Keď má nízka spotreba pre vás veľký význam

BlueMotion Technology

Exteriér nového modelu Touran má aj inú funkciu ako byť pekný. Pri návrhu dizajnu sa kládol dôraz na nízky odpor vzduchu. Optimalizácie pre zvýšenie aerodynamiky sa postarajú o to, aby bolo prúdenie vzduchu čo najlepšie vedené do a okolo vozidla.

Ostatné opatrenia BlueMotion Technology nie sú také nápadné, ale sú rovnako účinné. Preto sa energia uvoľnená pri brzdení ukladá do batérie. Tento proces sa volá rekuperácia alebo spätné získavanie brzdovej energie. Vďaka tomu musí motor míňať menej energie na nabíjanie batérie.

A keď práve nepotrebujete mať motor naštartovaný, napríklad keď na semafore svieti červená alebo keď čakáte pred železničným priecestím, kým prejde vlak, systém štart-stop motor automaticky vypne. Hneď, ako zošliapnete spojkový pedál, sa motor opäť naštartuje a vy môžete pokračovať v jazde.

K úsporným systémom modelu Touran s dvojspojkovou prevodovkou DSG patrí okrem iného funkcia voľnobehu. Zabezpečuje to, aby sa motor odpojil hneď, ako dáte nohu z plynového pedálu dole. Pretože pre pohon motora pri vysokých otáčkach sa nestráca žiadna kinetická energia, dokáže vozidlo rolovať ďalej, bez toho aby spotrebovalo palivo. Brzdením alebo akceleráciou vozidla sa motor opäť spojí so spojkou a funkcia voľnobehu sa zruší.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny/zľavy sú odporúčané maloobchodné ceny/zľavy v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od doplnkového vybavenia. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách/zľavách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch vybavenia.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.