Ako funguje tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo

S voliteľným tepelným čerpadlom možno interiér vozidla ID. vyhriať s menšou spotrebou energie ako pri bežnom vyhrievaní. To môže mať pozitívny vplyv na dojazd.

V porovnaní so spaľovacím motorom nevzniká pri prevádzke elektrického vozidla dostatok odpadového tepla pre dostatočné vyhrievanie interiéru. Riešením je vysoko efektívny systém tepelného čerpadla, ktorý používa chladivo stlačené pod vysokým tlakom. Vznikajúce teplo sa používa na ohrievanie studeného vzduchu, ktorý ním prúdi. Vďaka tomu sa z batérie spotrebuje menej energie na vysokonapäťové vyhrievanie a pozitívne ovplyvňuje dojazd, ktorý je väčší ako pri elektromobiloch bez tepelného čerpadla.

Tepelné čerpadlo používa totiž prírodné chladivo R744 s neutrálnym dopadom na klímu (v porovnaní s fluórovanými chladivami). Vďaka vysokej účinnosti je to energeticky najefektívnejší spôsob vykurovania elektrického vozidla pri nízkych vonkajších teplotách.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny/zľavy sú odporúčané maloobchodné ceny/zľavy v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od doplnkového vybavenia. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách/zľavách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch vybavenia.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.