Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Transport

Originálne riešenia pre všetkých, ktorí chcú mať všetky dôležité veci vždy so sebou

Originálne riešenia pre všetkých, ktorí chcú mať všetky dôležité veci vždy so sebou

Transport

Originálne riešenia pre všetkých, ktorí chcú mať všetky dôležité veci vždy so sebou

Transportné systémy

Strešné boxy, nosiče bicyklov a veľa ďalšieho

Flexibilné transportné riešenia


Dobrých príležitostí nie je veľa. Len ich musíte vedieť v správnej chvíli využiť. A presne tak je to aj s transportnými systémami z príslušenstva Volkswagen.

Jednoducho sa spoľahnite - aby ste si mohli vziať so sebou na cesty všetko, čo máte radi a čo by ste mohli potrebovať. Preto sme vyvinuli inteligentné systémy, ktoré do seba optimálne zapadajú a ideálne sa dopĺňajú, a tak poskytujú vhodné riešenia takmer na každý účel. Pre váš jednoduchší život.

Výhody originálnych transportných systémov

Tak veľa flexibility, ako sa len dá.

Výhody

Dokonalá tvarová a rozmerová presnosť

Späť na prehľad

Dokonalá tvarová a rozmerová presnosť

Dôveru v kvalitu originálneho príslušenstva nedostal Volkswagen darom, ale musí si ju zakaždým znova a znova zaslúžiť. Použitím materiálov, ktoré sú navzájom lepšie skombinované, dizajnom, ktorý jednoducho lepšie vyzerá a funkciami, ktoré ponúkajú nové, ešte lepšie možnosti. Skrátka: máme jasnú ambíciu neustále robiť dobré veci ešte lepšími. Aby boli ešte krajšie, funkčnejšie a bezpečnejšie.

Dôkladne otestovaná bezpečnosť

Späť na prehľad

Dôkladne otestovaná bezpečnosť

Tvrdšie, prísnejšie, ďalej, viac - testovacie postupy Volkswagen pre transportné systémy presahujú zákonom predpísané požiadavky. Ako pri materiáloch, tak pri testoch v laboratóriu a následne aj na testovacom polygóne. Iba 100 % kvalita môže mať označenie Originál Volkswagen. Bez kompromisov.

Laboratórne testovanie: test korózie v soľnej hmle, odolnosť voči UV žiareniu, šetrnosť k životnému prostrediu a mnoho ďalších laboratórnych testov overuje všetky relevantné vlastnosti materiálov. Vybrané produkty sú v klimatickej komore vystavené extrémnym teplotám. Funkcia komponentov musí byť zabezpečená za každých okolností.

Vytrvalostné skúšky: či už sú to jazdy na krátke vzdialenosti, rýchle jazdy alebo rôzne náročné profily trás – odolnosť sa tu testuje pri nepretržitej záťaži. Špeciálna skúška odolnosti na ceste sa vykonáva pri meniacich sa profiloch trate a s maximálne prípustným zaťažením strešného nosiča.

Testovací polygón: skúšobné jazdy s veľmi vysokým zrýchlením v pozdĺžnom a priečnom smere, napr. pri vyhýbacom manévri, brzdení plnou intenzitou alebo jazde cez dlažobné kocky znova a znova extrémne preverujú vlastnosti transportného príslušenstva.

Jednoduchá montáž

Späť na prehľad

Jednoduchá montáž

Pri vývoji Originálneho príslušenstva Volkswagen samozrejme dbáme aj na užívateľskú prívetivosť. Napríklad systém DuoLift pri strešných boxoch alebo technológia sklápania nosičov na zadné dvere vozidla vám ponúka premyslené a praktické transportné možnosti.

Sofistikované systémové riešenia

Späť na prehľad

Sofistikované systémové riešenia

Čokoľvek je vášmu srdcu blízke, mali by ste si to bezpečne vziať so sebou. Na základe tohto presvedčenia sme vyvinuli inteligentné systémy, ktoré do seba optimálne zapadajú a ideálne sa dopĺňajú, a tak ponúkajú správne riešenie pre takmer každú situáciu. Jednoducho z princípu.

Vysoké štandardy dizajnu

Späť na prehľad

Vysoké štandardy dizajnu

Dajte svojmu vozidlu osobitosť: v katalógoch vozidiel Volkswagen nájdete naše aerodynamické a dizajnové riešenia šité na mieru, ako aj individuálne príslušenstvo pre konkrétny model vozidla. Takto budete naozaj neprehliadnuteľní.

City Crash Test

Pretože bezpečnejšie je vždy lepšie


Interné nárazové testy Volkswagenu sa vykonávajú pri vyšších rýchlostiach a zrýchleniach, než požadujú normy DIN 75302 a ISO/PAS 11154 a takzvaný "City Crash" test.

Volkswagen zastáva názor, že jeho vlastný "City Crash Plus" test pri rýchlosti 30 km/h a pri 20 % preťažení strechy je bližšie realite než štandardy požadované podľa DIN a ISO.

Test má simulovať typický náraz zozadu v meste pri miernej rýchlosti okolo 17 km/h. Vykonáva ho "Stiftung Warentest" a najväčší európsky automobilový klub "ADAC". Nie je však predpísaný zákonom.

Základne

Základný nosič, základný nosič pre pozdĺžne nosníky a ťažné zariadenia

Základný nosič


Vyrobený z aerodynamicky tvarovaného hliníka, predmontovaný a pripravený na montáž. Pre vozidlá bez strešných lyžín.

Základný nosič pre pozdĺžne nosníky


Perfektne sedí, aero profil minimalizuje hluk vetra. Pre vozidlá s pozdĺžnymi nosníkmi.

Ťažné zariadenie


Dostupné v pevnej, odnímateľnej alebo otočnej verzii. Praktická manipulácia. 

Strešné nadstavby

Strešný box, nosič bicyklov, nosič lyží a snowboardov, nosič surfovacej dosky a nosič kajaku

Strešný box

Dostupný v rôznych veľkostiach a prevedeniach. Objem: 340 alebo 460 litrov, otvárateľný z oboch strán, 3-bodové centrálne zamykanie. Nosnosť do 75 kg.

Nosič bicyklov

Vedľa seba je možné upevniť až 4 bicykle. Samonastavovací systém: bicykel automaticky zapadne do zvislého držiaka rámu. Nosič je uzamykateľný.

Nosič lyží a snowboardov

Až pre 6 párov lyží alebo 4 snowboardy. Aerodynamický hliníkový dizajn, veľké tlačidlá pre ľahké otváranie. K dispozícii aj vo verzii s výsuvnou funkciou.

Nosič kajaku

Individuálne nastaviteľný pre kajak. Štyri pohyblivé gumené podpery pre bezpečné zaistenie kajaku. Upínacie popruhy pre bezpečnú fixáciu.

Nosič surfovacej dosky

Na prepravu jednej surfovej dosky a dvoch sťažňov. Bezpečné zaistenie vďaka upínacím popruhom. Vrátane podložky na surf.

Systémy nosičov

Nosiče bicyklov na ťažné zariadenie a nosiče bicyklov na dvere batožinového priestoru

Nosič bicyklov Compact II / III


Kompaktnejší rozmermi, ale veľký z hľadiska kapacity. Maximálna nosnosť: 60 kg, vhodný aj pre e-bicykle. Súčasťou je aj praktický prepravný obal.

Nosič bicyklov Premium


Inovatívny nosič na ťažné zariadenie.

Pri vybraných modeloch sa dá uložiť do priestoru pre rezervné koleso (Golf A7, Golf A7 Variant, Golf Sportsvan). Maximálna nosnosť: 60 kg, vhodný aj pre e-bicykle. Súčasťou je aj prepravný obal.

Ako to funguje: transportné systémy

Chcete vedieť, aké výhody majú naše transportné riešenia a ako ich môžete namontovať na váš Volkswagen? V krátkych videách nájdete odpovede na tieto otázky.

Kompletný katalóg príslušenstva Volkswagen

Náš kompletný katalóg príslušenstva ponúka plno možností pre váš Volkswagen. Infotainment, športová aerodynamika, systémy komfortu a ochrany, transportné riešenia a ešte oveľa viac. Prelistujte si náš katalóg a presvedčte sa sami.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen