Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

ID.4 GTX "Xtreme"

Čisto elektrické, perfektné pre jazdu v teréne
ID. XTREME prináša elektromobilitu do terénu. Štúdia čisto elektrického vozidla od spoločnosti Volkswagen zaujme pohonom všetkých kolies s výkonom 285 kW (387 k), zvýšeným rallye podvozkom a skvelým dizajnom.

Čisto elektrické, perfektné pre jazdu v teréne
ID. XTREME prináša elektromobilitu do terénu. Štúdia čisto elektrického vozidla od spoločnosti Volkswagen zaujme pohonom všetkých kolies s výkonom 285 kW (387 k), zvýšeným rallye podvozkom a skvelým dizajnom.

ID.4 GTX "Xtreme"

Čisto elektrické, perfektné pre jazdu v teréne
ID. XTREME prináša elektromobilitu do terénu. Štúdia čisto elektrického vozidla od spoločnosti Volkswagen zaujme pohonom všetkých kolies s výkonom 285 kW (387 k), zvýšeným rallye podvozkom a skvelým dizajnom.

Volkswagen ID.4 GTX "XTREME" je štúdia čisto elektrického terénneho vozidla postavená na modulárnej platforme pre elektrické vozidlá (MEB). Jedinečné terénne vozidlo zaujme svalnatým exteriérom a vysokým výkonom motora: výkonný pohon zadnej nápravy a softvérové úpravy riadiacej jednotky pohonu dostávajú systémový výkon modelu až na neuveriteľných 285 kW (387 k). Vďaka tomu dokáže ID.4 GTX "XTREME" akcelerovať z 0 na 100 km/h len za 5,3 sekundy.

Vyrobený s vášňou a priateľmi

Štúdia bola predstavená na stretnutí fanúšikov modelov ID. v septembri 2022 vo švajčiarskom Locarne. Podujatie zorganizovali súkromní členovia Klubu vodičov ID. (ID. Drivers Club) s podporou spoločnosti Volkswagen, elektrické predvádzacie vozidlá sa tu často prezentujú.

Pripravený na dobrodružstvo

Rallye podvozok modelu ID.4 GTX "Xtreme" pochádza z motoristického športu a SUV poskytuje perfektné terénne schopnosti. Je zvýšený o 30 mm a má o 20 mm širšiu stopu. Okrem toho disponuje širokými 18-palcovými off-road kolesami, upravený nárazník s prídavným predným nárazníkom a úplne uzavretý hliníkový kryt spodku vozidla. Robustná kapotáž sa začína vpredu priamo pod tabuľkou s evidenčným číslom a chráni aj vysokonapäťovú batériu v strede vozidla, ako aj zadnú časť vozidla. O 50 milimetrov širšie blatníky sebavedomo zdôrazňujú terénne ambície ID. XTREME. Nezameniteľný zvuk zabezpečuje generátor jazdných zvukov v podbehoch kolies, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre toto vozidlo.

"S ID. XTREME posúvame elektromobilitu VW na novú výkonnostnú úroveň."

Silke Bagschik, vedúca produktového radu MEB

XTREME nadšenec

ID.4 GTX "Xtreme" realizoval tím Andreasa Reckewertha z technického vývoja Volkswagen v rámci istého garážového projektu. Takpovediac od nadšencov ID. pre nadšencov ID. Ako základ pre elektrické SUV bolo použité vyradené testovacie vozidlo zo sériového vývoja a použitá 82 kWh batéria.

Nad panoramatickou sklenenou strechou terénneho vozidla sa nachádza mimoriadne pružný nosič s voštinovou štruktúrou. Tento "outdoorový strešný nosič" je vpredu vybavený pôsobivou lištou LED svetiel, ktorá dokáže osvetliť okolie vozidla tak jasne ako takmer vo dne. Vďaka tomu môže ID.4 GTX "XTREME" jazdiť v teréne bezpečnejšie aj v tme, daždi alebo hmle. V strede strešného nosiča sa je umiestnený nápis "Made with passion and friends", ktorý pripomína históriu vzniku štúdie.

Čisto elektrický outdoorový štýl

ID.4 GTX "XTREME" dokazuje lásku k detailom nielen technicky, ale aj opticky - napríklad exkluzívnym lakovaním, ktoré bolo vytvorené špeciálne pre túto štúdiu. Po stranách prechádzajú cez matný čierny povrch vozidla dynamické pásy v oranžovej a bielej farbe, na ktorých sa opakovane objavujú tmavé stopy pripomínajúce prach. Rám šošoviek v oranžovej farbe a lemovanie v čiernej farbe pokračujú vo vysokokontrastnej hre farieb k výkonným predných svetlometov. O tom, že "XTREME" je čisto elektrický, svedčia podsvietené logá Volkswagen v strede svetelného pásu vpredu a vzadu.

Na základe spätnej väzby od komunity ID. sa bude rozhodovať o ďalšom postupe pri realizácii projektu.

 

Vybavenie do terénnu, komfort SUV

Vzdušný a veľkorysý interiér modelu ID.4 GTX "XTREME" umožňuje modulárna platforma pohonu E-Drive spoločnosti Volkswagen. Architektúra elektrickej platformy umožňuje úplne nové usporiadanie priestoru, keďže technologické komponenty zaberajú relatívne málo miesta.

Interiéru dominuje exkluzívne, ale odolné čalúnenie z mikrovlákna v sivom odtieni a ozdobné prešívanie v kontrastnom oranžovom odtieni. Prechádzajú aj cez predné prístroje a aplikácie dverí. V oranžovej farbe sú aj vetracie otvory a spodná spona volantu. Znížené anatomické predné sedadlá a zadné sedadlá poskytujú bezpečné držanie tela v teréne, zatiaľ čo pevne zabudovaná stredová konzola s lakťovou opierkou zaručuje maximálny komfort počas cestovania. A pri zadných sedadlách rozširuje úložný priestor priestranná, sklopná priechodná priehradka na mieste stredného sedadla.

"ID.4 GTX "XTREME" pôsobivo demonštruje vysoký technický potenciál modulárnej platformy E-Drive," vysvetľuje Andreas Reckewerth, vedúci oddelenia kompletných vozidiel MEB. "Pôsobivý e-pohon a off-road podvozok sú zárukou emotívnych zážitkov z jazdy na ceste a na všetkých cestách mimo asfaltu. ID.4 GTX "XTREME" preto spája prednosti moderného SUV s dobrodružným duchom a schopnosťami robustného terénneho vozidla 4x4."

Naše modely ID. Predvádzacia jazda alebo konfigurácia?
Zoznámte sa s modelmi ID.

Chcete lepšie spoznať naše čisto elektrické modely ID.? Dohodnite si predvádzaciu jazdu u predajcu Audi vo vašom okolí. Alebo použite náš online konfigurátor a zostavte si model ID. podľa svojich predstáv.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen