Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

21.4.2021 Volkswagen ID.4 je World Car of the Year 2021

Prvé SUV na báze modulárnej stavebnice elektromobility MEB získalo najviac hlasov od 93-člennej medzinárodnej poroty.

  • Prvé SUV na báze modulárnej stavebnice elektromobility MEB získalo najviac hlasov od 93-člennej medzinárodnej poroty

  • ID.41 bodoval najmä inováciami a šetrnosťou k životnému prostrediu

  • Volkswagen zvíťazil už po piaty raz v medzinárodnej voľbe "Svetové auto roka"

Wolfsburg / New York - "Svetové auto roka 2021" je Volkswagen: nový elektrický model ID.4 sa pri medzinárodnej voľbe presadil proti silnej medzinárodnej konkurencii. Voľba World Car Awards sa koná každý rok, najlepšie novinky na svetovom trhu volí 93-členná medzinárodná porota motoristických novinárov z 24 štátov sveta.

"Veľmi sa tešíme z ocenenia nášho ID.4 ako Svetového auta roka," povedal Ralf Brandstätter, predseda predstavenstva značky Volkswagen. "Nielen preto, že je to najdôležitejšie automobilové ocenenie na svete, ale aj preto, že porota vyznamenala veľkú ideu a náš úžasný tím. Prvý model radu ID. pre kľúčové trhy - Európu, Čínu a USA - rozbieha našu ofenzívu elektromobility do sveta. Presvedčivé auto, veľká idea - a titul World Car of the Year? To nám dobre zapadá do seba!"

Vozidlá, ktoré pripadajú do úvahy pre voľbu World Car of the Year, sa musia vyrábať v počte najmenej 10.000 kusov ročne a musia sa predávať najmenej na dvoch kontinentoch.

"Titul World Car of the Year je veľkým úspechom pre celý náš ID.-tím", povedal Thomas Ulbrich, člen predstavenstva značky Volkswagen pre technický vývoj. "Podarilo sa nám vyvinúť auto, ktoré v celosvetovo najdôležitejšom segmente kompaktných SUV spúšťa systémovú zmenu k elektromobilite a vynikajúco sa hodí na každodenné používanie. S ním, s ID.32 a budúcimi modelmi radu ID. robíme elektrickú mobilitu vo veľkoobjemovom segmente dostupnú pre každého."

Členovia poroty okrem šetrnosti k životnému prostrediu chválili aj oblasť inovácií. Napríklad ID.4 môže byť na želanie vybavený inovatívnym head-up displejom s rozšírenou realitou (Augmented-Reality-Head-Up-Display), ktorý dôležité inovácie premieta na predné okno, medzi nimi aj šípky navigácie pre odbočenie. Vodič ich vidí v zdanlivej vzdialenosti 3 až 10 metrov trojrozmerne zobrazené a zosynchronizované s reálnym vonkajším svetom. Keď je aktívny adaptívny tempomat ACC alebo voliteľný asistenčný systém Travel Assist, od určitej rýchlosti sa vozidlo idúce pred ID.4 na head-up displeji označuje svietiacim pásom pre dodržiavanie potrebného odstupu.

ID.4 posúva latku na novú úroveň aj v oblasti digitalizácie. Pravidelné aktualizácie a nové funkcie môže prijímať "over-the-air". Volkswagen je prvom masovou značkou, ktorá takúto možnosť bude poskytovať od leta tohto roku. Vďaka tomu sa vozidlo neustále udržiava na najnovšej technickej úrovni. Táto schopnosť je okrem toho dôležitým predpokladom pre nové obchodné modely.

Víťazstvom v 17. ročníku World Car of the Year Awards pokračuje ID.4 v histórii úspechu značky Volkswagen pri tejto renomovanej medzinárodnej voľbe. Nové elektrické SUV oslovilo nielen odborné médiá ale aj zákazníkov. Volkswagen plánuje v tomto roku celosvetovo predať približne 150.000 kusov ID.4. Zrýchlenie ofenzívy elektromobility je kľúčovým prvkom stratégie ACCELERATE značky Volkswagen, ktorá okrem iného predpokladá každý rok uviesť na trh najmenej jeden nový elektrický model.

Kvôli pandémii COVID 19 sa slávnostné odovzdávanie cien World Car Awards v tomto roku uskutočnilo digitálne. Záznam si môžete pozrieť na YouTube.com/worldcartv.

Všetci víťazi Volkswagen pri World Car Awards:
2009: Golf (World Car of the Year)
2010: Polo (World Car of the Year)
2011: up! (World Car of the Year)
2013: Golf (World Car of the Year)
2021: ID.4 (World Car of the Year)

Spotreba elektrickej energie a emisie uvedených modelov

1) ID.4 - Kombinovaná spotreba elektrickej energie (NEDC) v kWh/100 km: 16,9-15,5; emisie CO2 v g/km: 0.
2) ID.3 - Kombinovaná spotreba elektrickej energie (NEDC) v kWh/100 km: 15,4-13,1; emisie CO2 v g/km: 0.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen