IQ.DRIVE
Asistenčné systémy

  

"Travel Assist" s kolektívnymi dátami

S voliteľným systémom "Travel Assist s kolektívnymi údajmi" máte k dispozícii celý rad užitočných asistenčných systémov.

"Travel Assist s kolektívnymi údajmi" udržiava jazdný pruh, odstup od vozidla pred vami a vami nastavenú maximálnu rýchlosť.

Systém využíva okrem iného adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu. To aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu. Travel Assist sa pritom prispôsobuje vášmu štýlu jazdy a môže vozidlo viesť namiesto v strede viac vľavo alebo vpravo v jazdnom pruhu.

Okrem toho vás systém Travel Assist pri jazde na diaľnici na želanie aktívne podporuje aj pri zmene jazdného pruhu.

V prípade, že sú k dispozícii tzv. kolektívne dáta, teda jazdné údaje viacerých vozidiel vo vašom okolí, stačí systému Travel Assist rozoznať len jednu líniu jazdného.

Travel Assist okrem toho disponuje prediktívnou reguláciou rýchlosti a asistenciou v zákrutách.

Rýchlosť vozidla sa pritom dá prispôsobiť platným obmedzeniam rýchlosti a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy a pod.).

„Emergency Assist“

Ak v dôsledku zdravotných ťažkostí prestane vodič vykazovať akúkoľvek aktivitu pri riadení vozidla, voliteľný systém "Emergency Assist" to dokáže zaregistrovať a pokúsiť sa ho prebrať. Ak sa mu to nepodarí, dokáže vozidlo, v rámci možností daných systémom, kontrolovane zastaviť, a prípadne tak zabrániť nehode.

„Park Assist Plus“

Váš Volkswagen s voliteľným parkovacím asistentom "Park Assist Plus" vám nielen naznačí, či je parkovacie miesto dostatočne veľké, ale aj samostatne zaparkuje.

"Park Assist Plus" stále vyhľadáva vhodné parkovacie miesta až do rýchlosti 40 km/h. Pri rýchlosti do 20 km/h vyhľadáva aj voľné priečne parkovacie miesta. Keď sa rozhodnete pre jedno z nájdených parkovacích miest, spustite proces parkovania. Príslušný parkovací manéver môže za vás vykonať "Park Assist Plus". Vy musíte len sledovať proces parkovania a v prípade potreby zasiahnuť.

"Park Assist Plus" však dokáže ešte viac. Z pozdĺžnych parkovacích miest dokáže vozidlo aj vyparkovať. Pri neúspešných parkovacích manévroch vám môže pomôcť tým, že prevezme riadenie a zaparkuje za vás.

„Park Assist Plus" s pamäťovou funkciou

S pamäťovou funkciou pre parkovacieho asistenta "Park Assist Plus" môžete teraz svoj Volkswagen naučiť aj úplne individuálne parkovacie manévre. Napríklad zaparkovať na parkovacie miesto alebo v garáži. Pritom stačí, keď svoj Volkswagen raz zaparkujete sami a uložíte proces parkovania. Následne môže váš Volkswagen naučený parkovací manéver samostatne zopakovať. Vy musíte priebeh parkovania len sledovať.

Varovanie pred nebezpečenstvom (Car2X)

Sériový systém výstrahy pred nebezpečenstvom podporuje vodiča užitočnými informáciami, napríklad môže upozorniť na práce na ceste alebo špeciálne vozidlá s prednosťou jazdy. Komunikácia funguje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Pohľad na okolie vozidla "Area View"

Manévrovanie v rušnom centre mesta, v parkovacom dome alebo v náročnom teréne: existuje veľa situácií, v ktorých by vodič automobilu rád využiť niekoľko očí navyše. S voliteľnou funkciou "Area View" získate štyri kamery, ktoré prenášajú pohľad na okolie vozidla na obrazovku vášho infotainment systému. Takto vidíte lepšie napríklad na obrubníky alebo čiary parkovacieho miesta a dokonca vidíte takmer za roh.7

Automatický distančný radar ACC

Automatický distančný radar ACC pomáha udržiavať vopred nastavenú maximálnu rýchlosť ako aj odstup od vozidla vpredu. Okrem toho disponuje prediktívnou reguláciou rýchlosti a asistenciou pri jazde v zákrutách.
ACC dokáže prispôsobiť rýchlosť vozidla platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu cesty (zákruty, kruhové objazdy atď.).

Asistent zmeny jazdného pruhu „Side Assist“

Voliteľný asistent zmeny jazdného pruhu "Side Assist" vás môže upozorniť na nebezpečné situácie pri zmene jazdného pruhu. LED ukazovateľ vo vonkajšom spätnom zrkadle vás upozorňuje na vozidlá nachádzajúce sa v mŕtvom uhle alebo rýchlo približuje sa vozidlá.

Ak chcete zmeniť jazdný pruh a aktivujete smerové svetlo, systém prepočíta, či by niektoré z vozidiel mohlo byť pre vás nebezpečné vzhľadom na svoju polohu a rýchlosť, a upozorní vás naň výrazným blikaním.

V kombinácii s asistentom udržiavania jazdného pruhu "Lane Assist" vás môže podporiť aj korigujúcim zásahom do riadenia.

Keď vozidlo potrebujete vyparkovať cúvaním z neprehľadného parkovacieho miesta, dokáže systém v rámci určitej oblasti identifikovať približujúce sa vozidlá a upozorní Vás na to zvukovým signálom. V núdzovom prípade dokáže systém v rámci svojich možností vozidlo dokonca úplne zastaviť, aby v ideálnom prípade zabránil kolízii alebo zmiernil jej následky.

Asistent núdzového brzdenia „Front Assist“

Sériový asistent núdzového brzdenia "Front Assist" so systémom rozpoznania chodcov a cyklistov vás dokáže upozorniť na kritické situácie spôsobené chodcami, cyklistami a inými vozidlami a v prípade núdze dokáže vozidlo dokonca automaticky zabrzdiť.

„Lane Assist“

Pri jednotvárnych jazdách sa niekedy môžu vyskytnúť rizikové situácie. V tomto prípade vstupuje do hry asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu "Lane Assist": od rýchlosti 60 km/h dokáže rozpoznať, či vozidlo neúmyselne neopúšťa svoj jazdný pruh. Pomocou korigujúceho zásahu do riadenia dokáže nasmerovať pozornosť vodiča späť na cestu.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.