Dva pohony. Dvojnásobné potešenie z jazdy

Touareg eHybrid je plug-in hybridné vozidlo s elektrickým a benzínovým motorom TSI. Vozidlo štartuje v tichom e-režime s lokálne nulovými emisiami, v ktorom je v prevádzke len elektromotor. Ak prostredníctvom funkcie výberu jazdného režimu aktivujte hybridný režim, skombinujte spaľovací a elektromotor so systémovým výkonom 280 kW (381 k) s krútiacim momentom až 600 Nm. Prenechajte modelu Touareg optimálne koordinovanie oboch motorov a jazdite na dlhšie vzdialenosti efektívne alebo kombinovaný výkon využite na zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy.

Špeciálnou funkciou je interakcia medzi navigáciou a riadením pohonu v hybridnom režime. Zadajte cieľovú destináciu do navigácie pri štarte a spustíte navigovanie pri aktivovanom hybridnom režime, vďaka tomu bude interakcia medzi spaľovacím a elektrický motorom optimalizovaná na celej trase.

Dojazd
Jazdite efektívne

Touareg eHybrid s plug-in hybridnou technológiou a dojazdom na čisto elektrický pohon asi 47 kilometrov - podľa štandardu WLTP - dokazuje, že efektívna mobilita aj v teréne už nie je víziou budúcnosti. Dokonca lokálne s nulovými emisiami a takmer ticho.

Výbava
Pekná budúcnosť

Touareg eHybrid presvedčí širokou ponukou komfortných a dizajnových funkcií v sériovej výbave. Nedšený budete z ničím nerušeného výhľadu na oblohu cez panoramatické výklopné/posuvné strešné okno. V interiéri vás privíta futuristický Innovision kokpit. "Air Care Climatronic" so 4-zónovou klimatizáciou a kožený balík výbavy Vienna postarajú o jazdu, ktorá už ani nemôže byť príjemnejšia.

Sériová výbava modelu Touareg eHybrid:

  • kožená výbava "Vienna"

  • Innovision kokpit

  • Panoramatické výklopné/posuvné strešné okno

  • Klimatizácia "Air Care Cliamtronic" s aktívnym kombi filtrom, 4-zónová klimatizácia a ovládacie prvky vzadu

Manažment nabíjania
Úplné nabitie batéria nemusí trvať dlho

Nabíjanie modelu Touareg eHybrid je jednoduché. Nabíjací kábel pripojíte k domácej elektrickej zásuvke alebo k verejnej nabíjacej stanici. Doma sa lítium-iónová batéria nabije na svoju plnú kapacitu približne za 8 hodín. Ak použijete verejnú nabíjaciu stanicu alebo voliteľnú domácu nabíjaciu stanicu wallbox, ako je náš ID. Charger, je batéria opäť plne nabitá dokonca do 2 hodín 30 minút pri nabíjacom výkone 7,2 kW.

Program šport
Väčší výkon s "režimom S"

Nikto nedokáže mať dobrú náladu stlačením tlačidla. Vy, áno. Či už s čisto elektrickým pohonom, alebo ako kombinácia elektrického a spaľovacieho motora: Typ pohonu zvolíte jednoducho pomocou prepínača režimu jazdy. V hybridnom režime sa spojí výkon obidvoch pohonov, čo zabezpečí mimoriadne vysokú účinnosť.

"Režim S": jedenkrát zatlačíte voliacu páku a zaradíte rýchlostný stupeň "S" (športový program). Takto môžete naplno využiť rezervy výkonu hybridného pohonu a zvyšok jazdy si užiť s veľkým úsmevom. Opätovným zatlačením voliacej páky sa vrátite späť do úsporného režimu "D".

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Touareg teraz aj ako eHybrid

 

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen