Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Raz a navždy

Golf R posúva hranice možného vďaka pôsobivej inovatívnej sile, rýchlosti a dynamike. Tento automobil je vyrobený pre všetkých, ktorí chcú viac a zostávajú verní svojim vlastným zásadám. Zároveň je symbolom novej dimenzie výkonu, ktorý z neho robí nielen najšpičkovejšie vozidlo modelovej série, ale aj hviezdu značky R. Z 0 na 100 km/h akceleruje len za 4,7 sekundy pri voliteľnej maximálnej rýchlosti 270 km/h. Štvrtý vývojový stupeň motora 2,0 l TSI s výkonom 235 kW (320 k) a 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG prezentuje veľmi špecifický životný štýl: dynamický, progresívny a inšpiratívny.

 

Golf R má množstvo unikátnych vlastností. Tu sú tri z nich:

Dychberúca sila

Z ktorej vám naskočí husia koža: Z 0 na 100 len za 4,7 sekundy pri voliteľnej maximálnej rýchlosti 270 km/h.

Viac o výkone

R-View

"Digital Cockpit Pro" združuje všetky športové ukazovatele a ovládacie prvky prvýkrát do zobrazenia "R-View": Pretekárska dráha vzdialená len na jedno stlačenie tlačidla.

Viac o technológiách

Exteriér

Predné nárazníky špecifické pre modely R a charakteristické bočné prahy naznačujú, čo Golf R dokáže.

Viac o dizajne R

Výkon

Maximálny výkon

Prináša motoristický šport na cestu

Golf R stelesňuje vášeň pre motoristický šport a všetko, čo definuje model s výbavou R. Jeho mimoriadny výkon si každý okamžite uvedomí. Pohonom všetkých kolies 4MOTION optimálne prenášaná na cestu silu najnovšej generácie legendárneho motora TSI.

Vektorovanie krútiaceho momentu R-Performance

Vysoko dynamický prejazd zákrutou

Nové vektorovanie krútiaceho momentu R-Performance rozdeľuje hnaciu silu variabilne medzi ľavé a pravé zadné koleso. Výsledkom je vyššia rýchlosť pri prejazde zákrutami s výbornou trakciou a jazdnou stabilitou.

Balík výbavy R-Performance

Gény motoristického športu

Golf R s voliteľným balíkom výbavy R-Performance, ktorý bol vyladený na okruhu Nürburgring-Nordschleife, disponuje vyššou elektronicky obmedzenou maximálnou rýchlosťou 270 km/h. Pri aktivovaní jazdného režimu "Special" alebo "Drift" vám okamžite naskočí husia koža. Okrem týchto výkonných funkcií zahŕňa balík aj vizuálne prvky: zadný spojler v dizajne motoristického športu a 19-palcové disky z ľahkej zliatiny "Estoril".

Dizajn R

Exteriér

Dizajn vytvorený pre výkon

Nielen na asfalte zanechá trvalý dojem. Golf R vie, ako vyjadriť svoju identitu. Dynamickým predným nárazníkom špecifickým pre modely R prechádzajú široké otvory pre prívod chladiaceho vzduchu. Dizajn modelu dotvárajú charakteristické bočné prahy, ale aj voliteľný výfukový systém R-Performance s titánovou koncovou tlmiča výfuku od Akrapoviča. Logo R na dverách batožinového priestoru a vysoko lesklý čierny difúzor svedčia o jedinečnom športovom charaktere. Voliteľný lak karosérie "Lapiz Blue" prezentuje eleganciu, ale aj exkluzivitu a súčasne zosobňuje značku R.

Kolesá

Výrazné

Nezameniteľným prvkom voliteľných 19-palcových diskov z ľahkej zliatiny sú modré brzdové strmene. Pri ktorých sa vám rozbúši srdce? Na výber máte: 19-palcové disky z ľahkej zliatiny "Adelaide", 18-palcové disky z ľahkej zliatiny "Jerez" alebo 19-palcové disky z ľahkej zliatiny "Estoril" (v čiernom, lesklom alebo čiernom prevedení).

Interiér

Miesto vodiča v dizajne pretekárskeho vozidla

Pôsobivý športový charakter, ktorý môžete cítiť. Objavujte svet plný sily a komfortu. Na špičkových športových sedadlách s integrovanými opierkami hlavy zažijete jazdu vozidlom úplne novým spôsobom. Čalúnenie sedadiel, na želanie z kože Nappa, zvýrazňuje symbiózu elegancie a športového charakteru. Interiér vás doslova pozýva intuitívne zažiť výkon, či už elegantným dekórom "Carbon Grey", pedálmi a opierkou nohy z česanej ušľachtilej ocele alebo ambientným osvetlením. S exkluzívnym multifunkčným športovým volantom, vrátane väčších ovládačov radenia rýchlostí, máte cestu pevne pod kontrolou.

Technológie

R-View

Špička vo svojej triede

Vyrobené pre veľké veci - pretekárska dráha v každom detaile. Digitálny prístrojový panel "Digital Cockpit Pro" združuje všetky športové ukazovatele a ovládacie prvky prvýkrát do zobrazenia "R-View" vrátane horizontálneho ukazovateľa otáčok, ktorý je špeciálne vytvorený pre Golf R. Stlačte tlačidlo R na multifunkčnom športovom volante a zvoľte želaný jazdný režim.

Jazdný režim

Máte chuť na dynamickú jazdu?

Výberom jazdného režimu sa Golf R prispôsobí vašim preferenciám a na takmer každý štýl jazdy má správne nastavenie. Jazdný režim "Special" bol vytvorený špeciálne pre okruh Nürburgring-Nordschleife. Golf R sa dokonale prispôsobuje výzvam legendárneho okruhu vďaka individuálnemu nastaveniu, napríklad voliteľnej adaptívnej regulácii podvozka DCC alebo špeciálnemu vyladeniu priečnej dynamiky prostredníctvom manažmentu jazdnej dynamiky a vektorovaniu krútiaceho momentu R-Performance. Golf R zrýchli pretekárom pulz. Jazdný režim "Drift" umožňuje vzrušujúce "driftovanie" na uzavretých cestách prostredníctvom ovládania ESC a rozdelenia výkonu pomocou vektorovania krútiaceho momentu R-Performance.

Tlačidlo R

Sila vo vašich rukách

Citeľná agilita a čisté potešenie z jazdy stlačením tlačidla: tlačidlo R na multifunkčnom športovom volante vám otvára svet výkonu. Tu si môžete voliť jazdné režimy a definovať váš štýl jazdy.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen