Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Je v ňom viac. Dostaňte z neho viac

Nové Polo GTI prezentuje to, čo je možné. S výraznými dizajnovými prvkami a inovatívnym vybavením, ktoré posúvajú výkon a potešenie z jazdy na novú úroveň. Ste pripravený na upgrade výkonu? Tak sa pripútajte!

Nové Polo GTI má množstvo unikátnych vlastností. Tu sú tri z nich:

Výkon motora

Z nuly až k whohooo!

Ďalšie prvky výkonu

Exteriér

Prezentuje, čo v ňom je

Dizajn

Interiér

Klasika v súlade s digitalizáciou

Interiér

Výkon

Výkon motora

Z nuly až k whohooo!

Vďaka sile pod jeho kapotou dodržiava nové Polo GTI prísľub športových výkonov. Zábavu bez prerušenia hnacej sily zabezpečuje aj dvojspojková prevodovka DSG, ktorá radí rýchlostné stupne plynulo a dokonca šetrí palivo.

Uzávierka diferenciálu

Užite si zákruty!

Zlepší vám náladu už len pohľad na trasu plnú zákrut? Potom vám sériová elektronická uzávierka diferenciálu XDS v novom modeli Polo GTI vyčaruje na tvári veľký úsmev. Výhoda: znižuje sklon k nedotáčavosti. Alebo jednoducho: ponúka maximálne potešenie z dynamickej jazdy zákrutami.

Výber jazdného režimu

Vždy správne jazdné vlastnosti

Pohodlná jazda mestom alebo rýchlejšia na diaľnici? Vďaka výberu jazdného režimu sa vám nové Polo GTI dokonale prispôsobí. Dotykom prsta jednoducho zvoľte želaný jazdný režim a automaticky sa upraví charakteristika pohonu, riadenia a dokonca aj prevodovky. Takto si vždy zvolíte tie správne jazdné vlastnosti.

  • Eco: pre úspornú jazdu
  • Normal: pre každodenné trasy z bodu A do bodu B
  • Sport: pre športové jazdné výkony s odpovedajúcim otáčkami
  • Individual: pre vaše individuálne nastavenia

Dizajn

Exteriér GTI

Prezentuje, čo v ňom je

Nové Polo GTI urobí dojem nielen tým, čo skrýva pod kapotou, ale aj jeho športový vzhľad hovorí za všetko. Červené brzdové strmene a dekoračné lišty, ako aj maska chladiča so šesťuholníkovou mriežkou sú charakteristické prvky GTI, ktoré tu určite nesmú chýbať. O ešte väčší rozruch sa postará výrazná svetelná LED lišta vpredu medzi IQ.Light LED Matrix svetlometmi a športové 17-palcové disky "Milton Keynes". Voliteľne sú v ponuke aj nové 18-palcové disky "Faro". A pretože mnohí uvidia Polo GTI len zozadu, sú pochrómované koncovky výfuku neodmysliteľnou súčasťou zadných partií. Rovnako ako tieto tri písmená: GTI.

IQ.LIGHT - LED Matrix svetlomety

Postarajú sa o rozruch. A dobre osvetlenú cestu

Nové Polo GTI je neprehliadnuteľné. Postarajú sa o to aj jeho IQ.LIGHT LED Matrix svetlomety. Pomocou inovatívnej technológie sa určité LED segmenty dajú cielene zapínať a vypínať tak, aby bolo možné jazdiť s trvalo aktivovanými diaľkovými svetlami bez oslnenia ostatných účastníkov cestnej premávky.2)

To, čo robí dojem vpredu, nesmie chýbať vzadu: výrazné zadné LED svetlá s dynamickými smerovými svetlami a animovaným brzdovým svetlom. Keď sa pri naštartovaní rozsvietia načerveno, je zrejmé, že Polo GTI rado necháva konkurenciu za sebou.

Interiér

Klasika v súlade s digitalizáciou

Každého, kto sa tu posadí, víta dizajn, ktorý kombinuje charakteristické prvky GTI so sviežim vzhľadom. To znamená, že prvky ako červené dekoračné prešívanie, spona GTI volantu a legendárny károvaný vzor ladia s dotykovými plochami napríklad displeja voliteľnej klimatizácie "Climatronic" alebo displeja digitálneho prístrojového panela "Digital Cockpit Pro" s uhlopriečkou 26,04 cm (10,25 palca). Polo GTI so sériovým rádiom "Ready 2 Discover", vrátane 20,3 cm (8 palca) veľkého farebného TFT displeja, ide na plný plyn aj pri počúvaní hudby.

Sedadlá

Špičkové miesta s ikonickým faktorom

Sériové špičkové športové sedadlá vám ponúkajú optimálnu bočnú oporu pri vzrušujúcej jazde zákrutami, zatiaľ čo bedrová opierka podporuje váš chrbát najmä pri podradení. Stredové panely sedadiel vpredu a vzadu sú štandardne čalúnené legendárnou károvanou látkou "Clark". Voliteľne sa môžete rozhodnúť pre balík výbavy interiér "ArtVelours", ktorý zahŕňa okrem elegantného poťahu stredových panelov ArtVelours aj športové komfortné sedadlá.

Multifunkčný športový volant s dotykovým ovládaním

Dokonale padne do rúk

V novom interiéri Polo GTI sa všetko točí okolo inovatívneho komfortu ovládania. Patrí tu aj multifunkčný kožený športový volant s dotykovým ovládaním, s ktorým máte všetko dôležité dokonale pod kontrolou. Inteligentným pohybom v menu máte prístup k mnohým funkciám prístrojového panela "Digital Cockpit Pro" alebo infotanment systému, zatiaľ čo jemná vibrácia potvrdí každé vaše zadanie. Počas ovládania tak môžete nechať ruky na volante. A cestu máte pod kontrolou.

Panoramatické posuvné a výklopné strešné okno

Otvorené pre ďalšie zážitky

Vďaka obrovskej sklenenej ploche, ktorá siaha takmer cez celú šírku strechy, je voliteľné elektrické panoramatické výklopné a posuvné strešné okno pozoruhodným prvkom, ktorý priťahuje pohľady. V interiéri zabezpečuje viac svetla, ale ešte krajší je ničím nerušený výhľad na oblohu. A otvorené vpustí dovnútra slnečné lúče a čerstvý vzduch. Koľko si z toho chcete užiť, sa rozhodnete sami: strešné okno môžete zdvihnúť alebo úplne otvoriť. A tónované sklá a kvalitná roleta sa postarajú o príjemnú teplotu aj pri silnom slnku.

IQ.DRIVE

IQ.DRIVE Travel Assist

Udržuje vás v jazdnom pruhu. A od ostatných na ceste

Ak sa rozhodnete pre funkciu IQ.DRIVE Travel Assist9, bude Polo disponovať kapacitným volantom: Vďaka citlivému povrchu dokáže sám rozpoznať, či máte volant fyzicky "v rukách". Cestovný asistent IQ.DRIVE Travel Assist zabezpečuje mimoriadne komfortnú jazdu tým, že vás podporuje pri monotónnych a únavných jazdných situáciách10. IQ.DRIVE Travel Assist udržuje rýchlosť a vozidlo v jazdnom pruhu pričom zohľadňuje vzdialenosť od vozidiel pred vami10, hlavne na diaľnici a cestách prvej triedy.

Adaptívny tempomat ACC

Udržuje odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Na želanie dodávaný adaptívny tempomat ACC11 pomáha udržiavať nastavený komfortný odstup od vpredu idúceho vozidla12 a to až do vami prednastavenej maximálnej rýchlosti (až 210 km/h). V dopravnej zápche dokáže Polo GTI  automaticky zabrzdiť a opäť sa rozbehnúť (s voliteľnou automatickou prevodovkou DSG). V kombinácii s voliteľným navigačným systémom je ACC rozšírený o funkciu prediktívnej regulácie rýchlosti a asistenciu pri jazde v zákrutách. Systém rešpektuje maximálnu povolenú rýchlosť a vy sa tak vyhnete jej prekročeniu.12 ACC navyše, na základe údajov z navigačného systému, prispôsobuje rýchlosť pri prejazde zákrutami, križovatkami (odbočovanie) a kruhovými objazdami.12

Parkovací asistent "Park Assist" vrátane parkovacích senzorov

Jednoduché parkovanie

Polo GTI s voliteľným parkovacím asistentom "Park Assist"14 vám povie, či je parkovacie miesto dostatočne veľké a tiež samostatne zaparkuje15. Vy ovládate spojku, plyn, brzdu a vy sledujete okolie15. On urobí zvyšok.

  • senzory vyhľadávajú vhodné parkovacie miesto (max. do 40 km/h)

  • pozdĺžne parkovacie miesta vhodné na zaparkovanie musia mať minimálne dĺžku vozidla plus 80 cm pre manévrovací priestor a na vyparkovanie je potrebných min. 25 cm pred a za vozidlom

  • priečne parkovacie miesta musia mať odstup min. 35 cm z oboch strán

Asistent zmeny jazdného pruhu "Side Assist"

Zmena jazdného pruhu so systémom

Asistent zmeny jazdného pruhu "Side Assist" upozorní pomocou LED ukazovateľa vo vonkajších spätných zrkadlách na iné vozidlá v mŕtvom uhle alebo vozidlá pohybujúce sa vo vzdialenosti až 50 metrov za vami.16 Ak pred zmenou jazdného pruhu zapnete smerové svetlo, dokáže systém prepočítať, či pre vás niektoré z vozidiel za vami vzhľadom na jeho polohu a rýchlosť predstavuje nebezpečenstvo - a nápadným blikaním vás na to upozorní.

Viac informácií o novom modeli Polo GTI:

Ďalšie funkcie

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.