Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Volkswagen TESTY - Zvládne nový Touran naozaj čokoľvek?

Nový Volkswagen Touran prekvapuje svojím dizajnom a komfortom. Pozrite si ako obstál v teste a čo si o ňom myslí Alexander Štefuca.

Viac variability pre váš rodinný život

Touran robí dojem - aj keď si ho len prezeráte. Viac svetla a perfektný výhľad zabezpečí na želanie dodávané najväčšie panoramatické posuvné a výklopné strešné okno v jeho triede. Jeho kompaktné rozmery ideálne do veľkého mesta kombinuje s inteligentnou koncepciou priestoru. Takže okrem výnimočne prehľadnému interiéru si užijete aj veľkorysý priestor pre nohy, čo oceníte hlavne pri dlhých jazdách.

Varianty výbavy

Comfortline
Od 28.490,-
Highline
Od 31.990,-
Comfortline
Od 28.490,-
Highline
Od 31.990,-

Comfortline

90 - 110 kW
(122 - 150 k)
Manuálna prevodovka / Automatická prevodovka
Benzín / Nafta
Spotreba: 5 - 7,4 l/100km
Emisie CO₂: 132 - 167 g/km
rozdiel oproti výbave Trendline
 • Adaptívny tempomat ACC - automatické udržiavanie vzdialenosti od vpredu idúceho vozidla
 • Front Assist a City Brake - systém na sledovanie diania pred vozidlom a systém núdzového brzdenia
 • Hmlové svetlá s odbočovacou funkciou
 • Multifunkčný 3-ramenný kožený volant a kožená radiaca páka
 • Palubný počítač "Plus"
 • Tempomat s Front Assist a "City Brake" - systém núdzového brzdenia vozidla
 • Systém rozpoznania únavy vodiča
 • Dažďový senzor, "Coming a Leaving home" funkcia
 • Vnútorné spätné zrkadlo automaticky stmievateľné
 • Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a spolujazdca s bedernými opierkami
 • Strešný nosič čierny
Konfigurovať

Highline

110 kW
(150 k)
Manuálna prevodovka / Automatická prevodovka
Benzín / Nafta
Spotreba: 5,3 - 7,4 l/100km
Emisie CO₂: 138 - 167 g/km
rozdirel oproti výbave Comfortline
 • Alarm s kontrolou vnútorného priestoru
 • Parkovacie senzory vpredu a vzadu
 • Palubný počítač "Premium"
 • Rádio Ready2Discover, 8" farebný dotykový displej, možnosť dodatočnej aktivácie navigácie cez We Upgrade
 • Streaming&Internet
 • Automatická 3-zónová klimatizácia "Climatronic", s možnosťou ovládania aj zo zadných sedadiel
 • Top-Komfortné sedadlá vpredu
 • Podlahové koberčeky vpredu a vzadu
Disky z ľahkej zliatiny 6,5Jx16 Karlstad, pneu 205/60 R16 Konfigurovať

Dizajn

Touran je vozidlo, ktoré zanechá dojem - dokonca, aj keď sa z neho pozeráte von. Pretože toto všestranné rodinné vozidlo vám ponúka veľké panoramatické výklopné a posuvné strešné okno, dodávané na želanie. Svoje kompaktné rozmery, ideálne do veľkomesta, kombinuje s inteligentnou priestorovou koncepciou, ktorá je perfektná pre cesty na veľké vzdialenosti.

LED svetlomety

Oslňujúci dizajn bez oslňovania ostatných

Vďaka voliteľnej dynamickej regulácii diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist" padne skvelý dizajn modelu Touran vodičom v protismere do oka aj pri zapnutých diaľkových. Na želanie dodávané predné a zadné LED svetlomety však ponúkajú aj ďalšie výhody.

Viac informácií

Disky

Dizajn, ktorý poteší

Ku každému outfitu správna obuv: S vhodnými diskami z ľahkej zliatiny vytvoríte pôsobivý vzhľad. K dispozícii preto máte veľký výber rôznych dizajnov, od rezervovaných až po dynamické.

Viac informácií

Priestorová koncepcia

Rodinné výlety v business triede

Touran dokazuje enormnú všestrannosť aj bez masky a šminiek: vďaka koncepcii sedadiel, ktorá na želanie ponúka priestor až pre šesť malých a veľkých pasažierov alebo veľký batožinový priestor.

Viac informácií

Panoramatické posuvné a výklopné strešné okno

Otvorená scéna pre prírodné divadlo

Veľké voliteľné panoramatické posuvné a výklopné strešné okno ponúka voľný výhľad na oblohu a do interiéru vpustí svetlo a čerstvý vzduch.

Viac informácií

Touran z rôznych perspektív

Touran, voliteľná výbava R-Line

Berte váš všedný deň športovo

Vstať o šiestej ráno. O pol ôsmej byť v škole. O ôsmej v kancelárii. No a? Berte váš všedný deň športovo. S výbavou Touran R-Line.

R-Line balík "Exteriér & interiér"

Dizajn rodinného vozidla doplnil o patričnú porciu športového charakteru

S výbavou R-Line "Exteriér & interiér" vyzerá Touran skvele zvonku aj zvnútra.

Viac informácií

 

R-Line balík "Exteriér"

Vsadil na vonkajšiu eleganciu.

Balík R-Line "Exteriér" vsadil na vonkajšie hodnoty. Logo R-Line zdobí boky a dvere vpredu a samozrejme mriežku chladiča. Ešte pôsobivejší dojem vytvárajú otvory pre prívod chladiaceho vzduchu v čiernom lesklom prevedení a v tvare písmena C v prednom nárazníku, ktorá zmení každú cestu na stupne víťazov.

Používajte internet naplno

Infotainment

Jazda v modeli Touran je zábava - dokonca aj pre tých, ktorí nie sú za volantom. Postarajú sa o to najmodernejšie systémy konektivity prístupné na všetkých sedadlách. Aktualizujte si profily na sociálnych sieťach alebo počúvajte svoje obľúbené hudobné albumy - vďaka skvelým voliteľným funkciám infotainment systému, napríklad "Volkswagen Media Control" alebo "Car-Net App Connect", a Wi-Fi to nie je žiadny problém.

Car-Net App-Connect
Volkswagen Media Control
Rádio a navigácia
Car-Net App-Connect
Volkswagen Media Control
Rádio a navigácia

Váš Volkswagen sa zmení na smartfón na kolesách

Nové a praktické služby a užitočné aplikácie: To je svet Car-Net. Bez ohľadu na to, či chcete využiť individuálne služby navigačného systému alebo váš smartfón pripojiť k vozidlu: Na želanie získate do modelu Touran jednoduchý prístup k užitočným aplikáciám.

Vy riadite auto, vaši spolucestujúci hudbu

olkswagen Media Control umožní ovládať infotainment systém aj vaším spolucestujúcim: jednoducho a pohodlne pomocou tabletu, ktorý slúži ako diaľkové ovládanie.

Je príjemné, môcť si sám vybrať kopilota

Vo vašom vozidle určujete vy, aká hudba sa bude počúvať. Preto máte na výber dve rádiá: s vhodnými reproduktormi, technikou, ktorá sa jednoducho ovláda a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov. Alebo sa môžete rozhodnúť pre navigačný systém, ktorý splní všetky vaše multimediálne želania.

Komfort

Urobte si pohodlie vo vašom vozidle Touran. Jeho široká sériová výbava, jednoduché ovládanie a veľa komfortných doplnkov zaručujú, že si s ním užijete každý deň.

Easy Open

Nemáte ani jednu ruku voľnú a napriek tomu máte všetko pod kontrolou? S "Easy Open" určite

Sezam otvor sa dnes predstavuje funkcia "Easy Open". Všetko zvládnete jedným podkopnutím nohy: Vďaka na želanie dodávanému bezdotykovému otváraniu veka batožinového priestoru "Easy Open" otvoríte batožinový priestor jednoduchým pohybom nohy.

Viac informácií

Klimatizácia "Air Care Climatronic"

Zabezpečte si klímu, ktorá vám vyhovuje

Príliš teplo, príliš chladno alebo niečo medzi? Nastaviť správnu teplotu, môže byť pri viacerých cestujúcich veľmi komplikované. S 3-zónovou klimatizáciou "Climatronic" vrátane peľového filtra budú večné diskusie minulosťou.

Viac informácií

7 sedadiel

Flexibilný vnútorný priestor až pre siedmich pasažierov

Rodina, priatelia, kolegovia: Pri siedmych sedadlách si miesto nájdu všetci. A vďaka "Easy Entry" sa k svojim sedadlám jednoducho dostanú aj pasažieri sediaci v treťom rade.

Viac informácií

Integrovaná detská sedačka

Komfortné sedenie pre vaše potomstvo

Touran vám na želanie dodáme až s dvomi integrovanými detskými sedačkami. Takže sme mysleli aj na komfort vašich malých pasažierov.

Viac informácií

Sedadlo ergoActive

Keď vám záleží na vašej chrbtici

Integrovaná masážna funkcia na želanie dodávaného sedadla ergoActive (pre vodiča) vám zabezpečí vysoký komfort sedenia. Pomocou funkcie vyhrievania sedadla môžete svoje sedadlo príjemne temperovať a súčasne uvoľniť vašu chrbticu.

Asistenčné systémy

Inteligentné asistenčné systémy vo vozidle Touran zabezpečujú väčší komfort pri jazde a pomáhajú vám dobre zvládnuť kritické situácie alebo sa im dokonca vyhnúť. A aj keď tieto systémy nevnímate, je dobré vedieť, že ich máte k dispozícii.

Side Assist vrátane Lane Assist
Traffic Jam Assist
Trailer Assist
ACC & "Front Assist"
Side Assist vrátane Lane Assist
Traffic Jam Assist
Trailer Assist
ACC & "Front Assist"

Udržte vozidlo v jazdnom pruhu a zachovajte si prehľad

So systémom, ktorý vás v správnom čase upozorní na vozidlá po bokoch vášho modelu Volkswagen a za vami, môže jazdnú situáciu lepšie odhadnúť a minimalizovať riziká. V kombinácii so systémom "Lane Assist" môže systém "Side Assist" na kritickú situáciu upozorniť nielen opticky, ale môže aj zasiahnuť do riadenia.

Podpora v dopravnej zápche

V dopravných zápchach a v spomalenej premávke na diaľnici a cestách prvej triedy vás Touran podporuje voliteľným asistentom pre jazdu v dopravnej zápche.

Jednoduchšie manévrovanie s prívesom

Keď potrebujete s prívesom zacúvať, môže za vás prevziať riadenie auto. Asistenčný systém pre manévrovanie s prívesom "Trailer Assist" vás dokáže výrazne odbremeniť.

Aj v hustej premávke môžete jazdiť uvoľnene

Aj vy si niekedy želáte asistenčný systém, ktorý bude sledovať vozidla pred vami namiesto vás? S na želanie dodávaným automatickým distančným radarom ACC a systémom sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie City Break, ktoré sú súčasťou balíka môžete jazdiť uvoľnene.

Technológie

Inovácia znamená, myslieť ďalej - pokrok znamená, mať z toho úžitok. Šetrite s BlueMotion Technology, užite si potešenie z jazdy s efektívnymi pohonmi a zažite technológie vhodné na každý deň.

Technológie

TDI

Späť na prehľad

Profitujete z vysokej hnacej sily pri nízkej spotrebe paliva

Jazdíte radi a veľa a chceli by ste mať čo najnižšiu spotrebu paliva? Naše naftové motory TDI pracujú s modernou technológiou Common rail a sú optimalizované tak, aby boli úsporné a dynamické.

TSI

Späť na prehľad

Rozhodnite sa pre potešenie z jazdy s rozumom

Benzínový motor TSI predstavuje perfektnú kombináciu výkonu a úspornosti. Z vysokého krútiaceho momentu profitujete totiž už pri nízkych otáčkach.

BlueMotion Technology

Späť na prehľad

Keď má nízka spotreba pre vás veľký význam

Keď sa rozhodnete pre Volkswagen s BlueMotion Technology, získate model, ktorý prostredníctvom inteligentnej spolupráce rôznych optimalizácií prispieva k nižšej spotrebe paliva. Preto vás poteší to, že je Touran sériovo vybavený systémami BlueMotion Technology.

Elektronický zosilňovač hlasu

Späť na prehľad

Nemusíte hneď kričať

Uľahčuje komunikáciu počas jazdy: Voliteľný elektronický zosilňovač hlasu podporuje zrozumiteľnosť hlasu vodiča pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Výber režimu jazdy

Späť na prehľad

Váš Volkswagen sa prispôsobí vášmu štýlu jazdy

S výberom jazdného režimu dodávaným na želanie si jazdné vlastnosti vozidla prispôsobíte podľa vášho štýlu jazdy, podmienok vozovky a dopravnej situácie. Takže jazdíte dynamicky a zároveň úsporne.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen