Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Dôležité upozornenie:

Oficiálne informácie k neoficiálnym dovozom vozidiel Volkswagen ID. určených pre čínsky trh


Volkswagen upozorňuje, že modely Volkswagen ID. vyrábané v Číne môžu byť na medzinárodné trhy vrátane Slovenskej republiky dovážané neoficiálnou cestou.

Je dôležité vedieť, že napriek uisteniam a tvrdeniam neautorizovaných predajcov sa na takéto dovážané modely radu Volkswagen ID. nevzťahuje medzinárodná záruka. Okrem toho, všetky požiadavky na servis a údržbu vrátane záručných opráv nemôžu byť vykonávané autorizovanými predajcami ani servisnými pracoviskami schválenými značkou Volkswagen. Volkswagen AG ani oficiálny importér značky Volkswagen Porsche Slovakia, spol. s r.o., navyše nemôžu poskytovať originálne náhradné diely Volkswagen do modelov, ktoré sa predávajú výlučne v Číne, ako napr. Volkswagen ID.6.

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre nákup prostredníctvom týchto neoficiálnych kanálov, by si mali byť vedomí, že okrem chýbajúceho servisu, záruky a dodávky náhradných dielov sú vozidlá vybavené verziami softvéru určeného pre iný trh. Podobne ako v prípade záruky a servisu, ani v tomto prípade nemôžu predajcovia Volkswagen disponovať podporou a updatom týchto softvérov. Okrem toho je nutné si uvedomiť, že všetky neautorizované dovezené modely ID. boli vyrobené iba pre podmienky čínskeho trhu. Nie sú teda homologizované pre iné medzinárodné trhy, nie sú prispôsobené ich špecifickým požiadavkám a najmä nemajú európsky schválený model a certifikát o zhode (tzv. COC certifikát).

Spoločnosti Volkswagen AG a Porsche Slovakia, spol. s r.o., oficiálnemu importérovi značky Volkswagen pre SR, veľmi záleží na spokojnosti všetkých svojich zákazníkov, a preto vyzýva verejnosť a potenciálnych kupujúcich vozidiel ID., aby boli maximálne obozretní a opatrní a dobre si zvážili vyššie spomenuté fakty pri prípadnom nákupe modelov ID. prostredníctvom neoficiálnych predajných kanálov.

Všetkým záujemcom o niektorý z modelov značky Volkswagen odporúčame, aby vo svojom vlastnom záujme navštívili autorizovaného predajcu značky a vyskúšali si ktorýkoľvek z našej ponuky modelov, ktoré sú oficiálne v predaji na našom trhu a sú predávané so zárukou a riadnou servisnou podporou.

V prípade akýchkoľvek otázok k téme sa neváhajte obrátiť na náš helpdesk: kd-hotline(kwfat)porsche(kwfdot)sk

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen