Passat Variant asistenčné systémy

Travel Assist

S voliteľným systémom "Travel Assist"1 máte na palube mimoriadne užitočný asistenčný systém. Po stlačení tlačidla poskytuje vysokú úroveň komfortu jazdy tým, že vás podporuje počas monotónnych a únavných jazdných situácií2,3:

  • Najmä na diaľnici a dobre vybudovaných cestách prvej triedy dokáže systém "Travel Assist" udržiavať rýchlosť a vozidlo v jazdnom pruhu, pritom zohľadňuje vzdialenosť od vpredu idúceho vozidla.
  • V kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG môžete jazdiť uvoľnene aj v dopravných zápchach a spomalenej premávke.

Automatický dištančný radar ACC

Automatický dištančný radar ACC vám pomáha udržiavať vami nastavenú maximálnu rýchlosť4 a odstup od vozidla pred vami. V kombinácii s voliteľným navigačným systémom je ACC rozšírený o prediktívnu reguláciu rýchlosti a asistenciu pri jazde v zákrutách. Systém rešpektuje maximálnu povolenú rýchlosť a vy sa tak vyhnete jej prekročeniu.2 Na základe údajov z navigačného systému navyše prispôsobuje rýchlosť pri prejazde zákrutami, križovatkami (odbočovanie) a kruhovými objazdami2.

Front Assist

Systém sledovania okolia "Front Assist" s asistentom núdzového brzdenia a systémom rozpoznania chodcov dokáže znížiť následky nehody alebo sa jej, v ideálnom prípade, vyhnúť.2 Systém rozpoznáva chodcov a vozidlá na ceste a upozorní na to vodiča. V prípade, že vodič nereaguje, začne núdzovo brzdiť.2

Park Assist

Passat Variant s voliteľným parkovacím asistentom "Park Assist"1 vám ukáže nielen to, či je parkovacie miesto dostatočne veľké, ale aj za vás zaparkuje.6 Vy musíte len ovládať pedál akcelerátora a bŕzd a pozorne sledovať okolie vozidla. Zvyšok urobí sám.

  • senzory skenujú vhodné parkovacie miesto (maximálne do 40 km/h)
  • pozdĺžne parkovacie miesto musí mať na parkovanie minimálne dĺžku vozidla +80 cm a pri vyparkovaní minimálne 25 cm pred a za vozidlom
  • priečne parkovacie miesto musí po oboch stranách disponovať vzdialenosťou minimálne 35 cm

Proaktívny systém ochrany cestujúcich

Voliteľný proaktívny systém ochrany cestujúcich na vás dohliadne. Vopred rozpozná potenciálne nebezpečnú situáciu s pravdepodobnosťou nehody a v závislosti od situácie automaticky podnikne jedno alebo viac preventívnych opatrení.2

  • okná vrátane strešného zatvorí do úrovne malej škáry, aby sa optimalizovala účinnosť airbagov
  • predné bezpečnostné pásy sa rýchlo pritiahnu, aby telo vodiča a spolujazdca zafixovali v správnej polohe
  • po/pri kritickej situácii (napríklad šmyku) sa aktivujú výstražné svetlá

Voliteľná výbava od Passat Variant Business.

V rámci možností daných systémom.

Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Max. do 210 km/h.

Sériová výbava od Passat Variant Business. Voliteľná výbava pre Passat Variant Conceptline a Passat Variant.

Proces možno kedykoľvek deaktivovať

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny/zľavy sú odporúčané maloobchodné ceny/zľavy v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od doplnkového vybavenia. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách/zľavách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch vybavenia.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.