Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Nové ID.2all

Elektromobilita za dostupné ceny.

  1. 1.

    Štúdia približujúca sa sériovému modelu Vrátiť späť

Elektromobilita za dostupné ceny.

Nové ID.2all

Elektromobilita za dostupné ceny.

  1. 1.

    Štúdia približujúca sa sériovému modelu Vrátiť späť

Štúdiou ID.2all predstavuje Volkswagen nový dizajnový jazyk svojich elektrických vozidiel - a zároveň prvý čisto elektrický model, ktorý má v sériovej výrobe stáť menej ako 25 000 eur. Premiéra je naplánovaná na rok 2025.

Volkswagen pokračuje v úspešnom príbehu svojich kompaktných automobilov v ére elektromobility: štúdia ID.2all umožňuje nahliadnuť do sériovej verzie prvého čisto elektrického modelu Volkswagen, ktorý bude v ponuke za menej ako 25 000 EUR. Aj ďalšie "prvenstvá" dokazujú, že ID.2all je oveľa viac ako len výstavný automobil: je to prvý Volkswagen s pohonom predných kolies postavený na modulárnej platforme pre elektrický pohon (MEB).

Jeho vzhľad predstavuje nový dizajnový jazyk VW, ktorý je založený na troch základných pilieroch: stabilita, sympatia a nadšenie.

Volkswagen okrem toho plánuje vybaviť sériovú verziu ID.2all inovatívnymi technológiami, ktorými disponujú väčšie modely ID., napríklad IQ.LIGHT, e-route planner a Travel Assist, asistenčný systém pre poloautomatickú jazdu.

Prvý e-model na novej platforme

Rovnako ako všetky modely ID. aj ID.2all je postavený na platforme MEB, avšak - a to je tá zvláštnosť - na jej najnovšom vývojovom stupni "MEB Entry". Štúdia tak stanovuje nové štandardy z pohľadu technológie a každodenného používania. Pretože upravená platforma umožnila vývojárom vytvoriť interiér rozmerov modelu Golf na kompaktnej vonkajšej dĺžke modelu Polo. Výsledok: veľa priestoru pre cestujúcich a nečakane veľký odkladací priestor s objemom približne 490 až 1 330 litrov, ktorým ID.2all prekonáva mnohé vozidlá vyšších tried.

So zdokonalenou modulárnou platformou pre elektrické vozidlá MEB Entry sa do modelu ID.2all dostala aj mimoriadne efektívna technológia pohonu, batérie a nabíjania. Podľa WLTP disponuje dojazdom až 450 kilometrov2 a batériu možno dobiť z desiatich na osemdesiat percent za približne 20 minút na rýchlonabíjacích staniciach DC (jednosmerný prúd) pri miernych vonkajších teplotách a s nabíjacím výkonom do 350 kW.3 Vďaka tomu je ID.2all plnohodnotným elektrickým vozidlom na každý deň.

Dizajn exteriéru: veľa dynamiky

"Model ID.2all je ukážkou nového dizajnového jazyka VW, ktorý je založený na troch základných pilieroch: stabilita, sympatia a nadšenie."


Andreas Mindt 

Vedúci oddelenia dizajnu značky Volkswagen

Volkswagen pri najnovšom modeli ID. zámerne kladie väčší dôraz aj na vzhľad svojich čisto elektrických modelov. "ID.2all je ukážkou nového dizajnového jazyka VW, ktorý je založený na troch základných pilieroch - stabilite, sympatii a nadšení," hovorí Andreas Mindt, šéf dizajnu značky Volkswagen. Základná myšlienka podľa šéfa dizajnu: "DNA našich ikon prenášame do budúcnosti. Preto je ID.2all zároveň poctou modelom Beetle, Golf a Polo."

Viditeľným dôkazom toho je napríklad dizajn C-stĺpika, ktorý bol kedysi vyvinutý pre prvý Golf a ktorý pripomína napnutú tetivu luku namierenú v smere jazdy. Model ID.2all je prvým modelom značky Volkswagen, ktorý tento typický prvok prevzal - a reinterpretoval ho moderným spôsobom. Ďalšími dizajnovými prvkami štúdie sú karoséria, ktorá jasne a mohutne stojí na kolesách, predné partie, ktoré ID.2all dodávajú sympatický výraz, jasný nádych dynamiky a nadčasovú eleganciu.

Dizajn interiéru: veľkorysý

Dizajnéri stavili na čistý dizajn aj v interiéri modelu ID.2all. Vyznačuje sa vysokou kvalitou, prehľadným infotainment systémom vrátane klasického ovládania hlasitosti a samostatným panelom klimatizácie, ktorého základné funkcie sa ovládajú pomocou podsvietených tlačidiel.

"ID.2all prezentuje to, kam sa so značkou chceme celkovo posunúť: blízko k zákazníkovi, so špičkovou technológiou a skvelým dizajnom."

Thomas Schäfer
Generálny riaditeľ značky Volkswagen

ID. Rodina sa bude rozrastať až do roku 2026

Sériová verzia ID.2all bude jedným z desiatich nových čisto elektrických modelov, ktoré Volkswagen uvedie na trh do roku 2026. Jeho cieľom je zaokrúhliť portfólio e-modelov smerom nadol - aspoň zatiaľ. Pretože značka už pracuje aj na elektrickom vozidle pre základnú triedu s cenou pod 20 000 EUR. V každom prípade chce byť Volkswagen do polovice desaťročia výrobcom s najširším portfóliom e-modelov na trhu.

Naše modely ID. Predvádzacia jazda alebo konfigurácia?
Zoznámte sa s modelmi ID.

Chcete lepšie spoznať naše čisto elektrické modely ID.? Dohodnite si predvádzaciu jazdu u predajcu Audi vo vašom okolí. Alebo použite náš online konfigurátor a zostavte si model ID. podľa svojich predstáv.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen