Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

ID. Vizzion. Vízia elektromobility

Najlepší spôsob, ako predpovedať budúcnosť, je, vymyslieť ju. Preto aktívne tvoríme elektromobilitu budúcnosti. Všetkými našimi víziami, nápadmi a technickými možnosťami. Tak vznikajú vozidlá, ktoré vám uľahčujú a zlepšujú život. A sú najlepším dôkazom toho, že budúcnosť už dávno začala.

Štúdia ID. Vizzion je, ako už napovedá názov, našou víziou elektromobilu budúcnosti: limuzína vyššej triedy s progresívnym dizajnom, inteligentnou koncepciou interiéru a revolučnou technológiou. Elektromotory na prednej a zadnej náprave umožňujú pohon všetkých kolies s mimoriadne dynamickým zrýchlením. Vysokovýkonná lítium-iónová batéria integrovaná v podlahe vozidla zabezpečuje vysoký dojazd až 665 kilometrov.

V modeli ID. Vizzion ste stredobodom pozornosti vy. Všimnete si to ešte pred nastúpením do vozidla, pretože vás identifikuje prostredníctvom funkcie rozpoznania tváre a otvorí vám dvere. Súčasne začnú pulzovať LED svetelné pásy okolo celého vozidla. V interiéri sa budete cítiť ako v priestrannom salóniku a môžete si užiť pohodlie ergonomických sedadiel. Bočné okná a panoramatická sklenená strecha sa na želanie dajú stmaviť.

Jediné, čoho sa musíte vzdať, je volant. Ovládacie prvky sú virtuálne a do interiéru sa premietajú prostredníctvom rozšírenej reality. Vidieť ich môžete len pomocou okuliarov pre zmiešanú realitu. Interakcia je intuitívna a preto aj veľmi jednoduchá. ID. Vizzion rozpozná vaše gestá a počúva vaše pokyny. Časom sa dokonca naučí, sa vám lepšie prispôsobiť. Vyzerá to ako sci-fi, ale už čoskoro to bude veda bez fikcie.

S modelom ID. Vizzion sa plne automatizovaný režim jazdy stáva realitou. Vozidlo sa vďaka najmodernejšej technológii môže stať šoférom. A vy môžete robiť počas jazdy to, na čo máte chuť: zabávať sa vďaka fascinujúcej multimediálnej zábave, sústredene pracovať alebo len relaxovať. Osvetlenie interiéru a teplota sa automaticky prispôsobia vašim požiadavkám. Okrem toho existujú ďalšie inovácie, ktoré prinášajú výhody nielen vám, ale aj ostatným účastníkom cestnej premávky. ID. Vizzion myslí na všetkých.

Revolučná technológia.

Guiding Projection

ID. Vizzion myslí nielen na vás, ale aj na ostatných účastníkov cestnej premávky. Jeho HD matrix svetlomety dokážu prostredníctvom 8 000 individuálne ovládateľných LED diód premietať na cestu virtuálne prechody pre chodcov. Chodci vďaka tomu vidia, že ich ID. Vizzion registruje a môžu bezpečne prejsť cez cestu.

Virtuálna realita.

AR rozhranie.

ID. Vizzion je jedno z prvých elektromobilov na svete, ktorý ponúka výhľad na rok 2030. Vtedy už nebude existovať volant. Ani ho nebudete potrebovať, pretože všetko budete ovládate intuitívne pomocou gest a hlasových pokynov. Ovládacie prvky sú virtuálne. Všetko budete vidieť pomocou okuliarov pre zmiešanú realitu. Znie to ako sci-fi. No čoskoro sa to stane skutočnosťou.

Kozmická loď.

Interiér.

Protichodne sa otvárajúce dvere modelu ID. Vizzion Vám poskytnú pohodlný prístup do úplne novo vyvinutého interiéru. Koncepcia interiéru "Open Space" je navrhnutá ako veľkorysý dizajnový salónik. Posaďte sa na jedno z ergonomických sedadiel, na želanie si zatmavte okná, aktivujte potlačenie hluku a využite čas na prácu alebo odpočinok.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen