Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Originálne tlmiče nárazov Volkswagen

Pre väčší komfort a bezpečnosť na vašich cestách

Pre väčší komfort a bezpečnosť na vašich cestách

Originálne tlmiče nárazov Volkswagen

Pre väčší komfort a bezpečnosť na vašich cestách

Originálne tlmiče nárazov Volkswagen

Tímová práca pre väčší komfort a bezpečnosť

Originálne tlmiče nárazov Volkswagen sú optimálne prispôsobené vášmu vozidlu Volkswagen, jeho podvozku a asistenčným systémom. Zabezpečujú plynulú a bezpečnú jazdu a pomáhajú udržať vaše vozidlo v jazdnom pruhu - v úzkych zákrutách, pri prudkom brzdení a tiež vtedy, keď cestujete s celou rodinou a vozidlo je plne naložené.

Sú bezpečné: tlmia otrasy a podporujú funkciu asistenčných systémov (napr. elektronický stabilizačný program ESP alebo ABS)

Odolávajú záťaži: podávajú špičkové výkony aj pri vyšších rýchlostiach či väčšom zaťažení vozidla (napr. pri ťahaní ťažkého prívesu či s veľkým množstvom cestovnej batožiny).

Šetria náklady: chránia komponenty karosérie a podvozku pred vyšším opotrebovaním.

Kedy je čas na výmenu tlmiča nárazov?

Po najazdení cca 60 000 km si nechajte pravidelne kontrolovať tlmiče nárazov, napr. pri výmene kolies. Budete mať istotu, že správne fungujú a poskytujú optimálnu priľnavosť pneumatík počas celého roka - najmä v zime, keď je na cestách ľad a sneh. A na jar budete hneď vedieť, či chladné ročné obdobie spolu s posypovou soľou, mokrým povrchom a blatom na cestách zanechalo svoje stopy.

Ako sa prejavujú poškodenia?

Udržať si prehľad o svojich tlmičoch nárazov nie je jednoduché.

Väčšinou sú dobre schované za vašimi pneumatikami. Navyše sa opotrebovávajú postupne. Upravíte štýl jazdy a možno si ani nevšimnete, že váš Volkswagen v zákrutách trochu "pláva" a brzdná dráha sa predlžuje. Kvôli tomu sa opotrebenie prejavuje často nebadane. Nechajte preto svoje tlmiče nárazov pravidelne kontrolovať - najlepšie u autorizovaného servisného partnera Volkswagen.

Sú poškodené tlmiče nárazov nebezpečné?

Poškodené tlmiče nárazov zle kompenzujú otrasy a ich stabilizačná funkcia je nižšia.

Vaše pneumatiky nemajú optimálnu priľnavosť. V dôsledku toho je vaša brzdná dráha dlhšia, riadenie neisté a správanie vozidla počas jazdy menej stabilné - najmä v zákrutách. Bezpečnostné systémy sa preto aktivujú skôr. Zistíte to podľa toho, že dynamika jazdy už nie je taká dobrá.

Čo vykonávajú vaše tlmiče nárazov pre vašu bezpečnosť?

Vaše tlmiče nárazov sú neviditeľní pomocníci. V prípade, ak fungujú správne, je s nimi vaša jazda citeľne pohodlnejšia a bezpečnejšia. Tlmia otrasy spôsobené nerovnosťami na ceste, držia vaše kolesá na ceste a prispievajú k väčšej jazdnej stabilite vášho vozidla Volkswagen. Navyše spolupracujú s vašimi brzdami a kolesami, čím zabezpečia kratšiu brzdnú dráhu.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen