Polo

Prvá jazda na novinke Volkswagen Polo.

Michal Karpát si vyskúšal novinku Volkswagen Polo ešte pred jej svetovou výstavnou premiérou.

Polo, dokonalá bezpečnosť a dokonalý dizajn.

Polo je spoľahlivé, bezpečné a športové. V skratke: S modelom Polo jazdíte radi.

Dokonalá bezpečnosť. Dokonalý dizajn. Polo dáva na vás pozor. Vybavené ešte väčším počtom bezpečnostných asistenčných systémov ako jeho predchodca, sleduje všetko, čo sa okolo vás deje. Vašu pozornosť však najviac upúta samotné vozidlo. Postará sa o to jeho dizajn s výraznou bočnou líniou, dynamickými hranami a novým dizajnom svetlometov.

Výbava & dizajn Polo je spoľahlivé, bezpečné a športové. S jeho čistým dizajnom a elegantnými líniami nachádza perfektnú rovnováhu medzi dizajnom a funkčnosťou. Okrem toho presvedčí komfortnou, bezpečnou a modernou výbavou. V skratke: S modelom Polo jazdíte radi.

Exteriér
Interiér
Svetlomety
Disky

Ukážte sebavedomie.

Polo prezentuje športový a markantný dizajn. Vďaka predĺženej kapote motora získala predná časť vozidla dynamickejší charakter a vďaka horizontálnym líniám pôsobí širším dojmom. Športový vzhľad, kompaktné rozmery a krátke previsy sú prísľubom maximálnej radosti z jazdy.

Väčší priestor pre váš komfort.

K exkluzívnej výbave interiéru modelu Polo patrí ambientné osvetlenie, sedadlá s voliteľnou bedrovou opierkou a dekoračné obklady. Polo okrem toho narástlo, čo znamená viac priestoru nad hlavou a na nohy pre vodiča, spolujazdca a cestujúcich vzadu.

Ste pripravený na intenzívne svetlo?

Tento dizajn vás poteší: Polo je vybavené sériovým denným LED svietením a halogénovými svetlometmi, ktoré dotvárajú jeho jedinečný vzhľad. Športový dizajn vášho modelu Polo môžete na želanie ešte vylepšiť, ak sa rozhodnete pre predné LED svetlomety a zadné LED svetlá.

Vytvorená pre vás: ponuka diskov.

Ktorá kombinácia diskov a pneumatík sa dokonale hodí k vášmu modelu Polo je čisto vec názoru. Preto vám ponúkame atraktívnu ponuku oceľových diskov a diskov z ľahkých zliatin, ktoré dodajú modelu Polo osobný charakter.

R-Line

Zvýraznite atletický charakter modelu Polo.

S výbavou R-Line bude športový charakter modelu Polo oveľa intenzívnejší - zvonka aj zvnútra. Aké špecifické prvky vám ponúka? Vlastne všetky, pretože mnohé dizajnové detaily vytvárajú harmonický celkový obraz.

R-Line exteriér

Keď sa radi prezentujete sebavedomo a dynamicky.

Voliteľná výbava R-Line exteriér dodáva modelu Polo ešte športovejší charakter. Jeho temperamentný dizajn vás nadchne bez ohľadu na to, či ho sledujete spredu, zboku alebo zozadu.

Galéria

Polo z rôznych perspektív.

Polo z rôznych perspektív.

Infotainment Bez ohľadu na to, či musíte počas jazdy telefonovať, potrebujete mať k dispozícii aktuálne dopravné informácie, chcete sa nechať navigovať k cieľu vašej cesty alebo chcete len počúvať hudbu, vaše Polo vám ponúka rôzne možnosti pre pohodlné a jednoduché používanie modernej techniky.

Rádio
Navigácia
Telefonovanie
Car-Net

Ak chcete, môžete počúvať len rádio.

Radi počúvate hudbu v aute, no potrebujete mať stále prístup k najnovším informáciám a nechcete sa vzdať prvotriedneho komfortu? Potom vás nadchnú obidve rádiá, ktoré máte na výber.

Jazdite po obchádzkach, ktoré sa vám oplatia.

Priama cesta do cieľa niekedy nie je tá najvýhodnejšia. S voliteľným navigačným systémom "Discover Media" so systémom Car-Net viete dopravné zápchy obísť a objavovať nové ciele.

Uľahčí vám komunikáciu.

Vyrozprávajte sa. Ale nechajte pritom, prosím, obidve ruky na volante. Polo vám k tomu ponúka voliteľné rozhranie "Comfort" pre pripojenie mobilného telefónu.

Zabezpečí vám pripojenie ku všetkému, čo je pre vás dôležité.

Prostredníctvom smartfónu ste online takmer nepretržite. Tak prečo nie aj v aute? So systémom Car-Net sa dostanete na internet, ktorý vám prinesie mnohé výhody. Čoskoro sa nebudete chcieť vzdať rozmanitých služieb, vďaka ktorým získate prístup k mnohým informáciám.

Asistenčné systémy Inteligentné asistenčné systémy v modeli Polo zvyšujú komfort jazdy a pomáhajú vám dobre zvládnuť alebo sa úplne vyhnúť kritickým situáciám. A aj keď tieto systémy ani nepostrehnete, je príjemné vedieť, že sú vám k dispozícii.

Bezpečnosť potrebuje veľa pomocníkov.

Bezpečnosť

Občas sa v premávke stane niečo nepredvídateľné. Vtedy vám Polo môže pomôcť.

 

Jazda

Prosím, nehádajte sa o tom, kto bude jazdiť.

Jazda v modeli Polo vám prinesie veľa zábavy. Prispievajú k tomu aj asistenčné systémy, vďaka ktorým je riadenie vozidla oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Doprajte si uvoľnenie počas dlhých jázd alebo si nechajte pomôcť pri jazde v premávke.

Parkovanie

Jazda nás baví. A teraz už aj parkovanie.

Parkovanie sa môže stať skúškou trpezlivosti. Preto je skvelé, že vám vie Polo na želanie ponúknuť parkovacích asistentov, s ktorými je parkovanie také jednoduché.

Komfort Budete prekvapený, aké je cestovanie v modeli Polo príjemné. Vďaka komfortnej výbave sedíte aj počas dlhých jázd pohodlne a šetríte si svoju chrbticu. Klímu vo vozidle môžete individuálne nastaviť prostredníctvom voliteľnej klimatizácie "Climatronic".

Vidíte len tie informácie, ktoré chcete vidieť.

Active Info Display

Analógové prístroje sú už minulosťou. Klasické okrúhle prístroje môžete na želanie vymeniť za displej s vysokým rozlíšením. Inovatívny, moderný digitálny prístrojový panel Active Info Display vám poskytne oveľa viac informácií, ako len rýchlosť a stav paliva.

Komfort sedenia
Klimatizácia "Climatronic"
Panoramatické strešné okno
Bezkľúčový prístup Keyless Access

Z takého komfortu sa vám nebude chcieť odísť.

V modeli Polo sedíte pohodlne vždy, bez ohľadu na dĺžku jazdy. Sériovo dodávané ergonomické sedadlá sú počas jazdy šetrné k vašej chrbtici a sú také pohodlné, že takmer zabudnete, že sedíte v aute.

Zabezpečte si v aute individuálnu klímu.

Príliš teplo, príliš chladno alebo niečo medzitým? Nastaviť správnu teplotu, môže byť pri viacerých cestujúcich veľmi komplikované. S 2-zónovou klimatizáciou (štandard pre výbavu Highline) budú večné diskusie minulosťou.

Slnko, vietor a oveľa viac. Strešné okno má veľa funkcií.

Vychutnajte si tie najkrajšie výhľady. Vďaka voliteľnému panoramatickému výklopnému a posuvnému strešnému oknu nemáte len voľný výhľad na oblohu, ale aj slnečné lúče a čerstvý vzduch v interiéri modelu Polo.

Otvorte dvere ako čarovným prútikom.

Nastúpte jednoducho do vozidla, bez použitia kľúča. Prostredníctvom voliteľného bezkľúčového prístupu a štartovacieho systému "Keyless Access" stačí, keď máte kľúč pri sebe. Motor naštartujete tiež bez použitia kľúča, totiž pomocou štartovacieho tlačidla.

Technológie Moderná technika motorov v modeli Polo je charakteristická hospodárnosťou, hnacou silou a výkonom. Dokonalá kombinácia, keď cestujete často a veľa, ale napriek tomu chcete držať spotrebu na uzde.

Motory
Výber režimu jazdy
Systém štart-stop

Dvojnásobný profit.

Benzínové motory TSI a naftové agregáty TDI sú vytvorené pre vysoký nástup sily pri nízkej spotrebe paliva, budete z nich nadšený.

¹ Uvedené hodnoty boli stanovené podľa zákonom definovanej metódy merania. Údaje sa nevzťahujú na jedno jediné vozidlo a nie sú súčasťou ponuky, ale slúžia len na porovnanie rôznych typov vozidiel.

Nové Polo sa prispôsobí vášmu štýlu jazdy.

Jazdíte radšej úsporne alebo športovo? Alebo kladiete väčší dôraz na komfort? S voliteľným výberom jazdného režimu si jazdné vlastnosti vozidla prispôsobíte podľa vášho štýlu jazdy, charakteru vozovky a dopravnej situácie.

Brzdením získavate energiu.

Keď necháte motor bežať, aj keď stojíte na semafore, zbytočne míňate energiu. Systém štart-stop preto vypne motor hneď, keď zložíte chodidlo z pedálu prevodovky. Kinetická energia uvoľnená pri brzdení sa premieňa na elektrickú a akumuluje sa v batérii.

Individualizácia Vyberte si váš dizajn z viacerých balíkov výbavy a nakonfigurujte si vaše Polo podľa vašich predstáv. Zmenou malých detailov mu dodáte veľký charakter a vytvoríte z neho štýlové vozidlo, ktoré vás bude sprevádzať na vašich cestách.

"Style" Paket

Doprajte vášmu vozidlu nový vzhľad.

Voliteľným balíkom "Style" vylepšíte výbavu interiéru vo vašom vozidle. Okrem komfortných športových sedadiel a tmavého stropu sa exkluzívne detaily ako lakované dekoračné obklady, aplikácie z umelej kože a sivé dekoračné prešívanie na sedadlách postarajú o fascinujúcu koncepciu interiéru.

Do ponuky bude zaradený neskôr. Bližšie informácie vám poskytne váš Volkswagen partner.

Balík dekoračných prvkov

Vyberte si individuálny dizajn vášho interiéru.

Balík dekoratívnych prvkov, ktorý sa hodí k vášmu jedinečnému vkusu. Vyberte si na želanie z troch rôznych farebných balíkov. Palubná doska a ďalšie dizajnové prvky sú tiež farebne zladené.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Apple music

Volkswagen a Apple Music - intenzívny zážitok z hudby počas jazdy.

Start Video

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform"

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" posiela najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii, počasí, čerpacích staniciach či dostupných parkovacích miestach priamo do vášho vozidla.

Start Video