Povedzte vozidlu Golf „Hello“

Nový Golf GTI: Hlasový asistent "IDA"

Pomocou nového, voliteľného online hlasového asistenta "IDA"1 môžete prostredníctvom hlasových pokynov pohodlne ovládať rádio, funkcie telefónu, hudbu, voliteľnú 3-zónovú klimatizáciu a voliteľnú navigáciu. Hlasom môžete voliť napríklad rozhlasovú stanicu, uloženú adresu alebo telefónne číslo.

Hlasový asistent sa aktivuje vyslovením "Hello IDA!". Asistent rozumie aj voľným frázam z bežného jazyka. Vďaka digitálnemu mikrofónu rozpozná aj to, či hovorí vodič alebo spolujazdec, a preto dokáže nastaviť napríklad klimatizáciu podľa toho, kto o zmenu požiadal.

Okrem týchto funkcií je teraz "IDA" rozšírená o umelú inteligenciu ChatGPT. Vďaka tomuto rozšíreniu môžete bezproblémovo pristupovať k neustále sa rozširujúcej databáze umelej inteligencie a nechať si počas jazdy čítať rešeršovaný obsah, ako aj komunikovať s vozidlom prirodzenou rečou.

Nový hlasový asistent "IDA" sa v budúcnosti bude prezentovať aj vizuálne na centrálnom displeji a interakcie bude možné sledovať pomocou grafiky. Optimalizovaný systém tiež odpovedá na otázky alebo umožňuje skákať do reči.

Hlasové ovládanie je dostupné len vo vybraných jazykoch. Integrácia ChatGPT bude do ponuky zaradená neskôr. 

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny/zľavy sú odporúčané maloobchodné ceny/zľavy v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od doplnkového vybavenia. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách/zľavách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch vybavenia.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.