Inštalácia aktualizácie „Over-the-Air“

Pomocou funkcie aktualizácie over-the-air možno do vozidiel prenášať rôzne typy aktualizácií:

 

 • aktualizácie s novými funkciami a vylepšenia existujúcich aplikácií vo vozidle (napr. hry, servis vozidla)
 • aktualizácie pre systémy vozidla (napr. navigácia)
 • aktualizácie služby  In-Car Shop (napr. nové funkcie, nové dostupné aplikácie)
 • aktualizácie softvéru (napr. pre operačný systém vo vozidle)

Aktualizácie softvéru majú rôzny rozsah. Venujte pozornosť podrobným informáciám k vašej dostupnej aktualizácii. Získate ich v zobrazenej správe alebo v príslušných poznámkach k verzii v systéme infotainment.

Poznámka: Podmienkou pre prijímanie aktualizácií over-the-air je potrebná aktívna zmluva We Connect.

 

Stiahnutie aktualizácie "Over-the-Air"

Najprv sa uistite, že je vozidlo v režime online. Pri vozidlách s ID. softvérom 3.0 alebo vyššou verziou sa prihláste ako hlavný používateľ vozidla pomocou svojho ID Volkswagen.

 • na úvodnej obrazovke vyberte položku online režim
 • na úvodnej obrazovke systému infotainment zvoľte ikonu "Nastavenie"
 • zvoľte nastavenie súkromia
 • vyberte položku "vozidlo/údaje o používaní" 

Dostupné aktualizácie sa sťahujú automaticky počas jazdy, ak je vaše vozidlo ID. v režime online. Pri stiahnutie a inštalácii aktualizácie nevznikajú žiadne dodatočné náklady za prenos dát. O dostupnosti aktualizácie vás informuje vaše vozidlo ID. v systéme Infotainment hneď, ako je k dispozícii.

Znamená online režim, že odosielam alebo zdieľam údaje o svojej polohe?

V predchádzajúcich verziách softvéru umožňovala aktivácia online režimu vo vozidle automatické odosielanie alebo zdieľanie údajov o polohe vozidla a údajov o používaní vozidla - bez možnosti individuálneho výberu preferencií pre odosielanie alebo zdieľanie týchto údajov. S aktualizáciou Software 3.0 je teraz možné aktivovať režim online a následne individuálne vybrať preferované nastavenia zdieľania údajov generovaných vozidlom (údaje o vozidle/užívaní, údaje o polohe, údaje Car2X).

Ak chcete mať vo vozidle aktívny režim online, môžete sa sami rozhodnúť, ktoré údaje chcete odosielať alebo zdieľať (okrem zákonom predpísaných funkcií, ako je napríklad eCall). Ak chcete dostávať aktualizácie over-the-air, musíte mať v nastaveniach ochrany osobných údajov aktivované údaje o vozidle/používaní.

Bezpečnostné upozornenie k aktualizáciám softvéru

Zoberte na vedomie, že počas inštalácie aktualizácie softvéru nie je možné používať vozidlo. Pred inštaláciou aktualizácie softvéru si pozorne prečítajte poznámky k verzii.

Inštalácia aktualizácie over-the-air

 1. Po skončení jazdy bezpečne zaparkujte vozidlo ID. a zatiahnite elektronickú parkovaciu brzdu. Vypnite zapaľovanie. Vaš ID. potrbuje počas inštalácie stabilné a trvalé pripojenie na internet.
 2. Zabezpečte, prosím, aby bola batéria nabitá minimálne na 50 % kapacity, a potom vyberte nabíjací konektor. Postarajte sa o to, aby boli všetky okná zatvorené.
 3. Na úvodnej obrazovke vyberte možnosť "Dostupná aktualizácia", čím spustíte inštaláciu aktualizácie. Uistite sa, prosím, že je aktivovaný online režim.
 4. Na obrazovke aktualizácie systému si môžete výberom položky "Viac informácií" pozrieť poznámky k verzii - pred inštaláciou aktualizácie si ich pozorne prečítajte. Ak je pred inštaláciou potrebné splniť ďalšie podmienky (napr. zavrieť okno), váš ID. vám ich pred spustením inštalácie zobrazí v systéme Infotainment. 
 5. Ak ste si prečítali poznámky k vydaniu a nie sú potrebné žiadne ďalšie kroky, stlačte tlačidlo "Inštalovať".
 6. Ak sa vo vašom ID. zobrazí správa o aktualizácii informácií o inštalácií v systéme Infotainment, po jej prečítaní kliknite na "Ok". Potom spustite inštaláciu aktualizácie softvéru.
 7. Inštalácia sa začne hneď, ako vystúpite a zamknete vozidlo.
 8. Ak vozidlo ID. otvoríte počas prvých dvoch minút po zamknutí, inštalácia sa zruší. Počas inštalácie aktualizácie nemôžete svoje vozidlo používať ani nabíjať.
 9. O dokončení inštalácie budete informovaný na infotainment displeji a teraz môžete nastaviť hlavného používateľa.

Poznámka: Predchádzajúca verzia softvéru sa nedá obnoviť.

Teraz budete môcť využívať nové a optimalizované funkcie. Volkswagen vám želá, aby ste si aj naďalej užívali radosť z jazdy a bezpečnú jazdu vo vašom ID.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny/zľavy sú odporúčané maloobchodné ceny/zľavy v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od doplnkového vybavenia. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách/zľavách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch vybavenia.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

ID. aktualizácia softvéru

ID. aktualizácia softvéru

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen