Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Technický lexikón

Čo znamená MPI? Čo je to anténna diverzita? Aký je rozdiel medzi systémom "Easy Entry" a "Easy Open"? Technický lexikón vám pomôže s vysvetlením pojmov a ponúka vám informácie o technike.

1‑9   A‑C   D‑J   K‑O   P‑R   S‑Z

1-9

4MOTION

Car-Net App-Connect umožňuje pohodlné pripojenie smartfónu s rádiom "Composition Media" alebo navigačným systémom "Discover Media" a "Discover Pro". Vybrané aplikácie z vášho mobilného telefónu tak môžete ovládať prostredníctvom dotykového displeja.

4MOTION je stály pohon všetkých kolies značky Volkswagen. Hnacia sila motora sa pri stálom pohone všetkých kolies 4MOTION značky Volkswagen rozdeľuje podľa potreby medzi všetky štyri kolesá. Pri sériových modeloch s pozdĺžne umiestneným motorom zabezpečuje rozdelenie hnacej sily na predné a zadné kolesá medzinápravový diferenciál Torsen. Sériové vozidlá s priečne uloženým motorom sú vybavené spojkou Haldex pre pohon všetkých kolies.

4MOTION ponúka pri všetkých sériových vozidlách vysokú aktívnu bezpečnosť, spoľahlivú trakciu prakticky na všetkých druhoch povrchu a vždy najlepšiu stabilitu v priamom smere - aj pri bočnom vetre. A vďaka výhode "permanentnej bezpečnosti" je lepší ako pripájateľný systém pohonu všetkých kolies, pri ktorom sa druhá náprava pripája len v prípade problémov s trakciou. Okrem toho sa systém 4MOTION dá kombinovať so všetkými systémami ovplyvňujúcimi dynamiku jazdy, ako sú elektronická kontrola stability (ESC), protipreklzová regulácia (ASR), regulácia točivého momentu motora (MSR) a elektronická uzávierka diferenciálu (EDS).

Polo WRC so systémom 4MOTION je vybavené systémom 4MOTION, ktorý je optimalizovaný pre nasadenie v rallye. Stály pohon všetkých kolies modelu Polo WRC s tuhým pohonom medzi prednou a zadnou nápravou sa kombinuje s lamelovým samosvorným diferenciálom na prednej a zadnej náprave - 4MOTION: Technika pre majstra sveta.

Pozrite si tiež:
Spojka pre pohon všetkých kolies
Aktívna bezpečnosť
Elektronická kontrola stability

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen