Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Plne elektrické ID.5

Nové elektrické ID.5 od 52 190 €

Nové elektrické ID.5 od 52 190 €

Plne elektrické ID.5

Nové elektrické ID.5 od 52 190 €

Elektrické SUV kupé ID.5 s bonusom 2 000 €12 a VW Finance bonusom 1 000 €13 už od 48 990 €14.
Ušetriť tak môžete až 3 000 €!


viac informácií

Elegantná forma efektivity

S výkonným elektrickým pohonom a plynulou siluetou vytvára nové ID.5 modernú symbiózu SUV a kupé. S možnosťou "Over-the-Air" aktualizácií je pripravené predefinovať elektrickú mobilitu.

Elegantný dizajn exteriéru kupé

Nový ID.5 zaujme tvarom orientovaným na budúcnosť, ktorý kombinuje prednosti SUV s aerodynamickou siluetou kupé - bez akýchkoľvek kompromisov.

Viac o dizajne kupé

Inteligentné nabíjanie

ID.5 sa nabíja nielen rýchlo (až 135 kW (DC)), ale v budúcnosti aj inteligentne.

Viac o inteligentnom nabíjaní

Priestranný dizajn interiéru

Inteligentne a veľkoryso navrhnutý interiér s otvoreným priestorom vám dáva viac slobody a priestoru na to, čo je pre vás dôležité.

Viac o dizajne interiéru

Exteriér

IQ.LIGHT

Prezentujte sa v žiarivom svetle

Nový model ID.5 sa voliteľne už na prvý pohľad prezentuje so skutočne exkluzívnym systémom: inovatívnymi svetlometmi IQ.LIGHT. Technológia Matrix umožňuje dlhodobú jazdu s diaľkovými svetlami bez oslňovania ostatných účastníkov cestnej premávky⁠1. Medzi dizajnovo peknými Matrix LED svetlometmi a logom Volkswagen prechádza elegantný svetelný pás. To, čo robí dojem v predných partiách, nemôže chýbať ani vzadu: Súčasťou balíka sú voliteľné zadné 3D LED svetlá s animovanými brzdovými svetlami a integrovanými dynamickými smerovými svetlami, ktoré naznačujú smer plynulým dynamickým signálom.

Panoramatické strešné sklo

Nebeské výhľady

Vďaka obrovskej sklenenej ploche, ktorá siaha takmer cez celú šírku strechy, je voliteľná panoramatická sklenená strecha sama o sebe dizajnovým prvkom, ktorý priťahuje pozornosť. Zároveň ponúka ešte krajší výhľad z vozidla na nebo. Tónované sklo sa postará o príjemnú teplotu v interiéri. Zatiaľ čo slnečná roleta, ktorú môžete ovládať pohodlne pomocou hlasových pokynov, vás chráni pred ostrými slnečnými lúčmi. Alebo stačí povedať: ("Hi ID. Show me the stars.") a roleta sa otvorí.

Ťažné zariadenie

Pre každého, kto chce niečo previezť

Nechcete sa pri cestovaní ničoho vzdať? Voliteľné ťažné zariadenie, ktoré sa dá elektricky vyklopiť stlačením tlačidla, vytvára väčší priestor pre čokoľvek, čo si potrebujete zobrať so sebou. S ťažným zariadením pre pripojenie prívesu s hmotnosťou až 750 kg (nebrzdený) alebo 1 200 kg (brzdený)2 môžete s ID.5 transportovať mnohé veci, napríklad príves na kone alebo kajak. V prípade, že zariadenie práve nepotrebujete, môžete ho jednoducho sklopiť pod nárazník.

Získajte predstavu o novom ID.5

Interiér

Ambientné osvetlenie

Svetlo pre takmer každú náladu

Dodajte vášmu ID.5 viac individuality. Vyberte si z desiatich sériových farieb (ponuku farieb je na želanie možné rozšíriť na 30) a ponorte interiér do jemného svetla. Osvetlenie je integrované v palubnej doske, priehradke na mobilný telefón a vo dverách. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre chladnejšie alebo teplé svetlo - máte to vo svojich rukách.

Head-up displej s rozšírenou realitou

Progresívna navigácia

V novom ID.5 máte všetko dôležité stále vo vašom zornom poli. Voliteľný head-up displej s rozšírenou realitou premieta dôležité informácie priamo do vášho zorného poľa na čelné sklo. Vďaka rozšírenej realite vnímate navigačné symboly v jazdnom pruhu na ceste presne tam, kam máte ísť alebo odbočiť. Do cieľa sa tak dostanete uvoľnenejšie, bez toho, aby ste museli odvrátiť pohľad z cesty.

Hlasový asistent

Povedzte ID.5 „Hallo“

Sledujte cestu a pomocou intuitívneho hlasového ovládania jednoducho ovládajte napr. rádio, voliteľný navigačný systém alebo telefón. Jednoducho povedzte "Hallo ID." - a systém vám bude rozumieť.

Plne integrované streamovanie hudby

Pre každú chvíľu správna pieseň

Používate Apple Music? Potom si svoju obľúbenú hudbu v novom ID.5 užite jednoducho priamo cez všestranný, voliteľný navigačný systém "Discover Pro" - cez smartfón alebo tablet. Stačí si stiahnuť aplikáciu a prihlásiť sa pomocou vašich existujúcich prístupových údajov, aby ste sa priamo cez displej navigačného systému dostali k svojmu účtu Apple Music a mohli streamovať milióny skladieb, exkluzívny obsah alebo najnovšie podcasty.

Technológie

Travel Assist s kolektívnymi dátami

Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

S voliteľným systémom "Travel Assist s kolektívnymi údajmi" máte k dispozícii celý rad užitočných asistenčných systémov.

"Travel Assist s kolektívnymi údajmi" udržiava jazdný pruh, odstup od vozidla pred vami a vami nastavenú maximálnu rýchlosť.1,3,4

Systém využíva okrem iného adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu. To aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu. Travel Assist sa pritom prispôsobuje vášmu štýlu jazdy a môže vozidlo viesť namiesto v strede viac vľavo alebo vpravo v jazdnom pruhu1,4.

Okrem toho vás systém Travel Assist pri jazde na diaľnici na želanie aktívne podporuje aj pri zmene jazdného pruhu1,4,5. Podmienkou pre spomínané funkcie je, že systém Travel Assist dokáže rozpoznať línie jazdného pruhu na oboch stranách.

V prípade, že sú k dispozícii tzv. kolektívne dáta, teda jazdné údaje viacerých vozidiel vo vašom okolí, stačí systému Travel Assist rozoznať len jednu líniu jazdného pruhu - napríklad na vidieckych cestách bez vyznačenia stredovej čiary1,6.

Travel Assist okrem toho disponuje prediktívnou reguláciou rýchlosti a asistenciou v zákrutách. Rýchlosť vozidla sa pritom dá prispôsobiť platným obmedzeniam rýchlosti a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy a pod.)1,5.

Aktualizácie „Over-the_Air“

Určujúce. A aktuálne

Aktualizácie zvyšujú funkčnosť digitálnych systémov vo vašom ID.5. Vďaka bezdrôtovým aktualizáciám ich dokáže automaticky aktualizovať napríklad cez noc hneď, ako aktualizáciu potvrdíte vo vašom infotainment systéme. Takto budú systémy vo vašom ID.5 vždy aktuálne a vozidlo bude vybavené novými funkciami.

"Park Assist Plus s pamäťovou funkciou"

Vaša osobná parkovacia služba

Ak sa rozhodnete pre systém "Park Assist Plus s pamäťovou funkciou"7, môžete ID.5 naučiť úplne individuálny parkovací manéver. Napríklad zaparkovať na parkovacie miesto alebo v garáži. Pritom stačí, keď svoje ID.5 zaparkujete jeden raz sami a uložíte proces parkovania. Vaše ID.5 dokáže naučený parkovací manéver následne samostatne zopakovať. Vy musíte priebeh parkovania len sledovať.1,4

Voliteľný parkovací asistent "Park Assist Plus"7 vám  naznačí nielen to, že je parkovacie miesto dostatočne veľké, ale vaše ID.5 aj samostatne zaparkuje.1,4

"Park Assist Plus"7 stále vyhľadáva vhodné parkovacie miesta až do rýchlosti 40 km/h. Pri rýchlosti do 20 km/h vyhľadáva aj voľné priečne parkovacie miesta. Keď sa rozhodnete pre jedno z nájdených parkovacích miest, spustite proces parkovania. Príslušný parkovací manéver môže za vás vykonať "Park Assist Plus".1,4 Vy musíte len sledovať proces parkovania a v prípade potreby zasiahnuť.

"Park Assist Plus"7 však dokáže ešte viac. Z pozdĺžnych parkovacích miest dokáže vozidlo aj vyparkovať. Pri neúspešných parkovacích manévroch vám môže pomôcť tým, že prevezme riadenie a zaparkuje za vás.1,4

e-Sound/ Potešenie z jazdy

Toto vozidlo má nový zvuk

To, aký tichý je elektromobil, závisí výlučne od vozidla. Aby bola cestná premávka bezpečnejšia, je vaše ID.5 v interiéri tichšie až do rýchlosti 30 km/h a v exteriéri ho počuť o niečo zreteľnejšie. Chodci ho tak ľahšie zaregistrujú. Futuristická kompozícia podčiarkne jeho vizionársku identitu a zároveň slúži ako umelo generovaný zvuk vozidla, vďaka ktorému sú takmer tiché elektrické pohony akusticky rozpoznateľné pre chodcov a cyklistov.

Pohon

Udržateľný výkon pre potešenie z jazdy

Nový ID.5 sa pri takmer každej jazde postará o vzrušujúci pocit. Pretože jeho elektromotor generuje svoju silu hneď od začiatku dynamicky a s maximálnym krútiacim momentom. A na ceste k menšej uhlíkovej stope vás posunie o veľký krok vpred.

Tepelné čerpadlo a manažment dojazdu

Podpora pri nízkych teplotách: tepelné čerpadlo ID.5

V novom plne elektrickom ID.5 sa o energeticky efektívne vyhrievanie interiéru stará voliteľné tepelné čerpadlo. Takto ušetrená energia má pozitívny vplyv na dojazd.
Nový plánovač trás vás v každodennom živote podporuje plánovaním preferovaných nabíjacích bodov na vašej naplánovanej trase v navigácii a inteligentnou optimalizáciou trasy a požadovaných časov nabíjania. Ako vidíte, s inovatívnymi technológiami sa veľa vecí zjednoduší.

Viac informácií o tepelnom čerpadle

Nabíjajte doma pomocou ID. Charger

Wallbox pre váš domov: ID.Charger

ID. Charger⁸,⁹ predstavuje nabíjaciu stanicu priamo u vás doma. Každé ráno tak môžete nastúpiť do Vášho ID.5 s plne nabitou batériou a plný energie začať nový deň. Obrazne povedané - nabíjanie, keď spíte. ID.Charger je k dispozícii v troch verziách, ktoré sa líšia konektivitou a inteligentnými funkciami. Pretože v prípade potreby je k dispozícii aj s WiFi, 4G a s integrovaným elektromerom. Inteligentné funkcie ID. Charger Connect a Pro sa dajú ovládať prostredníctvom služieb We Charge v aplikácii We Connect ID.

Aj inštalácia je zabezpečená našou inštalačnou službou⁸ tak, aby pre Vás bola maximálne komfortná - od bezplatnej predbežnej online kontroly až po montáž. V skratke: všetko od jednej firmy. ID. Charger Vám samozrejme môže nainštalovať akýkoľvek odborne spôsobilý elektrikár, ktorému dôverujete. Vybraný variant nabíjacej stanice ID.Charger a inštalačnú službu si môžete pohodlne objednať online alebo priamo u Vášho predajcu Volkswagen.⁸

Nabíjajte na cestách so službou We Charge

Jednoduché nabíjanie

Odteraz si o mnohé záležitosti nemusíte robiť starosti. S We Charge máte prístup k jednej z najväčších a najrýchlejšie rastúcich nabíjacích sietí10 po celej Európe vrátane celej siete rýchlonabíjacích staníc IONITY. ID. vodiči si môžu vybrať z atraktívnych nabíjacích taríf pre príležitostných až po často jazdiacich vodičov a profitovať z exkluzívnych cenových zvýhodnení. Nabíjacie tarify8 a bezplatná nabíjacia karta8 sú dostupné cez aplikáciu We Connect ID.11.

Viac informácií o službe We Charge

Konektivita

Viac ako bity a bajty

Ponuka konektivity od spoločnosti Volkswagen vám poskytne väčší komfort, bezpečnosť a zábavu. Prepojenie vášho ID.5 s internetom a smartfónom vám zabezpečí uvoľnenú jazdu do cieľa - len riadiť musíte vy.

Viac informácií o konektivite

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen