Väčšia sila, nižšia spotreba

Benzínový alebo naftový motor? Obe možnosti budú správnym rozhodnutím - pre ich vysokú účinnosť, hospodárnosť a každodenné využitie. Postará sa o to inteligentná kombinácia priameho vstrekovania paliva a preplňovania, pri benzínových motoroch nesie označenie TSI a pri naftových TDI (spotreba paliva pre model 2,0 TDI SCR 4MOTION 110 kW so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG, l/100 km: kombinovaná spotreba 4,9-5,0; kombinované emisie CO2, g/km: 129-131; trieda energetickej efektivity: A1). A vďaka technológii BlueMotion ušetríte palivo bez nutného obmedzenia dynamiky: napríklad s využitím rekuperácie brzdovej energie a systému štart-stop. Dieselové agregáty sú vybavené tzv. technológiou "Twindosing": Spojením dvoch SCR katalyzátorov dôjde k dodatočnému zníženiu emisií.

1) Uvedené hodnoty spotreby a emisií boli získané zákonom stanovenou metódou merania. Od 1. septembra 2018 nahradil štandard WLTP nový európsky merací cyklus (NEDC - New European Driving Cycle). Kvôli realistickejším skúšobným podmienkam sú hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 namerané podľa WLTP v mnohých prípadoch vyššie ako hodnoty namerané podľa štandardu NEDC. Spotreba paliva a emisie CO2 vozidla závisia nielen od efektívneho využívania paliva, ale sú ovplyvňované aj jazdným štýlom, trasou a inými netechnickými faktormi. Doplnková výbava a príslušenstvo (napr. širšie pneumatiky, klimatizácia, strešné nosiče atď.) môže zmeniť dôležité parametre vozidla ako napríklad: hmotnosť, valivý odpor a aerodynamiku, čo môže ovplyvniť spotrebu paliva a emisie CO2. Určujúca hodnota emisií CO2 pre vozidlá testované podľa štandardu WLTP je hodnota emisií CO2 v g/km v kombinovanej premávke, pre hybridné vozidlá s externým nabíjaním je určujúca hodnota emisií vážená kombinovaná hodnota emisií CO2 v g/km získaná podľa štandardu WLTP. Viac informácií nájdete na https://www.vw.sk/wltp alebo u predajcu Volkswagen.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.