Prináša život do mŕtveho uhla

ID.7 Tourer GTX: Asistent udržania jazdného pruhu a zmeny jazdného pruhu

Názorné zobrazenie v ID.7, obrázok sa môže líšiť.

Asistent zmeny jazdného pruhu "Side Assist"


Voliteľný asistent zmeny jazdného pruhu "Side Assist" vás môže upozorniť na nebezpečné situácie pri zmene jazdného pruhu. LED ukazovateľ vo vonkajšom spätnom zrkadle vás upozorňuje na vozidlá nachádzajúce sa v mŕtvom uhle alebo rýchlo sa približuje vozidlá.

Ak chcete zmeniť jazdný pruh a aktivujete smerové svetlo, systém prepočíta, či by niektoré z vozidiel mohlo byť pre vás nebezpečné - a upozorní vás naň výrazným blikaním.

V kombinácii s asistentom udržiavania jazdného pruhu "Lane Assist" vás môže podporiť aj korigujúcim zásahom do riadenia.

Asistent vyparkovania cúvaním vás upozorní na iné vozidlo, ktoré križuje vašu jazdnú dráhu pri cúvaní z parkovacieho miesta. Ak nereagujete, dokáže v rámci svojich možností vozidlo úplne zastaviť, aby zabránil kolízii alebo zmiernil jej následky.¹

Výstraha pri vystupovaní z vozidla bráni vzniku nebezpečných situácií pri vystupovaní z vozidla. Systém dokáže rozpoznať, či sa k vám zozadu približuje iné vozidlo, a vizuálne a zvukovo vás varovať ešte pred vystúpením z vozidla.²

Názorné zobrazenie na príklade ID.7, obrázok sa môže líšiť.

Asistent udržiavania jazdného pruhu "Lane Assist"


Počas monotónnych jázd môže niekedy dôjsť k nebezpečným situáciám. V tomto prípade vstupuje do hry asistent udržiavania jazdného pruhu "Lane Assist": od rýchlosti 60 km/h dokáže rozpoznať, či vozidlo neúmyselne neopúšťa svoj jazdný pruh. Pomocou korigujúceho zásahu do riadenia dokáže nasmerovať pozornosť vodiča späť na cestu.¹ ²

Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

V rámci možností daných systémom. 

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny/zľavy sú odporúčané maloobchodné ceny/zľavy v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od doplnkového vybavenia. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách/zľavách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch vybavenia.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Nové ID.7 Tourer GTX

Objavujte nový model ID.7 Tourer GTX

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen