Polo GTI

Tri písmená, pri ktorých stratíte reč. GTI reprezentuje neobyčajný výkon a veľkú dávku radosti z jazdy. Polo GTI pokračuje v tejto tradícii a svojím dynamickým vzhľadom na seba priťahuje všetku pozornosť.

Výkon. Viac ako 40 rokov prezentuje povestný výkon "GTI" radosť z jazdy. Nový model vás nadchne nielen výkonom, ale tiež modernou technikou, ktorá vás pri jazde podporuje.

Motor

Pretože viete oceniť výkon.

Ste zvedavý na výkon motora tohto kompaktného športovca? Opäť je vyšší a dosahuje hrdých 147 kW (200 k)! Pri spotrebe si motor TSI udržiava nižšie hodnoty.

Uzávierka diferenciálu XDS

Užite si každú zákrutu.

Radi režete zákruty? Sériovo dodávaná elektronická uzávierka diferenciálu XDS bráni pretáčaniu kolies. Znižuje sklon k nedotáčavosti a dynamickej jazde zákrutami viac nič nestojí v ceste.

Galéria

Nové Polo GTI z rôznych perspektív.

Nové Polo GTI z rôznych perspektív.

Výbava & dizajn Pri pohľade na dynamický vzhľad vozidla je hneď každému jasné, čo ukrýva pod kapotou. Nielen v exteriéri, ale aj v interiéri bol znak GTI dlhou tradíciou, ktorá spája moderný dizajn a pokrokovú techniku.

Exteriér
Interiér
Svetlomety
Disky

Ukážte svoj štýl.

Model GTI spoznáte už z diaľky - vďaka charakteristickým prvkom GTI v kombinácii s progresívnym dizajnom. Okrem iného tu patria červené dekoračné lišty, šesťuholníková mriežka chladiča, červené brzdové strmene a dynamický dizajn diskov z ľahkej zliatiny.

Zažite atmosféru modelu GTI.

Interiér nadväzuje na ikonický dizajn GTI, napríklad charakteristickým dekoračným prešívaním volantu a koberčekov, ale aj poťahov "Clark" s károvaným vzorom. Len na komfort sme kládli väčší dôraz.

 

Obrázok prezentuje voliteľný dekoračný obklad palubnej dosky a obkladov dverí vpredu v prevedení "Deep Iron Metallic".

Pretože chcete dobre vidieť a byť dobre videný.

Dva významy silných svetiel: Predné svetlomety s odbočovacou funkciou a svetlá do hmly vyzerajú dobre a poskytujú vám skvelý výhľad na cestu. Koncové svetlá sú štandardne vybavené spoľahlivou LED technológiou.

Skvelá ponuka dizajnových diskov.

Sériovo dodávané 17-palcové disky z ľahkej zliatiny "Milton Keynes" vynikajú výrazným a sebavedomým vzhľadom. Na želanie je vaše vozidlo vybavené 18-palcovými diskami z ľahkej zliatiny "Brescia", ktoré ponúkajú výhľad na červené brzdové strmene.

Komfort Dá sa kombinovať športový charakter s praktickým využitím? Toto umenie ovládajú modely GTI vždy dokonale. Tešte sa na veľkú porciu komfortu – každý deň.

Komfort sedenia
Active Info Display
Panoramatické strešné okno

Sedadlo vám ponúka skvelú oporu.

Chcete sedadlo, ktoré oživí tradíciu GTI a poskytne vám oporu počas športovej jazdy? S modelom Polo GTI získate športové sedadlá pre dobré vedenie tela s integrovanou bedrovou opierkou, ktorá pomáha uvoľniť chrbát.

Tento kokpit vám budú závidieť aj pretekári.

Voliteľný systém "Active Info Display" vám prináša tachometer, otáčkomer, mapu navigácie a ďalšie užitočné informácie na displej za volantom.

Slnko, vietor a oveľa viac: Toto strešné okno je otvorené všetkým možnostiam.

Užite si tie najkrajšie výhľady. Vďaka voliteľnému panoramatickému výklopnému a posuvnému strešnému oknu v modeli Polo máte voľný výhľad na oblohu a prísun čerstvého vzduchu do interiéru vozidla.

Infotainment. Bez ohľadu na to, či musíte počas jazdy telefonovať, potrebujete mať k dispozícii aktuálne dopravné informácie, chcete sa nechať navigovať k cieľu vašej cesty alebo chcete len počúvať hudbu, vaše Polo GTI vám ponúka rôzne možnosti pre pohodlné a jednoduché používanie modernej techniky.

Jazdite po obchádzkach, ktoré sa vám oplatia.

Navigácia

Priama cesta do cieľa niekedy nie je tá najvýhodnejšia. S voliteľným navigačným systémom "Discover Media" so systémom Car-Net viete dopravné zápchy obísť a objavovať nové ciele.

Rádio
Telefonovanie
Car-Net

Ak chcete, môžete počúvať len rádio.

Radi počúvate hudbu v aute, no potrebujete mať stále prístup k najnovším informáciám a nechcete sa vzdať prvotriedneho komfortu? Potom vás nadchnú obidve rádiá, ktoré máte na výber.

Uľahčí vám komunikáciu.

Vyrozprávajte sa. Ale nechajte pritom, prosím, obidve ruky na volante. Polo vám k tomu ponúka voliteľné rozhranie "Comfort" pre pripojenie mobilného telefónu.

Zabezpečí vám pripojenie ku všetkému, čo je pre vás dôležité.

Prostredníctvom smartfónu ste online takmer nepretržite. Tak prečo nie aj v aute? So systémom Car-Net sa dostanete na internet, ktorý vám prinesie mnohé výhody. Čoskoro sa nebudete chcieť vzdať rozmanitých služieb, vďaka ktorým získate prístup k mnohým informáciám.

Asistenčné systémy. Inteligentné asistenčné systémy v modeli Polo GTI zvyšujú komfort jazdy a pomáhajú vám dobre zvládnuť alebo sa úplne vyhnúť kritickým situáciám. A aj keď tieto systémy ani nepostrehnete, je príjemné vedieť, že sú vám k dispozícii.

Systém rozpoznania chodcov
Blind spot monitor
Systém rozpoznania únavy

Aj keď sú cesty plné, môžete jazdiť uvoľnene.

Systém rozpoznania chodcov, dodávaný na želanie, je systém od spoločnosti Volkswagen, ktorý dokáže, v rámci možností daných systémom, predchádzať nehodám s chodcami alebo zmierniť ich následky.

Takto pomáha pri zmene jazdného pruhu a vyparkovaní vozidla.

Blind Spot monitor s funkciou vyparkovania, dodávaný na želanie, vás v rámci možností daných systémom upozorňuje počas jazdy na vozidlá, ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle. A funkcia vyparkovania vozidla kontroluje pri cúvaní oblasť po bokoch vozidla.

Aby vás únava nedobehla.

Neúnavne sleduje, či nie ste unavený vy: systém rozpoznania únavy. Hneď ako systém v rámci svojich možností zaregistruje odlišnosti v riadení vozidla od riadenia plne koncentrovaného vodiča, reaguje výstražným zvukovým signálom. Súčasne sa na palubnom počítači objaví vizuálny symbol, ktorý vodičovi odporučí, aby si urobil prestávku.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Apple music

Volkswagen a Apple Music - intenzívny zážitok z hudby počas jazdy.

Start Video

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform"

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" posiela najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii, počasí, čerpacích staniciach či dostupných parkovacích miestach priamo do vášho vozidla.

Start Video