Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Sloboda v svojej podstate

S modelom Golf R Variant zažijete novú formu nezávislosti. Tento model je vyrobený pre tých, ktorí hľadajú slobodu a jedinečný pôžitok z jazdy. Skvelý výkon a inteligentné inovácie sú prísľubom radosti z takmer každej jazdy - každý deň nanovo.

Golf R Variant má množstvo unikátnych vlastností. Tu sú tri z nich:

Výkon

Z 0 na 100 km/h za 4,9 s: Tento model prezentuje to, čo znamená výkon.

Viac o výkone

Tlačidlo R

Jeden klik na multifunkčnom športovom volante a hneď zažijete režim „race“.

Viac o Technológiách

Exteriér

Charakteristické nárazníky a rozšírené prahy dverí vo farbe karosérie prezentujú športový vzhľad, ktorý okamžite identifikujete.

Viac o dizajne R

Výkon

Maximálny výkon

Väčší drive

Nezáleží na tom, či ste na ceste do kancelárie alebo za dobrodružstvom. Náš najvýkonnejší Golf R Variant s výkonom 235 kW (320 k) a krútiacim momentom 420 Nm je absolútnym športovcom na vysokej úrovni. Motor 2,0 l TSI s pohonom 4MOTION a 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG vyvíja silu, ktorú môžete cítiť pri každom zrýchlení z 0 na 100 km/h za 4,9 s. Golf R Variant kombinuje dych berúcu agilitu s výrazným dizajnom.

Balík výbavy R-Performance

Pretekárom zrýchli tep

Vďaka tomuto balíku zažijete vášeň pre motoristický šport! Golf R Variant s voliteľným balíkom výbavy R-Performance, ktorý bol vyladený na okruhu Nürburgring-Nordschleife, disponuje vyššou elektronicky obmedzenou maximálnou rýchlosťou 270 km/h. Jazdné režimy "Special" a "Drift" sa po aktivovaní postarajú o vzrušenie a vynikajúci jazdný výkon. Ďalším exkluzívnym prvkom balíka výbavy sú 19-palcové disky z ľahkej zliatiny "Estoril", ktoré sú v ponuke v čiernom lesklom a čiernom prevedení.

Vektorovanie krútiaceho momentu R-Performance

Ideálna rovnováha

S vektorovaním krútiaceho momentu R-Performance sleduje Golf R Variant dôsledne svoju stopu. Technológia rozdeľuje hnaciu silu variabilne medzi ľavé a pravé zadné koleso. Výsledkom je vyššia rýchlosť pri prejazde zákrutami s výbornou trakciou, jazdnou stabilitou a vynikajúcou pozdĺžnou a priečnou dynamikou.

Dizajn R

Exteriér

Sila je v detailoch

Golf R Variant je hrdý na svoju identitu. Charakteristické nárazníky a rozšírené prahy dverí vo farbe karosérie prezentujú jeho originalitu. Modré lišty v maske chladiča a matné chrómované kryty vonkajších spätných zrkadiel dodávajú voliteľnému laku karosérie "Lapiz Blue", ktorý je charakteristický pre model R, istú dávku exkluzivity. Vysoko lesklý čierny difúzor vytvára 4-prúdovému športovému výfukovému systému s dvojitými chrómovanými koncovkami výfuku osobitú kulisu, ktorú si zaslúži. Skvelý výhľad pre všetkých tých, ktorí ho vidia unikať smerom k obzoru.

Disky

So štýlom smerom k cieľu

Doprajte svojmu vozidlu Golf R Variant expresívny vzhľad s diskami podľa vášho vkusu. Golf R-Variant je sériovo vybavený 18-palcovými diskami z ľahkej zliatiny "Jerez" v čiernom vyhotovení s povrchom s vysokým leskom. Chcete niečo exkluzívnejšie? Na želanie máme pre vás v ponuke nasledujúce disky, ktoré sú na želanie k dispozícii aj so športovými pneumatikami:

  • 19-palcové disky z ľahkej zliatiny "Adelaide" čierne, leštené

  • 19-palcové disky z ľahkej zliatiny "Estoril" čierne, leštené

  • 19-palcové disky z ľahkej zliatiny "Estoril" čierne

18-palcové predné brzdy a brzdové strmene vo farbe "Lapiz Blue" dotvárajú výrazný exteriér modelu Golf R Variant.

Interiér

Priestor pre život

Najvýkonnejší variant nadchne výraznou priestrannosťou s objemom batožinového priestoru až 1 642 litrov. Špičkové športové sedadlá vám poskytnú oporu a komfort. S integrovanou opierkou hlavy a logom R na predných sedadlách sú poťahy sedadiel "R" mimoriadne príjemné na dotyk a zvýrazňujú špičkový výkon vozidla. Dekoračné aplikácie v karbónovom prevedení podčiarkujú dynamický charakter modelu R a vyhrievanému multifunkčnému športovému volantu vytvárajú exkluzívnu kulisu. Volant je potiahnutý kožou a vybavený dotykovým ovládaním a radiacimi pádlami špecifickými pre modely R. Vitajte vo svojom pretekárskom kokpite, kde spájajú sily vodiči a inovatívne technológie.

Technológie

Tlačidlo R

Stlačte tlačidlo, zažijete husiu kožu

S tlačidlom R na multifunkčnom športovom volante sa prepnete priamo na výber jazdného režimu alebo do režimu "Race". Zmeňte Golf R Variant na dynamické športové vozidlo, pre ktoré je čistý pôžitok z jazdy na prvom mieste.

Výber jazdného režimu

Definujte váš štýl

Jazdný režim "Special" bol vytvorený špeciálne pre okruh Nürburgring-Nordschleife. Golf R Variant sa dokonale prispôsobuje výzvam legendárneho okruhu vďaka individuálnemu nastaveniu, napríklad voliteľnej, adaptívnej regulácii podvozka DCC alebo špeciálnemu vyladeniu priečnej dynamiky prostredníctvom manažmentu jazdnej dynamiky a nastaveniam motora a prevodovky vhodným na pretekársku dráhu.

Jazdný režim "Drift" umožňuje vzrušujúce "driftovanie" na uzavretých cestách prostredníctvom ovládania ESC a rozdelenia výkonu pomocou vektorovania krútiaceho momentu R-Performance.

Digital Cockpit Pro

Športový spôsob zobrazenia

Digitálny prístrojový panel Digital Cockpit Pro ponúka analógové zobrazenie údajov v digitálnom prevedení a nadchne všetkých vodičov, ktorý milujú rýchlosť. Exkluzívne zobrazenie "R-View" s horizontálnym ukazovateľom otáčok dotvára špecifický charakter modelov R. Osvetlené odporúčania rýchlostných stupňov pri manuálnom radením prevodových stupňov odporúčajú rýchlosť v jazdných režimoch "Special" a "Drift".

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.
24px/configurator private vehicles Created with Sketch.
24px/magnifier Created with Sketch.