Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

Travel Assist s kolektívnymi dátami

V značke Volkswagen prezentuje IQ.DRIVE všetky inteligentné asistenčné systémy.

S voliteľným systémom "Travel Assist"2 s kolektívnymi údajmi" máte k dispozícii celý rad užitočných asistenčných systémov. Asistent udržiava jazdný pruh, odstup od vozidla pred vami a vami nastavenú maximálnu rýchlosť.3,4

Systém využíva okrem iného adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu. To aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu. Travel Assist sa pritom prispôsobuje vášmu štýlu jazdy a môže vozidlo viesť namiesto v strede viac vľavo alebo vpravo v jazdnom pruhu.3

V prípade, že sú k dispozícii tzv. kolektívne dáta, teda jazdné údaje viacerých vozidiel vo vašom okolí, stačí systému Travel Assist rozoznať len jednu líniu jazdného pruhu.5,6

Travel Assist okrem toho disponuje prediktívnou reguláciou rýchlosti a asistenciou v zákrutách

Rýchlosť vozidla sa pritom dá prispôsobiť platným obmedzeniam rýchlosti a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy a pod.).5,7

Funkciu asistenta jazdy je možné používať len v rámci limitov systému. Vodič musí byť pripravený kedykoľvek ovládnuť asistenčný systém a nie je zbavený zodpovednosti za obozretné riadenie vozidla. Tento proces možno kedykoľvek deaktivovať. Systém sa môže používať až do maximálnej rýchlosti vozidla.
Ak chcete aktivovať službu "Travel Assist s hromadnými lokalizačnými údajmi", potrebujete samostatnú zmluvu pre "Travel Assist s hromadnými lokalizačnými údajmi". Okrem toho budete potrebovať účet používateľa Volkswagen a zmluvu VW Connect počas doby platnosti služby "Travel Assist s hromadnými lokalizačnými údajmni" (podrobnosti nájdete tu: https://www.volkswagen.de/de/konnektivitaet-und-mobilitaetsdienste/konnektivitaet/we-connect/aktivierung.html). Dobu platnosti si môžete predĺžiť za poplatok.
Služba "Travel Assist s hromadnými lokalizačnými údajmi" je k dispozícii v týchto krajinách: Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Malta, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko a Taliansko. Službu "Travel Assist s hromadnými lokalizačnými údajmi" možno používať len v rámci pokrytia mobilnej siete a s príslušnými nastaveniami ochrany osobných údajov a možno ju kedykoľvek deaktivovať v aplikácii Volkswagen App a v myVolkswagen.
Online funkcie, tzn. hromadné lokalizačné údaje, umožňuje internetové pripojenie integrované vo vozidle. S tým spojené náklady na dáta v rámci Európy znáša v rámci sieťového pokrytia spoločnosť Volkswagen AG. Služby sú k dispozícii počas dohodnutej doby platnosti zmluvy a počas tejto doby sa môžu obsahovo meniť alebo môžu byť aj zrušené. Ďalšie informácie nájdete na stránke connect.volkswagen.com a u svojho partnera spoločnosti Volkswagen. 

V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Maximálne do rýchlosti 180 km/h

V rámci možností daných systémom.

Len v kombinácii s aktívnou licenciou VW Connect.

Len v kombinácii s navigačným systémom.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny/zľavy sú odporúčané maloobchodné ceny/zľavy v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od doplnkového vybavenia. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách/zľavách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch vybavenia.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.