Ako funguje tepelné čerpadlo?

ID.5 GTX

Prioritou je udržateľnosť: Okrem výroby ID.5 GTX s neutrálnou bilanciou emisií CO21 preberá Volkswagen zodpovednosť za ochranu klímy aj pri výbere chladiva. Ako prvý na svete používa v tepelnom čerpadle totiž prírodné chladivo R744 s neutrálnym dopadom na klímu. Vďaka vysokej účinnosti je to energeticky najefektívnejší spôsob vykurovania elektrického vozidla pri nízkych vonkajších teplotách.

V porovnaní so spaľovacím motorom nevzniká pri prevádzke elektrického vozidla dostatok odpadového tepla pre dostatočné vykurovanie interiéru.

Riešením je vysoko efektívny systém tepelného čerpadla, ktorý používa chladivo stlačené pod vysokým tlakom. Vznikajúce teplo sa používa na ohrievanie studeného vzduchu, ktorý ním prúdi.

Vďaka tomu sa z batérie spotrebuje menej energie na vysokonapäťové vykurovanie a pozitívne ovplyvňuje dojazd, ktorý je väčší ako pri elektromobiloch bez tepelného čerpadla.

Všade, kde je to možné, sú emisie CO₂ eliminované a znižované priamo v prevádzkach spoločnosti Volkswagen. Zodpovedajúcim spôsobom sú k znižovaniu emisií zaviazaní aj všetci naši dodávatelia. Emisie CO₂, ktoré nemožno eliminovať alebo znížiť, ako v továrňach Volkswagen, tak aj prostredníctvom zodpovedajúcich záväzkov v dodávateľskom reťazci, sú v rovnakej výške kompenzované certifikovanými projektmi na ochranu klímy.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny/zľavy sú odporúčané maloobchodné ceny/zľavy v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od doplnkového vybavenia. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách/zľavách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch vybavenia.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Plne elektrické ID.5 GTX

s pohonom všetkých kolies

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.