Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

3.12.2021 Nový Volkswagen ID.5 v predpredaji na Slovensku

Spoločnosť Porsche Slovakia, s.r.o., autorizovaný importér značky Volkswagen pre Slovensko, spustila predpredaj nového modelu ID.5.

  • Nový segment trhu: s ID.51 ponúka Volkswagen po prvý raz SUV-kupé s elektrickým pohonom

  • ID. Software 3.0: s ID.5 značka Volkswagen v rámci stratégie ACCELERATE urýchľuje svoju transformáciu na poskytovateľa mobility podporovaného softvérom

  • Tri motorizácie, jedna batéria: veľká batéria 77 kWh pre ID.5 Pro2, ID.5 Pro Performance3 a ID.5 GTX4

  • Pohon všetkých kolies dvoma elektromotormi: špičková verzia ID.5 GTX s maximálnym výkonom 220 kW (299 k)* zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy

  • Dlhé trasy nie sú problémom: ID.5 má dojazd do 516 km (WLTP5)

     

Bratislava - Spoločnosť Porsche Slovakia, s.r.o., autorizovaný importér značky Volkswagen pre Slovensko, spustila predpredaj nového modelu ID.5. Najnovší člen rodiny ID. sa na Slovensku predáva za cenu od 46 890 eur, ID.5 GTX má cenu od 56 290 eur. Okrem atraktívneho tvaru karosérie v štýle SUV-kupé má ID.5 exkluzívny interiér, ako aj najnovšie asistenčné systémy a systémy infotainmentu. Vďaka trvalému online pripojeniu môže ID.5 prijímať aktualizácie "Over-the-Air".

Elegantné SUV-kupé s elektrickým pohonom už využíva najnovší softvér ID. Software 3.0. V praxi to znamená, že batéria pohonu sa nabíja ešte rýchlejšie, vozidlo má zdokonalené hlasové ovládanie a vďaka aktualizáciám Over-the-Air zostáva stále aktuálne.

Sériové asistenčné systémy si zákazník môže za príplatok doplniť dvoma kompletmi Assistance Paket a Asistance Paket Plus, z ktorých bohatší obsahuje napríklad aj Travel Assist pre poloautomatickú jazdu v celom rozsahu rýchlosti a parkovací asistent s funkciou Trained Parking s pamäťou.

V rámci predpredaja si zákazníci môžu objednávať ID.5 v troch verziách ako ID.5 Pro a ID.5 Pro Performance s pohonom zadných kolies a výkonom 128 kW (174 k), resp. 150 kW (204 k) aj ako špičkový model ID.5 GTX s pohonom všetkých kolies dvoma elektromotormi s maximálnym systémovým výkonom 220 kW (299 PS)*.

Všetky uvedené verzie ID.5 majú rovnakú batériu s kapacitou 77 kWh (netto), ktorá zabezpečuje dlhý dojazd. V prípade ID.5 Pro a ID.5 Pro Performance dosahuje do 516 km (WLTP5), pričom batéria sa dá zrýchlene dobíjať jednosmerným prúdom s výkonom do 135 kW. ID.5 GTX má dojazd do 491 km (WLTP6).

Atraktívny tvar karosérie a koncepcia usporiadania priestoru dokumentujú inovačnú silu značky Volkswagen. Napriek splývajúcej streche pripomínajúcej kupé má ID.5 nad zadnými sedadlami iba o 12 mm menšiu vnútornú výšku oproti modelu ID.4 s klasickým vzhľadom SUV. Dlhý rázvor 2766 mm a absencia stredového tunela umožnili vytvoriť v kabíne priestorové pomery na úrovni SUV so spaľovacím motorom vyššej triedy. Základný objem variabilného batožinového priestoru je 549 litrov. Materiály použité v interiéri a kvalita ich remeselného vypracovania sú na úrovni premium.

Štíhlo koncipovaná štruktúra ponuky zjednodušuje objednávanie ID.5. Zákazník si najprv vyberie motorizáciu a farbu vozidla a následne si môže bohaté sériové vybavenie doplniť pridaním prehľadne koncipovaných paketov. K dispozícii sú pakety pre oblasť dizajnu, interiéru, infotainmentu, asistenčných systémov a športového vyladenia podvozka, spravidla v dvoch verziách - základnej a rozšírenej (Plus). Oproti technicky príbuznému modelu ID.4 má ID.5 bohatšie sériové vybavenie, napríklad displej systému infotainmentu s uhlopriečkou 30,5 cm (12 palcov) a dizajnový komplet Exterior Style paket so strechou nalakovanou kontrastnou čiernou farbou a strieborným pásom okolo bočných okien a zadného stĺpika.

Okrem toho sú ako alternatíva k štandardným 19-palcovým diskom z ľahkej zliatiny (ID.5 GTX 20-palcové) so zmiešaným obutím (pneumatiky široké 235 mm vpredu a 255 mm vzadu) na výber disky formátu 20 a 21 palcov. Ako samostatný voliteľný prvok je v ponuke tepelné čerpadlo, prispievajúce k zníženiu spotreby elektrickej energie pri prevádzke kúrenia a klimatizácie a tým predlžujúce dojazd.

Zákazníci na Slovensku si za príplatok môžu nechať predĺžiť štandardnú dvojročnú záruku podľa potreby - maximálne na 5 rokov alebo 150 000 km. Na vysokonapäťovú batériu pohonu Volkswagen poskytuje štandardne záruku 8 rokov alebo 160 000 km. V ponuke originálneho príslušenstva pre ID.5 sú -rovnako ako pre ostatné modely radu ID. - 3 wallboxy Volkswagen ID. Charger s výkonom 11 kW a 2 wallboxy MOON s výkonom 11 a 22 kW, ako aj mobilná nabíjacia sústava MOON2Go.

Prvé exempláre ID.5 by sa mali objaviť v showroomoch autorizovaných predajcov Volkswagen na Slovensku v apríli 2022.

 Cenník ID.5

1 ID.5 - Kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 17,1-16,2 (NEDC); kombinované emisie CO2 v g/km: 0.
2 ID.5 Pro, 128 kW (174 k) - Kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 16,2 (NEDC); kombinované emisie CO2 v g/km: 0.
3 ID.5 Pro Performance, 150 kW (204 k) - Kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 16,2 (NEDC); kombinované emisie CO2 v g/km.
4 ID.5 GTX, 220 kW* (299 k) - Kombinovaná spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 17,1 (NEDC); kombinované emisie CO2 v g/km: 0.
5 Dojazd podľa WLTP do 519 km pre ID.5 s kapacitou batérie 77 kWh netto a pohonom zadných kolies podľa celosvetovo harmonizovanej metodiky pre osobné a ľahké úžitkové automobily (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, WLTP). Dojazd podľa WLTP sa môže líšiť podľa vybavenia vozidla. Skutočný dojazd sa môže líšiť v závislosti od štýlu jazdy, rýchlosti jazdy, použitia komfortných/vedľajších spotrebičov, vonkajšej teploty, počtu osôb/zaťaženia vozidla a topografie.
6 Dojazd podľa WLTP do 491 km pre ID.5 GTX s kapacitou batérie 77 kWh netto a pohonom všetkých kolies podľa celosvetovo harmonizovanej metodiky pre osobné a ľahké úžitkové automobily (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure, WLTP). Dojazd podľa WLTP sa môže líšiť podľa vybavenia vozidla. Skutočný dojazd sa môže líšiť v závislosti od štýlu jazdy, rýchlosti jazdy, použitia komfortných/vedľajších spotrebičov, vonkajšej teploty, počtu osôb/zaťaženia vozidla a topografie.

*Elektrický maximálny výkon 220 kW: maximálny výkon zistený podľa UN-GTR.21, ktorý sa dá vyvolať maximálne na 30 sekúnd.

Výkon, ktorý je k dispozícii pre individuálnu jazdnú situáciu závisí od variabilných faktorov ako napríklad vonkajšia teplota, ako aj teplota, úroveň nabitia, kondícia alebo fyzikálne starnutie vysokonapäťovej batérie.

Dostupnosť maximálneho výkonu si vyžaduje najmä teplotu vysokonapäťovej batérie medzi 23 a 50 °C a stav nabitia batérie > 88 %.

Odchýlky od uvedených parametrov môžu viesť k zníženiu výkonu alebo k nedostupnosti maximálneho výkonu.

 Teplota batérie sa dá v určitom rozsahu ovplyvniť prostredníctvom funkcie nezávislej klimatizácie a úroveň nabitia batérie sa dá nastaviť vo vozidle aj na diaľku. Výkon, ktorý je aktuálne k dispozícii, sa zobrazuje na indikátore výkonu vo vozidle.

Na optimálne zachovanie využiteľnej kapacity vysokonapäťovej batérie sa odporúča na každodenné využívanie nastaviť úroveň nabitia batérie 80 % (pred jazdou na dlhú trasu sa dá zvýšiť na 100 %).

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen