Arteon Dynamika a dizajn v špičkovej podobe.

Volkswagen TESTY – Nový Arteon / Auto, ktoré priťahuje pohľady

Volkswagen Arteon je elegantná kupé-limuzína, nástupca úspešných modelov Passat CC a CC. Nový Arteon je doslova prešpikovaný najmodernejšími technológiami a jazda v ňom je zážitkom. Tento najvyspelejší Volkswagen súčastnosti má prepracovaný dizajn a láka pohľady ľudí. Nový Arteon dostal ešte pred svojim uvedením na trh niekoľko ocenení za svoj strhujúci look a my sa nečudujeme. Presvedčte sa o tom v našom novom video teste od Alexa Štefucu, kde sa dozviete viac o DCC (Systém adaptívneho podvozku), ACC (Adaptívny tempomat), Emergency Assist či o Systéme aktívnej ochrany pasažierov. 

Pohľad berúci dych.

Aerodynamická silueta modelu Arteon vás nadchne nielen na prvý pohľad. Kapota motora zasahujúca do bokov a bočné bezrámové okná plynulo zapadajú do celkového obrazu. Výrazný dizajn zadnej časti vytvára perfektné zakončenie. Pri výbave R-Line môžete očakávať ďalšie atraktívne prvky exteriéru, ktoré zvýrazňujú jeho dynamiku. Charakteristické logo R-Line na maske chladiča, lemovania v tvare písmena C na prednom nárazníku, ako aj voliteľné 20-palcové disky z ľahkých zliatin "Rosario" v matnej grafitovej farbe sa postarajú o to, že od neho nikto nebude chcieť odrhnúť pohľad.

Galéria

Nový Arteon z rôznych perspektív.

Nový Arteon z rôznych perspektív.

Dizajn

Exteriér

Dizajn, ktorý vás dostane.

Milujete športovo prémiový vzhľad modelov kupé, no nechcete sa vzdať komfortu a veľkorysého priestoru? Potom nám dovoľte, aby sme vám predstavili nový Arteon: esteticky prepracované a dynamické vozidlo z každého uhla pohľadu.

Interiér

Komfort na najvyššej úrovni.

Nekompromisné nároky nového modelu Arteon budete vnímať hneď, ako nastúpite do vozidla. Špičkové komfortné sedadlá, štýlové materiály a veľkorysý priestor na hlavu a pre nohy vám ponúka v sériovej výbave.

Elegance a R-Line
Ambientné osvetlenie
Dizajn svetiel

Prémiová výbava

Pre všetkých, ktorí chcú viac - výbava R-Line a Elegance ponúka komfort, športový temperament a dizajn na najvyššej úrovni.

Vždy perfektné osvetlenie interiéru.

Vaša osobná atmosféra jedným stlačením tlačidla: Pomocou voliteľného ambientného osvetlenia si svetlo vo vozidle kedykoľvek prispôsobíte podľa svojej nálady alebo svetelných podmienok v exteriéri. Osvetlenie nastavíte jednoduchým stlačením tlačidla na centrálnom displeji.

Skvelý dizajn pre optimálnu viditeľnosť.

Inovatívna koncepcia LED svetiel modelu Arteon perfektne reflektuje jeho požiadavky: emocionálny dizajn budúcnosti s praktickou funkčnosťou.

Komfort

Adaptívna regulácia podvozka DCC
Sedadlá
Displeje
Sedadlo ergoComfort
Klimatizácia
Komfortná akustika
Easy Open
Start Video

Jazdite podľa vašich preferencií.

Bez ohľadu na to, či preferujete športový, komfortný, normálny alebo celkom váš osobný štýl jazdy: vy definujete, ako má Arteon jazdiť. Optimalizovaná adaptívna regulácia podvozka DCC nepretržite reaguje na povrch cesty a jazdné situácie. Pre vás je to mimoriadne užitočná funkcia, pretože si môžete užiť vysoký komfort jazdy v kombinácii s optimálnou jazdnou dynamikou.

Dokonalé pohodlie.

Vo vysokokvalitných špičkových komfortných sedadlách modelu Arteon sa každá jazda zmení na športový a uvoľnený zážitok.

Zachovajte si prehľad.

S inovatívnym digitálnym prístrojovým panelom Active Info Display a head-up displejom, ktorý je umiestnený v bezprostrednom zornom poli vodiča si zachováte dokonalý prehľad.

Dokonalý relax a komfort.

Oprite sa a vychutnajte si kvalitný interiér s exkluzívnymi materiálmi a komfort na najvyššej úrovni. Postarajú sa o to napríklad mimoriadne pohodlné sedadlá ergoComfort čalúnené kožou "Nappa" v dvoch odtieňoch šedej "Mistral" a "Raven". Vďaka voliteľnému 14-smerovému nastaveniu sedadla s pamäťou a masážnou funkciou, nastaviteľnej bedrovej opierke, ako aj veľkorysej vnútornej výške a veľkorysému priestoru na nohy sa môžete dokonale uvoľniť - už dlho pred príjazdom do cieľa.

Užite si počas jazdy príjemnú klímu podľa vašich predstáv.

Prostredníctvom klimatizácie "Air Care Climatronic" s 3-zónovou reguláciou si cestujúci môžu nezávisle od seba nastaviť individuálnu teplotu, pri ktorej sa cítia príjemne.

Sila spočíva v pokoji.

Výnimočným pôžitkom v modeli Arteon je mimoriadne pokojná atmosféra. Spoľahlivé tesnenie okien eliminuje počas jazdy turbulencie, ktoré vytvára prúd vzduchu.

Ľahké nakladanie batožiny.

S modelom Arteon začína pohodlné cestovanie už pred odjazdom. Batožinový priestor s objemom 563 litrov a veľkorysými rozmermi napriek karosérie typu "fastback" ponúka pre vašu batožinu dosť miesta. A vďaka funkcii "Easy Open" stačí malý pohyb nohou pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru sa elektricky otvoria. S elektrickým zatváraním s časovým posunom sa dvere batožinového priestoru stlačením tlačidla opäť zatvoria, batožinu tak môžete veľmi pohodlne naložiť a vyložiť.

Infotainment Bez ohľadu na to, či musíte počas jazdy telefonovať, potrebujete mať k dispozícii aktuálne dopravné informácie, chcete sa nechať navigovať k cieľu vašej cesty alebo len chcete počúvať hudbu, vaše vozidlo vám ponúka rôzne možnosti pre pohodlné a jednoduché používanie modernej techniky.

Navigácia
Car-Net "Security & Service"
Car-Net App-Connect
Telefonovanie
Online
Zvuk

Navigácia môže byť taká komfortná.

Voliteľný navigačný systém "Discover Media" vás v modeli Arteon podporuje v tom, aby ste do vášho cieľa našli vždy tú najlepšiu cestu.

Podpora v prípade núdze.

Kedy vás čaká ďalšia návšteva servisu? Aká plná je nádrž? Online služby Car-Net "Security & Service" vám prostredníctvom internetu ponúkajú prístup k dôležitým údajom vozidla, ale aj priame spojenie s partnerom Volkswagen. Pri vážnej nehode vám funkcia núdzového volania zabezpečí pomoc.

Stopercentná konektivita.

Bez ohľadu na to, či musíte počas jazdy telefonovať, potrebujete mať k dispozícii aktuálne dopravné informácie, chcete sa nechať navigovať k cieľu vašej cesty alebo len chcete počúvať hudbu, vaše vozidlo vám ponúka rôzne možnosti pre pohodlné a jednoduché používanie modernej techniky.

S oboma rukami na volante telefonujete bezpečnejšie.

Už viac nemusíte zmeškať žiadny hovor a napriek tomu sa môžete sústrediť na jazdu a premávku. Pre pohodlné telefonovanie počas jazdy.

Dobré pripojenie na sieť.

V spoločnosti Volkswagen sa internet v aute volá Car-Net. Za týmto názvom sa skrývajú rôzne praktické služby a užitočné aplikácie.

Precestujte svet hudby.

Znie to skvelo: Arteon je sériovo vybavený rádiom "Composition Media" s jednoduchým ovládaním prostredníctvom štandardne dodávanej senzoriky priblíženia.

Efektívnosť

Motory

Džentlmen s výraznou hnacou silou.

Pod dlhou kapotou motora modelu Arteon sa o výraznú dynamiku postarajú viaceré účinné motory a varianty pohonu.

XDS

Väčšia radosť z jazdy. Menšie riziko.

S elektronickou uzávierkou diferenciálu XDS si pri jazde v zákrutách užijete viac zábavy. Systém cielene pribrzďuje predné koleso na vnútornej strane zákruty tak, aby sa zabránilo jeho pretočeniu.

Výber režimu jazdy

Prispôsobí sa vášmu štýlu jazdy.

S novým modelom Arteon jazdíte dynamicky a súčasne úsporne.

Progresívne riadenie

Dosiahnite väčšiu dynamiku jazdy s menšou námahou pri riadení.

Zažite pokrok vo vašich vlastných rukách. Vďaka progresívnemu riadeniu získate optimalizované jazdné vlastnosti, ktoré sú v každodennom živote na nezaplatenie.

Asistenčné systémy

Automatický distančný radar ACC s prediktívnym tempomatom

Udržuje odstup od vozidiel pred vami.

Jazdite s odstupom s najužitočnejším asistenčným systémom: s automatickým distančným radarom ACC s prediktívnym tempomatom. Vy si nastavíte maximálnu rýchlosť maximálne až do 210 km/h a systém kontroluje to, aby táto rýchlosť nebola prekročená. Okrem toho udržiava vami nastavený odstup k vozidlu pred vami.

 

Parkovanie

Rozšírte si svoje možnosti.

So sériovo dodávanými parkovacími senzormi vám Arteon výrazne uľahčuje parkovanie. Okrem toho sa môžete rozhodnúť pre parkovacieho asistenta "Park Assist". Ten v rámci možností daných systémom prepočíta, či sa vozidlo vojde na konkrétne parkovacie miesto.

 

Jazda

Jazda s predvídavými systémami.

Či už riešite neprehľadnú dopravnú situáciu alebo spomalenú premávku - Arteon vás podporuje pomocou inovatívnych asistenčných systémov. Je to dobrý pocit, keď ste v kritickej situácii o krok vpred.

Svetlá

S úchvatným dizajnom.

Sila inovácií sa pri modeli Arteon prejaví tiež širokou ponukou možnosti výberu svetiel. Full LED svetlomety s denným svietením s opticky pôsobivým tvarom, ktorý pripomína koniec krídla sú súčasťou sériovej výbavy.

 

Núdzová situácia

Pomocné systémy pre prípad núdze.

Na želanie dodávaný systém Emergency Assist dokáže v kritickom zdravotnom stave vodiča varovať pasažierov a ostatných účastníkov cestnej premávky a kontrolovane zastaviť vozidlo.

 

Dopravná zápcha

S týmto systémom prejdete aj spomalenou premávkou pohodlne.

Na želanie dodávaný systém Traffic Jam Assist využíva osvedčené funkcie ako automatický distančný radar ACC a asistenta zachovania jazdného pruhu Lane Assist, aby vám umožnil pohodlnú jazdu v dopravnej zápche.

Area View

Ponúka vám nové perspektívy.

Voliteľný priestorový kamerový systém "Area View" pre vás kontroluje okolie vášho vozidla. Pohľad na okolie modelu Arteon naživo prenášajú kamery na obrazovku infotainment systému.

Lane assist

Šiesty zmysel v sériovej výbave.

Sériový systém zachovania jazdného pruhu "Lane Assist" vám pomáha vyhnúť sa dopravným kolíziám pri nechcenom opustení jazdného pruhu. 

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Apple music

Volkswagen a Apple Music - intenzívny zážitok z hudby počas jazdy.

Start Video

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform"

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" posiela najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii, počasí, čerpacích staniciach či dostupných parkovacích miestach priamo do vášho vozidla.

Start Video
Start Video

Balík služieb Car-Net "Security & Service"

Balík služieb Car-Net "Security & Service" ponúka prístup k správe o stave vozidla. Ak prišiel čas na servisnú prehliadku, služba Car-Net "Security & Service" pošle všetky dôležité údaje servisnému partnerovi.

Start Video