Zatvoriť menu
Zatvoriť

Opravy čelného skla

A sklo je opäť ako nové.

 

Malé poškodenie, ale veľké riziko

Pozrite sa dôkladne. Aj malé poškodenie čelného skla v dôsledku nárazu odlietajúcich kamienkov môže spôsobiť väčšie trhliny. Ak sa to stane počas jazdy, môže byť ohrozená bezpečnosť vás a vašich spolujazdcov.

Čelné sklo patrí k nosným dielom vášho vozidla Volkswagen a podieľa sa až cca 30-timi percentami na pevnosti celého skeletu vozidla. V prípade havárie vozidla je úlohou čelného skla nasmerovať airbagy k šoférovi a spolujazdcovi a zároveň ich udržať pred šoférom a spolujazdcom.

Okrem toho vlhkosť a nečistota môžu opravu skla sťažiť alebo dokonca znemožniť. Preto pri poškodení skla je potrebné zájsť čo najrýchlejšie k servisnému partnerovi Volkswagen.


Namiesto nového skla máte sklo ako nové

Pri poškodení spôsobenom nárazom odlietajúcich kamienkov sa nemusí vždy hneď vymeniť sklo. Preto je potrebné najskôr zistiť, či prichádza do úvahy iba oprava skla, ktorá je rýchlejšia a šetrí vaše peniaze. A tak už o hodinu môže byť vaše vozidlo opäť pripravené na jazdu.

Plán B: Výmena skla

Ak je z dôvodu zákonných ustanovení alebo rozsahu poškodenia potrebná výmena celého skla, potom vám váš servisný partner Volkswagen sklo vymení. Kontaktujte ho, rád vám poradí.


Najmodernejšia Clever Repair® technika

Malé poškodenia čelného skla spôsobené odlietajúcimi kamienkami sa odstránia u vášho Volkswagen partnera najmodernejšou metódou výplňovej živice. Vyškolený technik - špecialista na Clever Repair® opravy - vtlačí tekutú výplňovú živicu do poškodeného miesta, čím sa vyplnia aj mikroskopicky jemné trhliny. Táto živica nakoniec pod UV svetlom stvrdne na tvrdosť skla a opravené miesto sa vyleští.

Potom vyzerá čelné sklo tak, akoby sa takmer nič nestalo a opäť sa obnoví aj jeho pevnosť.

Viac o službe Clever Repair®


Naša oprava skla - vaše výhody:

  • Nie je potrebná demontáž skla
  • Oprava je možná aj u tónovaného skla
  • Krátky čas potrebný na opravu

Zároveň musia byť splnené nasledovné podmienky:

  • Priemer poškodeného miesta nesmie byť väčší ako 5 mm 
  • Vložená fólia a/alebo vnútorné sklo nesmú byť poškodené 
  • Trhliny vychádzajúce z miesta poškodenia nesmú byť dlhšie ako 50 mm a nesmú zabiehať až do okrajovej zóny skla 
  • Nečistota a vlhkosť nesmú preniknúť príliš hlboko

Vo výhľadovom poli vodiča a v okrajových zónach je oprava skla technicky možná len obmedzene, alebo je v zmysle zákonných ustanovení zakázaná. V takomto prípade sa musí sklo vymeniť.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen