Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Plne elektrické ID.5 GTX

s pohonom všetkých kolies

Trvalo pôsobivé

Dvojmotorový pohon všetkých kolies, atletický dizajn kupé a zrýchlenie, ktoré vám vyrazí dych: Zažite športový elektrický výkon v ID, ktorý hladko spája zodpovednú jazdu a radosť z jazdy.

Nakonfigurujte si ID.5 GTX

Svoje vysnívané vozidlo si môžete nakonfigurovať podľa svojich želaní a potrieb. V prvom kroku si vyberte stupeň vybavenia, lakovanie a disky. V druhom kroku môžete svojmu modelu ID.5 GTX dodať vhodný interiér, dizajnové prvky, asistenčné systémy a príslušenstvo.

Urobte z modelu ID.5 GTX svoje ID.5 GTX.

Dvojmotorový pohon všetkých kolies

Športová radosť z jazdy pre všetkých, ktorých cieľ je občas mimo spevnenej cesty. ID.5 GTX 4MOTION akceleruje z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy.
Dojazd: cca. 381 - 508 km.

Viac o pohone všetkých kolies

Priestranný interiér

Inteligentne a veľkoryso navrhnutý interiér s otvoreným priestorom vám dáva viac slobody a priestoru na to, čo je pre vás dôležité.

Viac o dizajne interiéru

Potešenie z jazdy s čisto elektrickým pohonom: ID.5 GTX 4MOTION

ID.5 GTX 4MOTION spája silu SUV a elegantný dizajn modelu kupé s udržateľným potešením z jazdy s ID. Zažite elektrický výkon, ktorý vás dostane.

Viac o nabíjaní

Exteriér & interiér

IQ.LIGHT

Presvedčivá komunikácia

Nový model ID.5 GTX sa už na prvý pohľad prezentuje na želanie so skutočne exkluzívnym systémom: inovatívnymi svetlometmi IQ.LIGHT. Technológia Matrix umožňuje dlhodobú jazdu s diaľkovými svetlami bez oslňovania ostatných účastníkov cestnej premávky⁠1. Medzi dizajnovo peknými Matrix LED svetlometmi a logom Volkswagen prechádza elegantný svetelný pás. To, čo robí dojem v predných partiách, nemôže chýbať ani vzadu: Súčasťou balíka sú voliteľné zadné 3D LED svetlá s animovanými brzdovými svetlami a integrovanými dynamickými smerovými svetlami, ktoré naznačujú smer plynulým dynamickým signálom.

Farebný dizajn

Hra s kontrastmi

ID.5 GTX vám ponúka možnosť, aby zažiaril aj exteriér, napríklad vašou obľúbenou farbou. Tá vozidlu dodá celkom individuálnu črtu, zatiaľ čo voliteľný metalický lak "Kings Red" podčiarkne športový charakter progresívneho SUV. Jasný odkaz na rodinu modelov GTX sa ukrýva aj v hre farebných kontrastov. Pôsobivý vzhľad vozidla vytvára tiež čierna strecha spolu so strešnými lištami a rámom strechy v antracitovom odtieni.

Panoramatické strešné sklo

Nebeské výhľady

Vďaka obrovskej sklenenej ploche, ktorá siaha takmer cez celú šírku strechy, je voliteľná panoramatická sklenená strecha sama o sebe dizajnovým prvkom, ktorý priťahuje pozornosť. Poskytuje ešte krajší výhľad z vozidla na nebo. Tónované sklo sa postará o príjemnú teplotu v interiéri. Slnečná roleta, ktorú môžete ovládať pohodlne pomocou hlasových pokynov, vás chráni pred ostrými slnečnými lúčmi. Alebo stačí povedať: ("Hi ID. Show me the stars.") a roleta sa otvorí.

Svetelný dizajn

Objavte sa v žiari svetla

ID.5 GTX nadchne vlastným svetelným podpisom. Unikátom je elegantný svetelný pás medzi dizajnovými LED Matrix svetlometmi a logom Volkswagen. LED Matrix svetlomety vás pozdravia, keď ID.5 GTX odomknete alebo sa k nemu priblížite. Vysoko lesklé predné nárazníky GTX disponujú vlastným svetelným podpisom vo vzduchových clonách. Osvetlené kľučky dverí a sériové zadné 3D svetlá s dynamickými smerovými svetlami a voliteľnými animáciami posúvajú športový dizajn do nového svetla. Svetelný dizajn dotvárajú zapustené, sériovo osvetlené kľučky dverí.

Vyššie zaťaženie prívesu

Pre všetkých, ktorí chcú veci uviesť do pohybu

Vyžaduje si vaše hobby alebo zamestnanie veľa výbavy? Žiadny problém, pretože ID.5 GTX sa na želanie dodáva s čiastočne elektricky sklopným ťažným zariadením. Vďaka dvojmotorovému pohonu všetkých kolies je určený pre zaťaženie do 1 400 kg (brzdený)2. Ak ťažné zariadenie práve nepotrebujete, môžete ho jednoducho sklopiť pod nárazník.

IQ.DRIVE & technológie

IQ.DRIVE - naše asistenčné systémy

Vaše vozidlo ID.5 GTX 4MOTION je štandardne vybavené systémom núdzového brzdenia Front Assist. Súčasťou je vždy aj systém varovania pred nebezpečenstvom Car2X. Voliteľne môže byť ID.5 GTX 4MOTION vybavený ďalšími asistenčnými systémami, napríklad "Travel Assist".

Asistenčné systémy

Progresívne riadenie & športový podvozok

Športové spojenie

GTX prezentuje dych berúci výkon vozidla s elektrickým pohonom, ktorý vás uchváti. Ale predovšetkým prezentuje športový temperament. Chceli by ste byť bližšie k vozovke? S ID.5 GTX je to možné! Voliteľne môže byť vybavený športovým podvozkom so zvlášť tuhým nastavením pružín, tlmičov a stabilizátorov. Sériové progresívne riadenie zabezpečuje optimálne jazdné vlastnosti a mimoriadne priame reakcie a ešte väčšiu zábavu z jazdy, najmä pri športovej jazde alebo pri jazde zákrutami.

Travel Assist s kolektívnymi dátami

Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

S voliteľným systémom "Travel Assist s kolektívnymi údajmi" máte k dispozícii celý rad užitočných asistenčných systémov.

"Travel Assist s kolektívnymi údajmi" udržiava jazdný pruh, odstup od vozidla pred vami a vami nastavenú maximálnu rýchlosť.1,3,4

Systém okrem iného využíva adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu. To aktívne udržuje vozidlo v strede jazdného pruhu. Travel Assist sa pritom prispôsobuje vášmu štýlu jazdy a môže vozidlo viesť namiesto v strede viac vľavo alebo vpravo v jazdnom pruhu1,4.

Okrem toho vás systém Travel Assist pri jazde na diaľnici na želanie aktívne podporuje aj pri zmene jazdného pruhu1,4,5. Podmienkou pre spomínané funkcie je, že systém Travel Assist dokáže rozpoznať línie jazdného pruhu na oboch stranách.

V prípade, že sú k dispozícii tzv. kolektívne dáta, teda jazdné údaje viacerých vozidiel vo vašom okolí, stačí systému Travel Assist rozoznať len jednu líniu jazdného pruhu - napríklad na vidieckych cestách bez vyznačenia stredovej čiary1,6.

Travel Assist okrem toho disponuje prediktívnou reguláciou rýchlosti a asistenciou v zákrutách. Rýchlosť vozidla sa pritom dá prispôsobiť platným obmedzeniam rýchlosti a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy a pod.)1,5.

Bezdrôtové aktualizácie

Určujúce. A aktuálne

GTX prezentuje dych berúci výkon vozidla s elektrickým pohonom, ktorý vás uchváti. Ale predovšetkým prezentuje športový temperament. Chceli by ste byť bližšie k vozovke? S ID.5 GTX je to možné! Voliteľne môže byť vybavený športovým podvozkom so zvlášť tuhým nastavením pružín, tlmičov a stabilizátorov. Sériové progresívne riadenie zabezpečuje optimálne jazdné vlastnosti a mimoriadne priame reakcie a ešte väčšiu zábavu z jazdy, najmä pri športovej jazde alebo pri jazde zákrutami.

Park Assist Plus s pamäťovou funkciou

Vaša osobná parkovacia služba

Ak sa rozhodnete pre systém "Park Assist Plus s pamäťovou funkciou"7, môžete ID.5 GTX naučiť úplne individuálny parkovací manéver. Napríklad zaparkovať na parkovacie miesto alebo v garáži. Pritom stačí, keď svoje ID.5 raz zaparkujete sami a uložíte proces parkovania. Následne môže vaše ID.5 GTX naučený parkovací manéver samostatne zopakovať. Vy musíte priebeh parkovania len sledovať.1,4

Už voliteľný parkovací asistent "Park Assist Plus"7 vám nielen naznačí, že parkovacie miesto je dostatočne veľké, ale váš ID.5 GTX aj samostatne zaparkuje.1,4

"Park Assist Plus"7 stále vyhľadáva vhodné parkovacie miesta až do rýchlosti 40 km/h. Pri rýchlosti do 20 km/h vyhľadáva aj voľné priečne parkovacie miesta. Keď sa rozhodnete pre jedno z nájdených parkovacích miest, spustite proces parkovania. Príslušný parkovací manéver môže za vás vykonať "Park Assist Plus".1,4 Vy musíte len sledovať proces parkovania a v prípade potreby zasiahnuť.

"Park Assist Plus"7 však dokáže ešte viac. Z pozdĺžnych parkovacích miest dokáže vozidlo aj vyparkovať. Pri neúspešných parkovacích manévroch vám môže pomôcť tým, že prevezme riadenie a zaparkuje za vás.1,4

e-Sound/ Potešenie z jazdy

Toto vozidlo má nový zvuk

To, aký tichý je elektromobil, závisí výlučne od vozidla. Aby bola cestná premávka bezpečnejšia, je vaše ID.5 GTX v interiéri tichšie až do rýchlosti 30 km/h a v exteriéri ho počuť o niečo zreteľnejšie. Chodci ho tak ľahšie zaregistrujú. Futuristická kompozícia podčiarkne jeho vizionársku identitu a zároveň slúži ako umelo generovaný zvuk vozidla, vďaka ktorému sú takmer tiché elektrické pohony akusticky rozpoznateľné pre chodcov a cyklistov.

Tepelné čerpadlo a manažment dojazdu

Podpora pri nízkych teplotách: tepelné čerpadlo ID.5 GTX

V novom plne elektrickom ID.5 GTX sa o energeticky efektívne vyhrievanie interiéru stará voliteľné tepelné čerpadlo. Takto ušetrená energia má pozitívny vplyv na dojazd.
Nový plánovač trás vás v každodennom živote podporuje plánovaním preferovaných nabíjacích bodov na vašej naplánovanej trase v navigácii a inteligentnou optimalizáciou trasy a požadovaných časov nabíjania. Ako vidíte, s inovatívnymi technológiami sa veľa vecí zjednoduší.

Viac informácií o tepelnom čerpadle

Nabíjajte doma pomocou ID. Charger

Wallbox pre váš domov: ID.Charger

ID. Charger⁸,⁹ predstavuje nabíjaciu stanicu priamo u vás doma. Každé ráno tak môžete nastúpiť do Vášho ID.5 s plne nabitou batériou a plný energie začať nový deň. Obrazne povedané - nabíjanie, keď spíte. ID.Charger je k dispozícii v troch verziách, ktoré sa líšia konektivitou a inteligentnými funkciami. Pretože v prípade potreby je k dispozícii aj s WiFi, 4G a s integrovaným elektromerom. Inteligentné funkcie ID. Charger Connect a Pro sa dajú ovládať prostredníctvom služieb We Charge v aplikácii VW Connect ID.

Aj inštalácia je zabezpečená našou inštalačnou službou⁸ tak, aby pre Vás bola maximálne komfortná - od bezplatnej predbežnej online kontroly až po montáž. V skratke: všetko od jednej firmy. ID. Charger Vám samozrejme môže nainštalovať akýkoľvek odborne spôsobilý elektrikár, ktorému dôverujete. Vybraný variant nabíjacej stanice ID.Charger a inštalačnú službu si môžete pohodlne objednať online alebo priamo u Vášho predajcu Volkswagen.⁸

Nabíjajte na cestách so službou We Charge

Jednoduché nabíjanie

Odteraz si o mnohé záležitosti nemusíte robiť starosti. S We Charge máte prístup k jednej z najväčších a najrýchlejšie rastúcich nabíjacích sietí10 po celej Európe vrátane celej siete rýchlonabíjacích staníc IONITY. ID. vodiči si môžu vybrať z atraktívnych nabíjacích taríf pre príležitostných až po často jazdiacich vodičov a profitovať z exkluzívnych cenových zvýhodnení. Nabíjacie tarify8 a bezplatná nabíjacia karta8 sú dostupné cez aplikáciu VW Connect ID.11

Viac informácií o We Charge

Konektivita

Viac ako bity a bajty

Ponuka konektivity od spoločnosti Volkswagen vám poskytne väčší komfort, bezpečnosť a zábavu. Prepojenie vášho ID.5 GTX s internetom a smartfónom vám zabezpečí uvoľnenú jazdu do cieľa - len riadiť musíte vy.

Viac informácií o konektivite

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.