Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Transport

Originálne riešenia pre všetkých, ktorí chcú mať všetky dôležité veci vždy so sebou

Originálne riešenia pre všetkých, ktorí chcú mať všetky dôležité veci vždy so sebou

Transport

Originálne riešenia pre všetkých, ktorí chcú mať všetky dôležité veci vždy so sebou

Transportné systémy

Strešné boxy, nosiče bicyklov a veľa ďalšieho

Flexibilné transportné riešenia


Dobrých príležitostí nie je veľa. Len ich musíte vedieť v správnej chvíli využiť. A presne tak je to aj s transportnými systémami z príslušenstva Volkswagen.

Jednoducho sa spoľahnite - aby ste si mohli vziať so sebou na cesty všetko, čo máte radi a čo by ste mohli potrebovať. Preto sme vyvinuli inteligentné systémy, ktoré do seba optimálne zapadajú a ideálne sa dopĺňajú, a tak poskytujú vhodné riešenia takmer na každý účel. Pre váš jednoduchší život.

Výhody originálnych transportných systémov

Tak veľa flexibility, ako sa len dá.

Výhody

Dokonalá tvarová a rozmerová presnosť

Späť na prehľad

Dokonalá tvarová a rozmerová presnosť

Dôveru v kvalitu originálneho príslušenstva nedostal Volkswagen darom, ale musí si ju zakaždým znova a znova zaslúžiť. Použitím materiálov, ktoré sú navzájom lepšie skombinované, dizajnom, ktorý jednoducho lepšie vyzerá a funkciami, ktoré ponúkajú nové, ešte lepšie možnosti. Skrátka: máme jasnú ambíciu neustále robiť dobré veci ešte lepšími. Aby boli ešte krajšie, funkčnejšie a bezpečnejšie.

Dôkladne otestovaná bezpečnosť

Späť na prehľad

Dôkladne otestovaná bezpečnosť

Tvrdšie, prísnejšie, ďalej, viac - testovacie postupy Volkswagen pre transportné systémy presahujú zákonom predpísané požiadavky. Ako pri materiáloch, tak pri testoch v laboratóriu a následne aj na testovacom polygóne. Iba 100 % kvalita môže mať označenie Originál Volkswagen. Bez kompromisov.

Laboratórne testovanie: test korózie v soľnej hmle, odolnosť voči UV žiareniu, šetrnosť k životnému prostrediu a mnoho ďalších laboratórnych testov overuje všetky relevantné vlastnosti materiálov. Vybrané produkty sú v klimatickej komore vystavené extrémnym teplotám. Funkcia komponentov musí byť zabezpečená za každých okolností.

Vytrvalostné skúšky: či už sú to jazdy na krátke vzdialenosti, rýchle jazdy alebo rôzne náročné profily trás – odolnosť sa tu testuje pri nepretržitej záťaži. Špeciálna skúška odolnosti na ceste sa vykonáva pri meniacich sa profiloch trate a s maximálne prípustným zaťažením strešného nosiča.

Testovací polygón: skúšobné jazdy s veľmi vysokým zrýchlením v pozdĺžnom a priečnom smere, napr. pri vyhýbacom manévri, brzdení plnou intenzitou alebo jazde cez dlažobné kocky znova a znova extrémne preverujú vlastnosti transportného príslušenstva.

Jednoduchá montáž

Späť na prehľad

Jednoduchá montáž

Pri vývoji Originálneho príslušenstva Volkswagen samozrejme dbáme aj na užívateľskú prívetivosť. Napríklad systém DuoLift pri strešných boxoch alebo technológia sklápania nosičov na zadné dvere vozidla vám ponúka premyslené a praktické transportné možnosti.

Sofistikované systémové riešenia

Späť na prehľad

Sofistikované systémové riešenia

Čokoľvek je vášmu srdcu blízke, mali by ste si to bezpečne vziať so sebou. Na základe tohto presvedčenia sme vyvinuli inteligentné systémy, ktoré do seba optimálne zapadajú a ideálne sa dopĺňajú, a tak ponúkajú správne riešenie pre takmer každú situáciu. Jednoducho z princípu.

Vysoké štandardy dizajnu

Späť na prehľad

Vysoké štandardy dizajnu

Dajte svojmu vozidlu osobitosť: v katalógoch vozidiel Volkswagen nájdete naše aerodynamické a dizajnové riešenia šité na mieru, ako aj individuálne príslušenstvo pre konkrétny model vozidla. Takto budete naozaj neprehliadnuteľní.

City Crash Test

Pretože bezpečnejšie je vždy lepšie


Interné nárazové testy Volkswagenu sa vykonávajú pri vyšších rýchlostiach a zrýchleniach, než požadujú normy DIN 75302 a ISO/PAS 11154 a takzvaný "City Crash" test.

Volkswagen zastáva názor, že jeho vlastný "City Crash Plus" test pri rýchlosti 30 km/h a pri 20 % preťažení strechy je bližšie realite než štandardy požadované podľa DIN a ISO.

Test má simulovať typický náraz zozadu v meste pri miernej rýchlosti okolo 17 km/h. Vykonáva ho "Stiftung Warentest" a najväčší európsky automobilový klub "ADAC". Nie je však predpísaný zákonom.

Základne

Základný strešný nosič, základný strešný nosič pre pozdĺžne nosníky a ťažné zariadenia

Originálne základné strešné nosiče

Vďaka systému nosičov z príslušenstva Volkswagen ste plne vybavení na cesty. Základom je rozmerovo presný základný nosič z aerodynamicky tvarovaného hliníkového profilu, na ktorý sa dá namontovať nosič surfov, nosič bicyklov, držiak lyží a snowboardov alebo praktický strešný box. Dostupné ako základné strešné nosiče alebo základné strešné nosiče pre pozdĺžne nosníky. 

Originálne ťažné zariadenie

Či už chcete ťahať prives na čln, obytný či nákladný príves - budete potrebovať ťažné zariadenie. Aktivačný dokument s individuálnym aktivačným kódom umožňuje dokonalú integráciu do elektrickej sústavy vozidla. K dispozícii ako pevné, odnímateľné alebo sklopné (podľa modelu vozidla).

Strešné nadstavby

Strešný box, nosič bicyklov, nosič lyží a snowboardov, nosič surfovacej dosky a nosič kajaku

Originálne strešné boxy

Strešné boxy Volkswagen sú prispôsobené modernej línii dizajnu nových modelov Volkswagen a ich aerodynamický tvar pomáha redukovať hluk vetra počas jazdy. Upevňovacie popruhy zabraňujú pohybu nákladu a pomocou špeciálneho systému centrálneho zamykania sú plne zabezpečené proti vykradnutiu.

Originálne nosiče bicyklov

Vezmite si bicykle pohodlne so sebou, kamkoľvek potrebujete. Prepravíte ich jednoducho - buď na streche alebo na ťažnom zariadení. Aerodynamické nosiče pre bezpečnú prepravu vašich bicyklov sú testované v City-Crash testoch a Volkswagen City-Crash-Plus.

Nosič bicyklov na strechu

Nosič bicyklov je možné namontovať rýchlo, pohodlne a bez náradia na základný strešný nosič alebo základný strešný nosič pre pozdĺžne nosníky vášho vozidla. Vďaka aerodynamicky tvarovaným koľajničkám pre kolesá zostávajú bicykle počas montáže nehybné, čo uľahčuje ich upevnenie.

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie

Nosič bicyklov sa ľahko namontuje vzadu na ťažné zariadenie, ponúka pevné uchytenie a je tiež účinne zabezpečený proti krádeži. To znamená, že si so sebou môžete vziať jeden alebo dva bicykle bez väčších problémov. S rozširujúcou sadou môžete prepravovať na nosiči aj tretí bicykel.

Nosič kajaku

Jednoducho prepravte svoj kajak na streche svojho vozidla. Štyri pohyblivé gumené podpery pre bezpečné zaistenie kajaku. Upínacie popruhy pre bezpečnú fixáciu. Na prepravu kajakov s hmotnosťou do 25 kg.

Nosič surfovacej dosky

Vďaka tomuto originálnemu nosiču sa vaša surfovacia doska dostane bezpečne na miesto určenia. Surfovaciu dosku a tiež oba sťažne pridržiava stabilné upevnenie. Preprava je obzvlášt šetrná vďaka pogumovanej podložke surfovacej dosky a špeciálnej gumovej ochrane pre kovové svorky na upínacích popruhoch.

Nosič lyží a snowboardov

Dá sa ľahko nainštalovať na základňu a je uzamykateľný. Vo verzii "Comfort" sa už pri nakladaní a vykladaní nemusíte nakláňať nad auto vďaka praktickej výsuvnej funkcii. Až pre 6 párov lyží alebo 4 snowboardy. Aerodynamický hliníkový dizajn, veľké tlačidlá pre ľahké otváranie. 

Kompletný katalóg príslušenstva Volkswagen

Náš kompletný katalóg príslušenstva ponúka plno možností pre váš Volkswagen. Infotainment, športová aerodynamika, systémy komfortu a ochrany, transportné riešenia a ešte oveľa viac. Prelistujte si náš katalóg a presvedčte sa sami.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen