VW Touran: "Side Assist" vrátane "Lane Assist"

 

Nezáleží na tom, či cestujete sami alebo s deťmi a celou domácnosťou. Na želanie dodávaný asistent zmeny jazdného pruhu "Side Assist" Vás v rámci možnosti systému podporuje pri zmene jazdného pruhu na diaľnici. Systém sa aktivuje od rýchlosti 30 km/h a pomocou radarových snímačov kontroluje premávku za vozidlom. Ak by sa pri zmene jazdného pruhu nachádzalo iné vozidlo v oblasti, v ktorej ho vodič nemôže vidieť a radary ho zachytia alebo by sa zozadu rýchlo približovali iné vozidlá, systém na to vodiča upozorní optickým symbolom vo vonkajšom spätnom zrkadle.

Ďalší zmysluplný význam majú senzory pri asistenčnom systéme pre vyparkovanie vozidla. Keď vozidlo potrebujete vyparkovať cúvaním z neprehľadného parkovacieho miesta, dokáže systém v rámci určitej oblasti identifikovať približujúce sa vozidlá a upozorní Vás na to zvukovým signálom. V núdzovom prípade dokáže systém v rámci svojich možností vozidlo dokonca úplne zastaviť, aby v ideálnom prípade zabránil kolízii alebo zmiernil jej následky.

Ak sa rozhodnete pre systém "Side Assist Plus", je v balíku zahrnutý aj asistent udržania jazdného pruhu "Lane Assist". Keď chcete zmeniť jazdný pruh a v kritickej oblasti sa nachádza iné vozidlo, systémy "Side Assist" a "Lane Assist" Vás v rámci ich možností na to upozornia varovným zásahom do riadenia.

 

Zavrieť