Airstop

AirStop® 

Vaša najlepšia ochrana pred defektom pneumatík.

Poškodenie pneumatík predstavuje takmer 25 % všetkých problémov s vozidlom. Podstatnú časť poškodení spôsobuje drobné prepichnutie behúňa pneumatiky. Vďaka technológii AirStop® však vo väčšine týchto prípadov môžete pokračovať v jazde aj s defektom v behúni do priemeru 5 mm (typické napríklad pri prepichnutí klincom).

Používanie AirStop® pre vás v prípade defektu znamená výrazne menej problémov než používanie bežných pneumatík.

Start Video
Start Video
Ako AirStop® funguje:

Vo vnútri pneumatík je špeciálna samozaceľovacia viskózna hmota, ktorá ju chráni pred stratou tlaku. Riešenie pritom neovplyvňuje kvalitu jazdného chovania, valivý odpor ani ich životnosť. Pneumatiky možno montovať na všetky štandardné ráfiky a nevyžadujú žiadne ďalšie príslušenstvo. AirStop® odporúčame využívať so systémom kontrolujúcim tlak v pneumatikách.
 

Hlavné výhody AirStop®:
  • väčšia bezpečnosť - žiadna strata tlaku po prepichnutí v oblasti behúňa, správanie vozidla zostáva stabilné
  • rovnaký jazdný komfort v porovnaní so štandardnými pneumatikami
  • úspora času - v prípade defektu niektorého z vašich kolies sa nebudete musieť zdržovať výmenou poškodenej pneumatiky a môžete ďalej nerušene pokračovať v jazde bez obmedzení
  • ochrana aj pri viacnásobnom poškodení - plná ochrana aj pri viacerých prepichnutiach
  • ušetríte priestor a palivo - odstránením rezervného kolesa z batožinového priestoru

Často kladené otázky.

Čo je zvláštne na pneumatikách AirStop®?

Pneumatiky AirStop® obsahujú lepkavú, viskóznu zacelujúcu vrstvu, ktorá pokrýva vnútro pneumatiky. Táto viskózna hmota dokáže utesniť prepich v oblasti behúňa až do 5 mm. V dôsledku toho vaša pneumatika nestráca tlak a vaša jazda je stabilná.

Potrebujem špeciálne ráfiky alebo ďalšie diely?

Pneumatiky AirStop® vyhovujú všetkým štandardným ráfikom. Jediným rozdielom od štandardných pneumatík je ich vlastnosť samozacelenia. Nepotrebujete žiadne ďalšie diely. Odporúčame ich však používať spolu so systémom monitorovania tlaku v pneumatikách.

Musím po prepichnutí vymeniť pneumatiky?

S AirStop® môžete ďalej pokračovať v jazde ku svojmu Volkswagen partnerovi, ktorý poškodenú pneumatiku skontroluje a rozhodne, či je možné pneumatiku štandardne opraviť alebo je nutné ju vymeniť. AirStop® predlžuje dojazd, no nie je permanentnou metódou opravy. Po zistení poškodenia by mala byť pneumatika bez zdržania skontrolovaná špecialistom v servise Volkswagen.

Ako zistím, či má môj Volkswagen pneumatiky AirStop®?

Či je váš Volkswagen vybavený pneumatikami AirStop®, nájdete v návode na obsluhu vozidla alebo sa môžete obrátiť na vášho predajcu či servisného poradcu Volkswagen. Okrem toho je na bočnici pneumatík vylaserované logo. V závislosti od výrobcu tam je uvedené ContiSeal (Continental), Seal Inside (Pirelli), Selfseal (Michelin) alebo Sealguard (Hankook).

Bezpečnosť - na každom metri.

Kvalitné a prémiové pneumatiky v našej ponuke. Pneumatika sa počas svojej životnosti pohybuje po celom svete - dokonca aj na ľade a v snehu, alebo na asfalte s teplotou až 50°C. Aby sme sa uistili, že ste na každom metri v bezpečí, spolupracujeme s poprednými výrobcami kvalitných a prémiových pneumatík. Na najmodernejšie pneumatiky a ich kvalitu sa môžete spoľahnúť.

U týchto modelov v sériovej výbave1:

Pri všetkých vozidlách, kde sú pneumatiky AirStop® k dispozícii od výrobcu, je táto informácia uvedená vo vašom návode na obsluhu.
1 Závisí od modelu a výbavy

Arteon

Passat

Passat Variant

Passat Alltrack

Touran

Tiguan

Sharan