Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Arteon s Maxi bonusom 5 000 € už od 40 990 €

Viac informácií | Cenník | Konfigurátor | Skladové vozidlá

Unikátny. Arteon

Arteon spoznáte na prvý pohľad, pretože svojím dizajnom a aerodynamickou siluetou jednoznačne prezentuje svoj charakter. Nastúpte a nechajte sa očariť elegantným interiérom a intuitívnym ovládaním funkcií.

Arteon má množstvo unikátnych vlastností. Tu sú tri z nich:

Exteriér

Dokonalý vzhľad.

Viac informácií

Asistenčné systémy

Urobia veľa za vás.

Viac informácií

Digital Cockpit Pro

Všetko dôležité máte v zornom poli.

Viac informácií k digitálnemu komfortu

Dizajn

Exteriér

Dokonalý vzhľad

Športová limuzína prezentuje svoj extravagantný a puristický charakter.

Detaily vybavenia Elegance a R-Line

Zadné LED svetlá

Pokrokový dizajn svetiel

Výrazné zadné partie modelu Arteon s progresívnym svetelným podpisom podčiarkujú koncové svetlá s novým LED dizajnom. Na želanie sa zadné svetlá dodávajú v dynamickom dizajne. LED segmenty vytvárajú trojrozmerný efekt a pri brzdení sa prepínajú medzi zadnými a brzdovými svetlami. Zahŕňajú aj animované smerové svetlá. Funkcie "Leaving home" a "Coming home" sa postarajú o to, aby ste sa bezpečne dostali k vozidlu aj ku vchodovým dverám.

Interiér

Exkluzívny komfort

V priestrannom interiéri vás privíta luxusný komfort. Všetky ovládacie prvky sú ergonomicky prispôsobené vodičovi. Harmonicky zladené farby a materiály zabezpečujú exkluzívnu atmosféru. Nezáleží na tom, pre ktorý variant sa rozhodnete, pretože v závislosti od výbavy máte na výber rôzne poťahy sedadiel od látkových cez Artvelour až po kožu Nappa. Elegantný dojem interiéru dotvárajú dekóry z hliníka alebo pravého dreva. V tomto interiéri si užijete každú chvíľu vašej cesty.

Ambientné osvetlenie

Vytvára svetelné akcenty

Zahaľte interiér do svetla vašej obľúbenej farby. S nepriamym bielym ambientným osvetlením vytvoríte vo vozidle príjemnú atmosféru.

 • palubná doska, stredová konzola, ale aj predné a zadné dvere sú jemne osvetlené

 • na želanie je v ponuke 30 farebných odtieňov. Zvolená farba je použitá aj pre podsvietenie digitálnych ukazovateľov

Digitálny komfort

Digital Cockpit Pro

Všetko dôležité máte v zornom poli

Klasický tachometer alebo navigačná mapa vo vysokom rozlíšení? Digitálny prístrojový panel "Digital Cockpit Pro" ponúka obidve možnosti súčasne:

 • farebný TFT displej s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 26 cm (10,25")

 • možnosť konfigurácie rôznych zobrazení

 • možnosť zobrazenia podrobných údajov o jazde prostredníctvom multifunkčného volantu alebo infotainment systému

 • 2D a 3D zobrazenie mapy

 • ponúka cielené zväčšenie navigačnej mapy s funkciou "zoom"

 • zobrazenie vybraných informácií na celej ploche displeja

 • navigačná mapa a informácie o prehrávanom médiu sa dajú kombinovať

Dotykové ovládanie

Intuitívnejšie vďaka dotyku

Tlačidlá pre ovládanie funkcií v kokpite modelu Arteon ustúpili prevažne citlivým dotykovým povrchom. Napríklad klimatizáciu Climatronic tak môžete ovládať jednoducho a intuitívne pomocou tlačidiel a posuvníkov.

Funkcie multifunkčného športového volantu čalúneného kožou sa tiež dajú ovládať dotykom. V kombinácii s inteligentným pohybom v menu tak máte prístup k mnohým funkciám. Každé zadanie potvrdí haptická spätná väzba vo forme jemnej vibrácie.

Rádio a navigácia

Udáva smer a rytmus

Navigačný systém "Discover Media" zaujme farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov) a intuitívnou navigáciou s rozpoznávaním dopravných značiek. S mobilnými online službami We Connect1) máte na cestách k dispozícii skvelé pripojenie na internet. Určite vás poteší aj osem reproduktorov, rozhranie Bluetooth pre mobilné telefóny, dva USB vstupy (typ C) a služby App Connect2) s bezkáblovým pripojením pre mobilné telefóny s Apple CarPlay™.

Chceli by ste sa posunúť ešte o krok ďalej do digitálnej budúcnosti? Žiadny problém. Na tento účel je k dispozícii voliteľný navigačný systém "Discover Pro".

Viac informácií o navigačnom systéme "Discover Pro"

Zvukový systém Harman Kardon

Skvelá hudba, dokonalý dizajn

Voliteľný zvukový systém od spoločnosti "Harman Kardon" vás nadchne vydareným zvukom a rafinovaným, elegantným dizajnom. Vytvorený pre milovníkov akustiky, ktorí hudbu pri riadení vozidla nechcú len počúvať, ale chcú si užiť každý tón. Očakávať môžete vyvážené výšky aj hĺbky a precízne basy. Zvukový systém "Harman Kardon" vytvorí vo vašom vozidle nepredstaviteľnú zvukovú kulisu. O tento zážitok sa postará:

 • 10 reproduktorov

 • 1 subwoofer

 • centrálny reproduktor

 • 16-kanálový ethernetový zosilňovač

 • priestorový zvuk

Urobte si obraz o modeli Arteon

Technika

Motory TDI

Čistý výkon

Motory TDI v modeli Arteon robia dojem mimoriadne nízkymi emisiami. Umožňuje to inovatívna technológia "Twindosing", ktorá cieleným dávkovaním aditíva AdBlue pred dvomi za sebou umiestnenými katalyzátormi na seba viaže okolo 80 percent všetkých oxidov dusíka. Výsledkom je nová generácia dieselových motorov, ktoré spĺňajú prísnejšie emisné normy Euro 6d a produkujú osemnásobne nižšie hodnoty emisií ako sú predpísané limity.

Motory

Novo vyvinutá sila

Pre model Arteon je v ponuke široká paleta motorov: motory TSI a TDl, ale aj e-hybrid* pre silný výkon s mimoriadne nízkou spotrebou paliva. Agregáty umožňujú plynulý nástup výkonu vďaka kombinácii nízkeho zdvihového objemu, prepĺňania turbodúchadlom a priameho vstrekovania paliva. Okrem toho je tu aktívny manažment valcov, ktorý pri nižšom zaťažení motora vypne dva zo štyroch valcov. Kultivovaný chod motora zostáva konštantný.

*Štúdia približujúca sa sériovému vozidlu. Do ponuky bude zaradená neskôr.

Adaptívna regulácia podvozka DCC

Potešenie z jazdy vytvorené na mieru

Stačí stlačiť tlačidlo, aby vaše vozidlo prešlo hladko po dlažbe z mačacích hláv alebo sa do zákruty položilo ako športový automobil. Postará sa o to voliteľná adaptívna regulácia podvozka DCC. Na výber máte režimy jazdy comfort, eko alebo sport a možnosť vytvoriť si vlastné nastavenie. Pri mnohých iných vozidlách si môžete zvoliť nastavenie podvozka len raz: pred kúpou. Pri modeli Arteon si nastavenie môžete vybrať pred každou jazdou.

Asistenčné systémy

Travel Assist

Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

"Travel Assist" je mimoriadne užitočný asistenčný systém. Jediným stlačením tlačidla zabezpečí komfort jazdy2), 3) na vysokej úrovni tak, že vás podporuje pri monotónnych a únavných jazdách:

 • Hlavne na diaľniciach a cestách 1. triedy udržiava systém "Travel Assist" vozidlo v jazdnom pruhu a zároveň udržiava nastavenú rýchlosť, pričom zohľadňuje odstup od vozidla pred vami.

 • V kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG zabezpečuje uvoľnenú jazdu v dopravných zápchach a v spomalenej premávke.

* V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Automatický distančný radar ACC

Udržiava odstup. A rýchlosť

Automatický distančný radar ACC pomáha udržiavať vopred nastavenú maximálnu rýchlosť* ako aj odstup od vozidla pred vami. V kombinácii s navigačným systémom je ACC rozšírený o prediktívny tempomat a systém pri jazde v zákrutách. Tým, že si systém osvojí oficiálne obmedzenia rýchlosti, môže zabrániť prekročeniu rýchlosti.** Na základe údajov o trase z navigácie prispôsobí systém rýchlosť vozidla pri prejazde zákrut, križovatiek (odbočení) a kruhových objazdoch.**

* V rámci možností daných systémom
** Do rýchlosti 210 km/h

Front Assist

Sekunda hrôzy? V modeli Arteon ju nezažijete

Vďaka asistentovi núdzového brzdenia "Front Assist" s detekciou chodcov dokáže vozidlo znížiť následky nehody alebo sa jej, v ideálnom prípade, vyhnúť.* Systém rozpoznáva chodcov a vozidlá na ceste a včas na to upozorní vodiča. V prípade, že vodič napriek tomu nereaguje, začne núdzovo brzdiť.*

* V rámci možností daných systémom

Park Assist

Dobre sa riadi a takmer sám sa zaparkuje

Arteon s voliteľným parkovacím asistentom "Park Assist" vám počas jazdy po ceste povie, či je parkovacie miesto dostatočne veľké a takmer samostatne zaparkuje*,**. Vy ovládate spojku, plyn a brzdu. On urobí všetko ostatné.

 • senzory vyhľadávajú vhodné parkovacie miesto (max. do 40 km/h)

 • pozdĺžne parkovacie miesta vhodné na zaparkovanie musia mať minimálne dĺžku vozidla plus 80 cm pre manévrovací priestor a na vyparkovanie je potrebných min. 25 cm pred a za vozidlom

 • priečne parkovacie miesta musia mať odstup min. 35 cm z oboch strán

* Systém môžete kedykoľvek zrušiť
** V rámci možností daných systémom

Area View

Pre prehľad o okolí vozidla

Parkovanie v rušnom centre mesta, manévrovanie v drsnom teréne, pripojenie prívesu: existuje veľa situácií, v ktorých by vodič ocenil niekoľko párov očí navyše. S voliteľným priestorovým kamerovým systémom "Area View" získate: Štyri kamery monitorujú oblasť okolo vozidla a prenášajú pohľad na okolie na displej infotainment systému. Znie to skoro ako mágia: Spojením všetkých kamier vytvorí systém pohľad z vtáčej perspektívy - a vy získate pohľad na vaše auto a celé jeho okolie*.

*V obmedzenom priestore snímanom kamerami

Airbagy

Perfektná bezpečnosť: airbagy v modeli Arteon

V modeli Arteon ste dokonale chránený. Zo všetkých strán. Vozidlo disponuje:

 • airbagom pre vodiča a airbagom pre spolujazdca s možnosťou deaktivácie

 • bočným airbagom vpredu v kombinácii s hlavovými airbagmi

 • kolenným airbagom pre vodiča

 • voliteľnými bočnými airbagmi pre zadné sedadlá v kombinácii s hlavovými airbagmi

Objavujte a rozhodnite sa

1) Aby ste mohli využívať služby aplikácie We Connect, potrebujete používateľský účet s Volkswagen ID a musíte sa prihlásiť s menom a heslom. Okrem toho musíte uzatvoriť so spoločnosťou Volkswagen AG online samostatnú zmluvu We Connect alebo We Connect Plus. Pri We Connect Plus máte po prevzatí vozidla 90 dní na to, aby ste zaregistrovali vozidlo na adrese www.portal.volkswagen-we.com a služby využívali počas celej dohodnutej bezplatnej doby platnosti. 

2) Volkswagen Car-Net App-Connect zahŕňa technológie MirrorLink™, CarPlay™ od Apple a Android Auto™ od spoločnosti Google. Dostupnosť služieb Car-Net App-Connect sa môže v závislosti od krajiny líšiť. Veľa mobilných telefónov podporuje už teraz služby Car-Net App-Connect a spoločnosť Volkswagen úzko spolupracuje s veľkými výrobcami mobilných telefónov, aby sa široká podpora technológií App-Connect napredovala ďalej. Aktuálne informácie o kompatibilite mobilných telefónov nájdete na nemeckej stránke www.volkswagen.de/mobiltelefon.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.