Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Viac Golf ako kedykoľvek predtým. Nový Golf Variant

Golf Variant je všestranný a dynamický - rovnako ako vy! Zvonku neomylne variant, vo vnútri všetka digitálna sloboda Golfu - digitálna a flexibilná.

Golf Variant disponuje mnohými atraktívnymi vlastnosťami. Predstavíme vám tri z nich:

Batožinový priestor & "Easy Open"

Otváranie dverí batožinového priestoru "Easy Open". A množstvo ďalších možností.

Komfort

Travel Assist

Drží vás v jazdnom pruhu. A ostatných v dostatočnej vzdialenosti.

Asistenčné systémy

Innovision Cockpit

Digitálna symbióza pre viac funkčnosti.

Technológie

Urobte si obraz o modeli Golf Variant

Komfort

Batožinový priestor & "Easy Open"

Otváranie dverí batožinového priestoru "Easy Open". A množstvo ďalších možností

Každodenný život prináša mnoho výziev: Ako často stojíte pred batožinovým priestorom napríklad s dieťaťom v jednej ruke a taškami v druhej a nemáte žiadnu ruku voľnú na jeho otvorenie? Vďaka voliteľnej funkcii "Easy Open" stačí malý pohyb nohy pod zadným nárazníkom a otvoríte dvere batožinového priestoru. Vozidlo ponúka veľkorysý objem až 1 642 litrov a výškovo nastaviteľnú flexibilnú podlahu. Nízka nakladacia hrana umožňuje jednoduché naloženie vašich nákupov. Potom stačí jednoducho stlačiť tlačidlo na vnútornej strane dverí, ktoré sa automaticky zatvoria.

Interiér & ponuka miesta

Veľmi progresívny. A veľmi praktický

Golf Variant je veľkorysý pri plnení vašich želaní, ponuky priestoru aj digitálnej výbavy. Kombinovaný digitálny združený prístrojový panel "Digital Cockpit" štandardne zobrazuje dôležité informácie na veľkorysom farebnom displeji s uhlopriečkou 10,25" (25,4 cm). Vyberte si napríklad zobrazenie rýchlosti alebo počítadlo kilometrov, navigačnú mapu alebo obľúbenú rozhlasovú stanicu. Všetky údaje môžete jednoducho sledovať. Keď sa pozriete dozadu, bude vám jasné, že interiér s variabilným druhým radom sedadiel, ako aj veľkorysý batožinový priestor, nenechávajú nesplnené žiadne želanie.

Komfort sedenia

Príjemný a relaxačný

Sedadlá vo vašom modeli Golf Variant sa dajú skvele prispôsobiť vášmu individuálnemu pohodliu. Postará sa o to mimoriadne pohodlné sedadlo vodiča ergoActive, ktoré sa dodáva na želanie, s čiastočne elektrickým nastavením 14 parametrov a bedrovou opierkou s masážnou funkciou. Sedadlo spolujazdca boduje systémom ISOFIX a upevňovacími pásmi top-tether rovnako ako vonkajšie zadné sedadlá pre upevnenie detských sedačiek v smere jazdy. Vďaka tomu cestujú aj tí najmenší na svojich sedadlách vo vozidle bezpečne a pohodlne. Dospelí cestujúci na zadných sedadlách si užijú dosť miesta nad hlavou a priestore pre nohy. A vďaka trom miestam vzadu môžu vzadu cestovať až traja pasažieri.

Panoramatické výklopné a posuvné strešné okno

Pekné výhľady aj v nepriaznivom počasí

Veľkorysé rozmery zabezpečujú vynikajúce dojmy: Voliteľné panoramatické výklopné a posuvné strešné okno siaha v prednej časti cez celú šírku strechy. Takto získate nielen voľný výhľad na nebo, ale opticky vytvára aj väčší dojem z interiéru. Tónované sklo redukuje nepríjemný efekt oslnenia. Chcete si užiť čerstvý vzduch? Prostredníctvom dotykového ovládania môžete strešné okno vpredu vyklopiť alebo ho elegantne zasunúť dozadu.

Varianty výbavy

R-Line
Od 27.490,-
Life
Od 24.490,-
Style
Od 27.290,-
R-Line
Od 27.490,-
Life
Od 24.490,-
Style
Od 27.290,-

R-Line

96 - 140 kW
(130 - 190 k)
Manuálna prevodovka / Automatická prevodovka
Benzín / Nafta
Spotreba: 4,6 - 7,4 l/100 km
Emisie CO₂: 121 - 167 g/km
rozdiel oproti výbave Life
 • Športové nárazníky vpredu a vzadu a prahy dverí v dizajne R
 • Disky z ľahkej zliatiny 7Jx17 Valencia, pneu 225/45 R17
 • Progresívne riadenie
 • Stmavené sklá od B stĺpika smerom dozadu, absorbujúce cca. 65 % svetla
 • Športové sedadlá vpredu, integrované hlavové opierky
 • Ambient paket Plus - farebné LED osvetlenie interiéru, 32 farieb
Konfigurovať

Life

81 - 96 kW
(110 - 130 k)
Manuálna prevodovka / Automatická prevodovka
Benzín / Nafta
Spotreba: 4,3 - 5,8 l/100 km
Emisie CO₂: 112 - 133 g/km
rozdiel oproti výbave Golf
 • Adaptívny tempomat ACC (do 210 km/h) - automatické udržiavanie vzdialenosti od vpredu idúceho vozidla
 • Parkovacie senzory vpredu a vzadu s optickým a akustickým upozornením
 • App-Connect - pripojenie telefónu cez MirrorLink (Android), AndroidAuto (Android) alebo CarPlay (Apple) v závislosti na operačnom systéme a verzii telefónu
 • Ambient paket - farebné LED osvetlenie interiéru, 10 farieb
 • Disky z ľahkej zliatiny 7Jx16 Norfolk, pneu 205/55 R16
Konfigurovať

Style

96 - 140 kW
(130 - 190 k)
Manuálna prevodovka / Automatická prevodovka
Benzín / Nafta
Spotreba: 4,6 - 7,4 l/100 km
Emisie CO₂: 121 - 167 g/km
rozdiel oproti výbave Life
 • Traffic Jam Assist - asistent jazdy v dopravnej zápche
 • Emergency Assist - asistent zastavenia vozidla v núdzových situáciách (pre DSG)
 • LED Plus predné svetlomety s prisvecovaním do zákrut
 • Automatická 3-zónová klimatizácia Air Care Climatronic
 • Ambient paket Plus - farebné LED osvetlenie interiéru, 32 farieb
 • Disky z ľahkej zliatiny 7,5Jx17 Belmont, pneu 225/45 R17
Konfigurovať

Digitálny komfort

Innovision Cockpit

Digitálna symbióza pre väčšiu funkčnosť

Digitálny kokpit sa v kombinácii s voliteľným navigačným systémom "Discover Pro" dá rozšíriť na prístrojový panel "Innovision Cockpit". To znamená, že obidva displeje, každý s uhlopriečkou 10" (25,4 cm), je možné spojiť a vytvoria jeden celok. Na vzniknutom displeji sa okrem klasického obsahu, ako sú otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov prehľadne a podrobnejšie zobrazia aj ďalšie užitočné údaje. Na domovskú obrazovku môžete umiestniť obľúbené funkcie podobne ako na vašom smartfóne.

Digital Cockpit Pro

Všetko dôležité máte vo vašom zornom poli

Digitálny prístrojový panel Digital Cockpit Pro zobrazuje na farebnom displeji s vysokým rozlíšením a uhlopriečkou 10,25" (25,4 cm) obsah, ktorý je pre vás dôležitý: Podľa svojich predstáv môžete zvoliť napríklad klasické zobrazenie - otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov, alebo optické zobrazenie asistenčných systémov, prípadne sa môžete rozhodnúť pre kombináciu navigačnej mapy spolu s informáciou o prehrávanom médiu. Všetko v atraktívnom grafickom dizajne a prostredníctvom animácií.

Hlasové ovládanie

Čaká na vaše pokyny

Vďaka intuitívnemu hlasovému ovládaniu môžete vo svojom vozidle Golf Variant ovládať napríklad funkcie rádia, telefónu, klimatizácie alebo navigačného systému. Zvoliť rozhlasovú stanicu, kontakt v adresári alebo nájsť telefónne číslo. V kombinácii so sériovou výbavou We Connect Plus vám teraz Golf rozumie ešte viac. Napríklad online si tak môžete zvoliť vašu obľúbenú hudbu alebo intuitívne zadať cieľ do navigačného systému.

Viac informácií

Head-up displej

Vaša pozornosť sa koncentruje na dianie na ceste

Všetky dôležité informácie máte priamo v zornom poli a súčasne môžete sledovať situáciu na ceste: to je veľká výhoda voliteľného systému head-up displej vo vašom vozidle Golf Variant. Čelné sklo sa zmení na projekčnú plochu, na ktorej sa zobrazuje aktuálna rýchlosť, hlásenia asistenčných systémov, prípadne pokynov navigácie. Informácie sú dobre čitateľné aj v protisvetle. V prípade že head-up displej nie je práve potrebný, je možné ho kedykoľvek vypnúť.

Komfortné ovládanie & dotykové ovládanie

Všetko ovládate len dotykom prstov

Kliknúť, potiahnuť, dotknúť sa - klasické funkčné tlačidlá v modeli Golf Variant ustúpili prevažne citlivým dotykovým povrchom. 

Aj voliteľnú klimatizáciu "Air Care Climatronic" s antialergénnym filtrom a 3-zónovou reguláciou teploty môžete ovládať jednoducho a intuitívne pomocou tlačidiel a posuvníkov. Jednoducho si tak zabezpečíte príjemnú klímu, a to nielen v prednej časti vozidla. Vďaka prídavnému ovládaciemu panelu v zadnej časti stredovej konzoly si môžu želanú teplotu nastaviť aj cestujúci zo zadných sedadiel.

Asistenčné systémy

Car2X

Dokáže rozoznať, čo by mohlo prísť

Vďaka varovaniam pred nebezpečenstvom bude mať vodič k dispozícii užitočné informácie, ako napríklad varovanie pred staveniskom alebo informácie o vozidlách s prednosťou v jazde. Komunikácia pracuje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Voliteľný adaptívny tempomat ACC s technológiou Car2X* pomáha vodičovi množstvom užitočných informácií a v núdzovej situácii môže aktívne zasiahnuť do diania v rámci možností daných systémom. Napríklad na konci dopravnej zápchy. Všetko sa deje vďaka permanentnej výmene dát cez sieť WLAN (pWLAN).

* Do ponuky bude zaradený neskôr.

Travel Assist

Udržiava vás v jazdnom pruhu a odstup od ostatných

Voliteľný systém "Travel Assist" je mimoriadne užitočným asistentom. Jediným stlačením tlačidla zabezpečí komfort jazdy* na vysokej úrovni tak, že vás podporuje pri monotónnych a únavných jazdách:

 • Hlavne na diaľniciach a cestách 1. triedy udržiava systém "Travel Assist" vozidlo v jazdnom pruhu a zároveň udržiava nastavenú rýchlosť, pričom zohľadňuje odstup od vozidla pred vami.

 • V kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG zabezpečuje uvoľnenú jazdu v dopravných zápchach a v spomalenej premávke.

* V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Adaptívny tempomat ACC "stop & go" s obmedzovačom rýchlosti

Väčší odstup. Väčší komfort

Adaptívny tempomat ACC "stop & go" s obmedzovačom rýchlosti pomáha udržovať nastavený odstup od vpredu idúceho vozidla a to až do vami prednastavenej maximálnej rýchlosti.* V kombinácii s voliteľným navigačným systémom je ACC rozšírený o funkciu prediktívnej regulácie rýchlosti a asistenciu pri jazde v zákrutách. Systém rešpektuje maximálnu povolenú rýchlosť a vy sa tak vyhnete jej prekročeniu.* Na základe údajov z navigačného systému ACC navyše prispôsobuje rýchlosť pri prejazde zákrutami, križovatkami (odbočovanie) a kruhovými objazdami.**

* až do 210 km/h
** V rámci možností daných systémom.

Parkovací asistent „Park Assist“ vrátane parkovacích senzorov

Jednoduché parkovanie

Golf Variant s voliteľným parkovacím asistentom "Park Assist" vrátane parkovacích senzorov vám počas jazdy po ceste povie, či je parkovacie miesto dostatočne veľké a takmer samostatne zaparkuje.* Vy ovládate spojku, plyn a brzdu. On urobí všetko ostatné.

 • Senzory vyhľadávajú vhodné parkovacie miesto (max. do 40 km/h).

 • Pozdĺžne parkovacie miesta vhodné na zaparkovanie musia mať minimálne dĺžku vozidla plus 80 cm pre manévrovací priestor a na vyparkovanie je potrebných min. 25 cm pred a za vozidlom.

 • Priečne parkovacie miesta musia mať odstup min. 35 cm z oboch strán.

*V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Asistent zmeny jazdného pruhu „Side Assist“

Systém pre zmenu jazdného pruhu

Asistent zmeny jazdného pruhu "Side Assist" upozorňuje pomocou LED ukazovateľov vo vonkajších spätných zrkadlách na vozidlá nachádzajúce sa v mŕtvom uhle alebo vozidlá vzdialené od vás do 50 metrov.* Ak zapnete smerové svetlo a chcete zmeniť jazdný pruh, systém prepočíta, či pre vás predstavuje niektoré z vozidiel svojou polohu a rýchlosť nebezpečie - a v prípade, že áno, upozorní vás intenzívnym blikaním LED ukazovateľa.

* V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Systém zachovania jazdného pruhu „Lane Assist“

Udržiava vozidlo v jazdnom pruhu

Pri monotónnych jazdách môže dôjsť k rizikovým situáciám. To je moment, kedy pomôže systém "Lane Assist": od rýchlosti 60 km/h dokáže systém rozpoznať, či vaše vozidlo neúmyselne opúšťa jazdný pruh.* Pomocou korigujúcich zásahov do riadenia dokáže vrátiť pozornosť vodiča späť na cestu.*

V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Golf Alltrack

Exteriér

Dynamický. Aj mimo spevnených ciest

Čierna maska chladiča modelu Golf Alltrack s matnou chrómovou lištou a nápisom Alltrack na prvý signalizuje pohľad túžbu po dobrodružstve. Čierny drsný povrch rozšírených podbehov kolies v kombinácii so 17-palcovými diskami z ľahkej zliatiny "Ronda" špecificky vytvorenými  pre model Alltrack alebo s voliteľnými 18-palcovými diskami z ľahkej zliatiny "Mount Vernon" dokonale podčiarkujú terénne ambície vozidla. Strieborné strešné lyžiny perfektne zapadajú do elegantnej línie strechy a rovnako ako voliteľné ťažné zariadenie poskytujú slobodu transportu pre všetko, čo potrebujete pre skutočné dobrodružstvo.

Interiér a priestor

Špecialista na outdoor. Aj indoor

Dobrodružstvo môže trvať aj dlhšie. Golf Alltrack vám v interiéri ponúka veľkú dávku slobody. Športovo-robustný vzhľad vnútorného priestoru dotvára praktický multifunkčný volant čalúnený kožou, pohodlné komfortné sedadlá s poťahmi "7-Summits" a logom, výrazné pedále z ušľachtilej ocele a vysoko kvalitné dekóry "Nature Cross Brushed" na palubnej doske a dverách. A aby ste mimo spevnených ciest nezablúdili, môžete si na digitálnom združenom prístrojovom paneli s veľkorysým farebným dotykovým displejom s uhlopriečkou 25,4 cm (10 palcov) nechať zobraziť aj navigačnú mapu.

Pohon a pohon všetkých kolies

Zabudnite na povinnosti všedný dní. Užite si pohon všetkých kolies

Golf Alltrack vás dostane do cieľa aj mimo spevnených ciest. Vozidlo takmer bez problémov zdolá piesočnatý, nerovný aj náročný terén. Vďaka pohonu všetkých kolies 4MOTION sa výkon motora rozdeľuje podľa potreby na všetky štyri kolesá. To znamená, že v priebehu milisekúnd je každé jednotlivé koleso riadené podľa jeho povrchu. Spoľahlivo sa tým eliminuje pretáčanie a zablokovanie kolies. Vaše vozidlo tak získa trakciu na takmer akomkoľvek povrchu.

Viac informácií o modeli Golf Variant:

Funkcie

IQ.DRIVE

Späť na prehľad

Konektivita

Štúdia približujúca sa sériovému modelu. Vozidlo bude do ponuky zaradené neskôr.

2) V rámci možností daných systémom.

3) Naše vozidlá sú štandardne vybavené letnými pneumatikami.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.