Zatvoriť menu
Zatvoriť

Svetová premiéra Čisto elektrické ID.4

 

Stvorené pre veľké veci

Úplne nový koncept priestoru, ktorý vám ponúka veľa slobody. Elektrický výkon, ktorý inšpiruje. A komfort intuitívneho ovládania, vďaka ktorému je všetko jednoduché. Nové ID.4: silné ako SUV, ekologické ako ID.

Podporuje vás, je pripojený na internet a otvorený novým možnostiam

S elektrinou sa dostanete ďalej

Ráno sa pohodlne sa dostať do kancelárie, predtým ešte rýchlo odviezť deti do školy a večer sa vrátiť späť - bez problémov, na jednom nabitie batérie¹⁾. Na výber máte batériu s čistou kapacitou 52 kWh pri výbave Pure²⁾ a 77 kWh pri výbave Pro s výkonom 125 kW (výbava Pure²⁾) a až 150 kW (výbava Pro).

e-Technológie

Ťažné zariadenie

Vybavené pre vašu výbavu

Vyžaduje si vaše hoby veľa výbavy? Potrebujete prepraviť väčší firemný náklad? Žiadny problém pre ID.4: Voliteľné ťažné je určené pre pripojenie prívesu s hmotnosťou až 750 kg (nebrzdený) alebo 1 000 kg (brzdený)¹⁾. V prípade, že ťažné zariadenie práve nepotrebujete, môžete ho jednoducho sklopiť pod nárazník tak, aby ho nebolo vidieť

Komfort

Panoramatické strešné okno

Nebeské výhľady

Vďaka obrovskej sklenenej ploche, ktorá siaha takmer cez celú šírku strechy, je voliteľná panoramatická sklenená strecha sama o sebe dizajnovým prvkom, ktorý priťahuje pozornosť. Ešte krajší je výhľad z vozidla na nebo. Tónované sklo sa postará o príjemnú teplotu v interiéri. Slnečná roleta, ktorú môžete ovládať pohodlne pomocou hlasových pokynov, vás chráni pred ostrými slnečnými lúčmi. Alebo stačí povedať: ("Hi ID. Show me the stars.") a roleta sa otvorí.

Komfort

 

e-Technológie

Výkon & dojazd

S elektrinou sa dostanete ďalej

Ráno sa pohodlne sa dostať do kancelárie, predtým si ešte zájsť zašportovať a po práci vyraziť s kompletnou výbavou na víkendový výlet - žiadny problém pre ID.4¹⁾. Pri modeloch 1ST a 1ST Max je k dispozícii batéria s čistou energetickou kapacitou 77 kW, rozsahom dojazdu 360-520 km²⁾ a systémovým výkonom 150 kW s možnosťou upgradu.

Nabíjanie

Všade nájdete zdroje pre nabíjanie

Výhodou elektrických vozidiel je, že ich môžete nabíjať takmer všade. Doma môžete nabíjať vozidlo striedavým prúdom z bežnej elektrickej zásuvky alebo prostredníctvom voliteľnej nabíjačky ID.Charger¹⁾ s nabíjacím výkonom až 7,2 kW alebo 11 kW. Mnoho verejných nabíjacích staníc na čerpacích staniciach a diaľniciach ponúka aj rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom.

 

Pohon

Plnou silou vpred

Odteraz sa každé zastavenie na červenú zmení na nový štart, pri ktorom zažijete úplne nové potešenie z jazdy. Pretože elektromotor modelu ID.4 akceleruje od začiatku dynamicky a s maximálnym krútiacim momentom. S modelmi odvodenými od verzie Pro Performance so systémovým výkonom 150 kW akcelerujete z 0 na 100 km/h len za 8,5 sekundy. Žiadne radenie, žiadne prerušenie prenosu hnacej sily - stačí len vyraziť a zažiť zrýchlenie, pri ktorom vám naskočí husia koža.

e-Sound

Toto auto má nový zvuk

Aký tichý je elektrický automobil, závisí výlučne od neho. Pre vyššiu bezpečnosť dopravnej premávky je vaše ID.4 až do rýchlosti 30 km/h v interiéri tichšie a zvonka o niečo hlučnejšie. Vďaka tomu ho chodci ľahšie zaregistrujú. Futuristická zvuková kompozícia podčiarkuje jeho vizionársku identitu a súčasne slúži ako umelo generovaný zvuk vozidla, vďaka ktorému sú takmer tiché elektrické pohony akusticky rozpoznateľné pre chodcov a cyklistov.

Tepelné čerpadlo

Pôsobivý dojazd: tepelné čerpadlo v modeli ID.4

Voliteľné tepelné čerpadlo zabezpečuje v novom, čisto elektrickom ID.4 energeticky efektívne vykurovanie interiéru. To znamená, že spotrebuje menej energie a nezaťažuje tak batériu. Výhoda: až o 30% väčší dojazd v zime.

Viac informácií

Dizajn

Exteriér

Funkčnosť v svojej najkrajšej podobe

Mestské SUV so skvelým dizajnovým konceptom a priemerom otáčania malého vozidla: Nové ID.4 prezentuje, aký atraktívny môže byť elektromobil. S dokonale tvarovanými 18"* alebo voliteľnými 19" až 21" diskami z ľahkej zliatiny, strešnými lištami pre ďalšiu batožinu, zapustenými kľučkami dverí pre lepšiu aerodynamiku, voliteľnými 3D LED zadnými svetlami s dynamickými smerovkami a ďalším mimoriadnym detailom: voliteľnou svetelnou líniou, ktorá prechádza vpredu aj vzadu až k novému, prepracovanému logu Volkswagen.

* Do ponuky budú zaradené neskôr.

Interiér

Vitajte v Open Space

Interiér nového modelu ID.4 je navrhnutý tak inteligentne a veľkoryso, aby mohol vám a vašej rodine ponúknuť pôsobivý pocit z veľkého priestoru. Všimnete si to už pri nastupovaní: veľa priestoru pre nohy, variabilná stredová konzola a pohodlné sedadlá, voliteľne s elektrickým nastavením a pamäťovou funkciou. K dispozícii máte tiež centrálny dotykový displej s uhlopriečkou až 12 palcov (30,5 cm), ako aj multifunkčný volant s dotykovým ovládaním a spätnou väzbou pomocou vibrácie. Ambientné osvetlenie vo vami zvolenej farbe podčiarkuje exkluzívny charakter. Spolu s voliteľným panoramatickým strešným oknom si užijete pohodovú jazdu.

Ambientné osvetlenie

Svetlo pre takmer každú náladu

Dodajte vášmu ID.4 viac individuality. Vyberte si z desiatich sériových farieb (ponuku farieb je na želanie možné rozšíriť na 30) a ponorte interiér do jemného svetla. Osvetlenie je integrované v palubnej doske, priehradke na mobilný telefón a vo dverách. Bez ohľadu na to, čo sa rozhodnete pre chladnejšie alebo teplé svetlo - máte to vo svojich rukách.

Privítanie

Osobne vás pozdraví

Nové ID.4 vás určite spozná. Akonáhle sa k nemu priblížite s kľúčom od vozidla a v prípade, že je vozidlo vybavené s voliteľným bezkľúčovým a štartovacím systémom "Keyless Access"*, auto vás pozdraví rozsvietením svojich voliteľných IQ.LIGHT - Matrix LED svetlometov. Funkcia "Leaving home" a "Coming home" vám svetelnou projekciou osvetlí cestu k vozidlu alebo k vaším domovým dverám. V interiéri vás privíta interaktívne svetlo ID. Light ešte skôr, ako vo vás decentný zvuk pri naštartovaní prebudí túžbu okamžite vyraziť na cestu. Keď potom vaše ID.4 opäť opustíte, vaše ID.4 sa s vami rozlúči svetelným signálom a zvukom.

* "Keyless Access" Vás podporuje v rámci možností daných systémom.

Farebný dizajn

Jednoducho jedinečný

Nový model ID.4 vám s voliteľným balíkom Exterior Style ponúka možnosť, aby zažiaril aj exteriér, napríklad vašou obľúbenou farbou. Špecialitou je, že voliteľný metalický lak podľa vášho výberu môžete kombinovať s čiernou strechou, strieborným rámom strechy a C stĺpikom. Farebný podpis, ktorý sa hrá s kontrastom. Rovnako ako samotné ID.4.

Komfort

Panoramatické strešné okno

Nebeské výhľady

.Vďaka obrovskej sklenenej ploche, ktorá siaha takmer cez celú šírku strechy, je voliteľná panoramatická sklenená strecha sama o sebe dizajnovým prvkom, ktorý priťahuje pozornosť. Ešte krajší je výhľad z vozidla na nebo. Tónované sklo sa postará o príjemnú teplotu v interiéri. Slnečná roleta, ktorú môžete ovládať pohodlne pomocou hlasových pokynov, vás chráni pred ostrými slnečnými lúčmi. Alebo stačí povedať: ("Hi ID. Show me the stars.") a roleta sa otvorí.

Head-up displej s rozšírenou realitou

Progresívna navigácia

V novom ID.4 máte všetko dôležité stále vo vašom zornom poli. Voliteľný head-up displej s rozšírenou realitou premieta dôležité informácie priamo do vášho zorného poľa na čelné sklo. Vďaka rozšírenej realite vnímate navigačné symboly na ceste v jazdnom pruhu presne tam, kde máte ísť alebo odbočiť. Do cieľa sa tak dostanete uvoľnenejšie, bez toho, aby ste museli odvrátiť pohľad z cesty.

Keyless Access

Komfortné nastupovanie

Vďaka voliteľnému bezkľúčovému prístupu a štartovaciemu systému "Keyless Access" rozpozná ID.4 aj kľúč od vozidla vo vašom vrecku a otvorí vozidlo hneď, ako sa vaša ruka priblíži ku kľučke dverí. A vďaka voliteľnej funkcii "Easy Open & Close" stačí malý pohyb nohy pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru s elektrickým otváraním sa hneď otvoria alebo zatvoria. Ako vidíte, s inovatívnymi technológiami je všetko ľahšie.

Ťažné zariadenie

Vybavené pre vašu výbavu

Vyžaduje si vaše hoby veľa výbavy? Potrebujete prepraviť väčší firemný náklad? Žiadny problém pre ID.4: Voliteľné ťažné je určené pre pripojenie prívesu s hmotnosťou až 750 kg (nebrzdený) alebo 1 000 kg (brzdený)¹⁾. V prípade, že ťažné zariadenie práve nepotrebujete, môžete ho jednoducho sklopiť pod nárazník tak, aby ho nebolo vidieť.

Viac o modeli ID.4

Model ID.4 urobí dojem inteligentným a odvážnym vzhľadom. Platí to pre vodičov, cestujúcich a okoloidúcich.

ID.4 funkcie

IQ.DRIVE

Späť na prehľad

Konektivita

Späť na prehľad

Infotainment

Ste pripravený na elektrickú mobilitu?

Stiahnuť z Google Play Store

Stiahnuť z App Store

 

S novou aplikáciou Volkswagen EV Check môžete analyzovať svoj jazdný štýl a zistiť, či ste pripravený na elektrickú mobilitu - a ktorý elektromobil Volkswagen je pre vás najvhodnejší.

Váš osobný profil vám ukáže, aké by to bolo, keby ste riadili ID.4. Napríklad, ako ďaleko vás dovezie, koľko vás to bude stáť, kde je najbližšia nabíjacia stanica a ako dlho bude trvať nabitie vozidla.

S modelom ID.4 sa môžete zoznámiť aj prostredníctvom aplikácie cez rozšírenú realitu. Znie to ako sci-fi. No už dnes je to realita. Jednoducho to vyskúšajte.

1) Rozsah dojazdu približujúci sa skutočnosti pri modeli ID.4 Pro Performance dosahuje: 360-520 km. Skutočný dojazd sa v praxi líši v závislosti od štýlu jazdy, rýchlosti, používania komfortných a prídavných spotrebičov, vonkajšej teploty, počtu spolujazdcov/zaťaženia a topografie. Ide o orientačnú hodnotu pre príslušné vozidlo, ktorá ponúka rozsah dojazdu, ktorý pravdepodobne dosiahne v ročnom priemere 80 % našich zákazníkov. Spodná hranica rozsahu zahŕňa aj jazdy na diaľnici pri miernych rýchlostiach a jazdy pri nízkych vonkajších teplotách v zime.

2) Do ponuky bude zaradený neskôr.

3) Pokiaľ je to možné, emisie CO2 sa znižujú priamo v koncerne Volkswagen. Dodávatelia v dodávateľskom reťazci sú tiež povinní sa im primerane vyhnúť. Emisie CO2, ktorým sa nedá vyhnúť alebo znížiť v rámci koncernu Volkswagen a v dodávateľskom reťazci, sú kompenzované rovnakým množstvom certifikovaných projektov na ochranu podnebia.

4) ID.4 spotreba elektrickej energie v kWh/100 km:16,2 - 16,9; emisie CO₂ v g/km: 0

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen