Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Automobilová ikona sa mení na ikonu digitálnu

Golf prichádza. A nastavuje úplne nové merítka digitalizácie na ceste. Vďaka jeho inteligentným asistenčným systémom je každá jazda komfortnejšia a uvolnenejšia. To všetko v kombinácii s typickými pocitmi, ktoré sú spojené s modelom Golf.

Golf - generácia, ktorá je komfortnejšia, inteligentnejšia a má lepšie pripojenie do siete.

Golf má množstvo unikátnych vlastností. Tu sú prvé tri:

Innovision Cockpit

Všetko si môžete prispôsobiť.

IQ.LIGHT

Golf prináša svetlomety IQ.LIGHT LED Matrix, známe z vyšších tried automobilov.

IQ.DRIVE: Car2X

Dokáže rozoznať, čo by mohlo prísť: Car2X.

Urobte si obraz o modeli Golf

Varianty výbavy

Digitálny komfort

Innovision Cockpit

Všetko si môžete prispôsobiť

Váš Golf vás pozná - a v závislosti od stupňa výbavy automaticky aktivuje váš osobný jazdný profil* - od nastavenia sedadla, cez osvetlenie a teplotu až po hlasitoť infotainmentu. Vami preferované individuálne zobrazenie si môžete pohodlne nastaviť pomocou voliteľného panelu prístrojovej dosky "Innovision Cockpit", ktoré je tvorené veľkým displejom kombinovaného prístroja "Digital Cockpit" s uhlopriečkou 10" (25,4 cm) a displejom navigačného systému "Discover Pro" tiež s uhlopriečkou 10,25" (26 cm). Na digitálnom paneli "Digital Cockpit" si môžete nechať zobraziť klasické prístroje, ako otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov spolu s ďalšími užitočnými informáciami. Na celej ploche displeja môže byť zobrazená napríkla mapa navigačného systému.

Veľký displej navigačného systému "Discover Media", resp. "Discover Pro" je možné využiť pre zobrazenie množstva funkcií v pôsobivom grafickom dizajne a animáciách, podobne ako na mobilnom telefóne. Domovskú obrazovku je možné individualizovať, napríklad vlastným pozadím plochy, alebo umiestnením obľúbených funkcií na domovskú obrazovku.

* Po vytvorení Vášho Volkswagen ID a prvom prihlásení.

Digital Cockpit

Futuristický pohľad do budúcnosti

Na farebnom kombinovanom prístroji "Digital Cockpit" s uhlopriečkou 10" (25,4 cm), ktorý je súčasťou sériovej výbavy, sa zobrazujú informácie o jazde. Podľa svojich predstáv môžete zvoliť napríklad klasické zobrazenie - otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov, alebo optické zobrazenie asistenčných systémov, prípadne sa môžete rozhodnúť pre kombináciu navigačnej mapy spolu s informáciou o prehrávanom médiu. Všetko v atraktívnom grafickom dizajne a animáciách.

Hlasové ovládanie

Čaká na vaše pokyny: hlasové ovládanie

Vďaka intuitívnemu hlasovému ovládaniu môžete vo svojom vozidle Golf kontrolovať napríklad funkcie rádia, telefónu, klimatizácie alebo navigačného systému. Zvoliť rozhlasovú stanicu, kontakt v adresári alebo nájsť telefónne číslo. V kombinácii s paketom We Connect Plus vám bude Golf rozumieť ešte viac. Môžete si tak napríklad online zvoliť vašu obľúbenú hudbu alebo intuitívne zadať cieľ do navigačného systému.

Head-up displej

Vaša pozornosť sa koncentruje na dianie na ceste

Všetky dôležité informácie máte priamo v zornom poli a súčasne môžete sledovať situáciu na ceste: to je veľká výhoda voliteľného systému "Head-up-Display" vo vašom vozidle Golf. Čelné sklo sa zmení na projekčnú plochu, na ktorej sa zobrazuje aktuálna rýchlosť, hlásenia asistenčných systémov, prípadne pokynov navigácie. Informácie sú dobre čitateľné aj v protisvetle. V prípade že "Head-up-Display" nie je práve potrebný, je možné ho kedykoľvek vypnúť.

Dizajn

Exteriér

Viditeľne dynamický. Čistý Golf

Golf s dynamickým dizajnom, charakterizovaným dynamicky pretiahnutou prednou časťou s úzkymi LED-Matrix svetlometmi v štvorokom dizajne, s novou podobou loga Volkswagen. Všetko je dôsledne harmonicky a logicky zladené, ako je pre tento model už od prvej generácie typické. Zadnej časti dominujú svetlá, medzi ktorými je nové logo Volkswagen a v strede umiestnený nápis "Golf". Koncovka výfuku je nenápadne skrytá pod esteticky tvarovaným difúzorom.

Dizajn svetiel

LED v novom svetle

Golf sériovo ponúka hlavné svetlomety s LED technológiou. Tie sú dynamicky zakomponované do pretiahnutej čelnej časti a po stranách zasahujú do blatníkov. Súčasťou sériovej výbavy sú tiež integrované hmlovky. Ďaľším výrazným znakom je štvoroký dizajn. V harmonickom súlade je aj zadná časť s úzkymi LED svetlami. Výbava na prianie sú svetlomety IQ.LIGHT s technológiou LED-Matrix s dynamickou reguláciou diaľkových svetiel "Dynamic Light Assis", ktoré sa automaticky prispôsobujú situácii na ceste.

Disky

Skvelá: ponuka kolies pre model Golf

S ktorou kombináciou pneumatík a diskov vyzerá váš Golf najlepšie, je čisto vecou vkusu. Sme si však istí, že sa rozhodnete správne.

Ponuka diskov

Interiér

Digitálny interiér

Mimoriadne nápadný: Plne digitálna prístrojová doska s veľkým displejom sa skladá z veľkého 10" (25,4 cm) kombinovaného prístroja "Digital Cockpit" a veľkého 8,25" (20,9 cm) dotykového displeja rádia "Composition Media".* Vďaka intuitívnemu dotykovému ovládaniu odpadá množstvo spínačov, tlačítok a ovládačov. Osvetlenie "Ambiente", ktoré môže mať na prianie až 32 farebných odtieňov, navodí individuálnu svetelnú atmosféru. Aj napriek všetkým digitálnym inováciám môžete v novom interiéri vnímať emócie typické pre model Golf.

* Rádio "Composition Media" je možné na želanie nahradiť jedným z navigačných systémov "Ready 2 Discover", "Discover Media" alebo "Discover Pro" s dotykovým 10" (25,4 cm) displejom. S navigačným systémom "Discover Pro" spolu tvoria Innovision Cockpit.

Ambientné osvetlenie

Jasná voľba: Príjemné farby prispievajúce k uvoľnenej jazde

Dodajte vášmu vozidlu Golf viac individuality. V interiéri si môžete zvoliť príjemné osvetlenie v jednej z 10 farieb. A na prianie si dokonca môžete vybrať z 30 odtieňov. Či sa rozhodnete pre chladnejšie alebo teplejšie tóny, v dobre osvetlených uliciach metropoly alebo v úplnej tme na ceste mimo mesta, pri každej ceste navodíte pre seba aj posádku inú, príjemnú atmosféru.

IQ.Drive

Car2X

Dokáže rozoznať, čo by mohlo prísť: Car2X

Vozidlá, ktoré spolu navzájom komunikujú, môžu zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky. Vďaka tejto komunikácii sa tiež zníži riziko vytvorenia dopravnej zápchy a budú k dispozícii varovania pred lokálne nebezpečnými miestami. Vďaka varovaniam pred nebezpečenstvom bude mať vodič k dispozícii užitočné informácie, ako napríklad varovanie pred staveniskom alebo informácie o vozidlách s prednosťou v jazde. Komunikácia pracuje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Voliteľný adaptívny tempomat ACC s technológiou Car2X* pomáha vodičovi množstvom užitočných informácií a v núdzovej situácii môže aktívne zasiahnuť - napríklad na konci dopravnej zápchy. Všetko sa deje vďaka permanentnej výmene dát cez sieť WLAN (pWLAN).

* Do ponuky bude zaradený neskôr.

Travel Assist

Udržuje vás v jazdnom pruhu. A od ostatných na ceste

Vďaka voliteľnému systému "Travel Assist" máte k dispozícii mimoriadne užitočné asistenčné systémy, ktoré po stlačení tlačítka zaistia jazdný komfort* na vysokej úrovni v monotónnych a únavných jazdných situáciách:

  • Pri jazde na diaľniciach a cestách s potrebnými parametrami systém "Travel Assist" udržuje vaše vozidlo v jazdnom pruhu. Súčasne udržuje nastavenú rýchlosť, pričom berie do úvahy odstup od vpredu idúcich vozidiel.
  • V kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG systém dokáže pomaly posúvať vozidlo v dopravnej zápche, takže vy môžete zostať uvoľnený.

* V rámci možností daných systémom. Vodič musí byť pripravený kedykoľvek prevziať riadenie a nie je zbavený zodpovednosti za predvídavý spôsob jazdy.

ACC

Udržuje odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Na želanie dodávaný adaptívny tempomat ACC s prediktívnou reguláciou rýchlosti pomáha udržovať nastavený komfortný odstup od vpredu idúceho vozidla* a to až do vami prednastavenej maximálnej rýchlosti.** V kombinácii s voliteľným navigačným systémom je ACC rozšírený o funkciu prediktívnej regulácie rýchlosti a asistenciu pri jazde v zákrutách. Systém rešpektuje maximálnu povolenú rýchlosť a vy sa tak vyhnete jej prekročeniu.* ACC navyše na základe údajov z navigačného systému prispôsobuje rýchlosť pri prejazde zákrutami, križovatkami (odbočovanie) a kruhovými objazdami.*

*V rámci možností daných systémom.
** Až do max. rýchlosti 210 km/h

Parkovací asistent "Park Assist"

Golf: dobre sa riadi a samostatne zaparkuje

Golf s voliteľným parkovacím asistentom "Park Assist" vám počas jazdy dokáže povedať, či je parkovacie miesto dostatočne veľké a aj ho samostatne zaparkovať.* Vy ovládate pedál spojky, akcelerátora a bŕzd. O zvyšok sa postará on.

  • senzory vyhľadávajú vhodné parkovacie miesta (max. do rýchlosti 40 km/h)
  • pozdĺžne parkovacie miesto musí mať na parkovanie minimálne dĺžku vozidla +80 cm a pri vyparkovaní minimálne 25 cm pred a za vozidlom
  • priečne parkovacie miesto musí po oboch stranách disponovať vzdialenosťou minimálne 35 cm

* Proces je možné kedykoľvek deaktivovať, v rámci možností daných systémom.

 

Side Assist

Váš Golf: voliteľne so zabudovaným sledovaním oblasti za vozidlom

Asistent zmeny jazdného pruhu upozorňuje pomocou LED ukazovateľa vo vonkajších spätných zrkadlách na vozidlá nachádzajúce sa v mŕtvom uhle alebo vozidlá jazdiace až 50 metrov za vami. Ak pri zmene jazdného pruhu zapnete smerovku, systém na základe pozície a rýchlosti prepočíta, či by tento manéver mohol byť nebezpečný a v prípade potreby vás upozorní nápadným blikaním.

*V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

 

Lane Assist

Zostaňte verný svojmu jazdnému pruhu

Pri monotónnych cestách sa niekedy môžu vyskytnúť rizikové situácie. Práve tu vstupuje do hry asistent zachovania jazdného pruhu "Lane Assist": už od rýchlosti 60 km/h dokáže systém rozpoznať, či vozidlo neúmyselne opúšťa svoj jazdný pruh.* Pomocou korigujúceho zásahu do riadenia dokáže upriamiť pozornosť vodiča späť na cestu a riadenie vozidla.

*V rámci možností daných systémom. Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

 

Golf eHybrid

Hybridný pohon je teraz dostupný aj vo výbave Style a R-Line. Plug-in hybridná technológia s výkonom 150 kW (204 k).

Vysokonapäťová batéria s výkonom 13,0 kWh ponúka dostatok energie na každodenný prejazd mestom.

Nabíjacie káble zabezpečia dobitie doma ale aj na cestách.

Viac o motoroch

Viac informácií o modeli Golf:

Golf nanovo definuje štandardy pre celú generáciu automobilov a to svojimi digitálnymi inováciami, dynamickým dizajnom a komfortom ovládania.

Vlastnosti

Rádiá & navigačné systémy

Späť na prehľad

Komfort

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.