Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Originálne ozubené remene Volkswagen

Pre plynulý beh motora

Pre plynulý beh motora

Originálne ozubené remene Volkswagen

Pre plynulý beh motora

Ozubené remene Volkswagen

Pre plynulý beh motora

Ozubený remeň ako jeden z najdôležitejších komponentov motora zabezpečuje správne časovanie otáčania kľukového a vačkového hriadeľa. Ak je potrebné diely vymeniť, je dôležité, aby všetky dokonale zapadli k sebe. Originálne diely z našej ponuky sú vždy tou najlepšou voľbou: sú spoľahlivé a navzájom dokonale zladené. 

Výmena ozubeného remeňa

Ozubené remene patria medzi diely podliehajúce veľkému opotrebeniu. Pri inšpekčných prehliadkach sa vykonáva ich vizuálna kontrola a v prípade potreby či v pravidelných intervaloch po 60 000 až 210 000 km sa realizuje ich výmena. Keďže sú ozubené remene neustále vystavované enormnej záťaži, nemali by ste šetriť na nesprávnom mieste a zamerať sa predovšetkým na spoľahlivosť a kvalitu. Pretrhnutie ozubeného remeňa môže inak viesť k dosť drahému poškodeniu motora.

Čo vykonáva ozubený remeň počas svojej životnosti?

Ozubený remeň ako jeden z najdôležitejších komponentov motora zabezpečuje správne časovanie otáčania kľukového a vačkového hriadeľa. Rozvodový remeň často poháňa aj vodné čerpadlo. Bez ozubeného remeňa v motore nič nebeží. A keďže neustále pracuje, počas svojej životnosti prejde v motore vzdialenosť, ktorá zodpovedá šesťkrát ceste okolo sveta.

Prečo je potrebné chodiť pravidelne na inšpekčné prehliadky a nechávať meniť ozubený remeň?

Starý a značne opotrebovaný ozubený remeň sa môže roztrhnúť a spôsobiť poškodenie motora. Dôvodom je, že ovládanie ventilov motora sa dostane z taktu, piest zasiahne ventil ako strela, často rýchlosťou až 15 m/s. Vo väčšine prípadov je potom nutné vymeniť celú hlavu valcov.

Kedy je čas na výmenu ozubeného remeňa?

Podľa modelu vozidla, motora a prevádzkových podmienok sa aplikujú buď pevné intervaly výmeny alebo intervaly predpísané výrobcom. Pevné intervaly výmeny väčšinou závisia od počtu najazdených kilometrov a môžu sa pohybovať od 60 000 do 210 000 km. Ozubené remene v benzínových motoroch veľmi často podliehajú intervalom, ktoré sú predpísané výrobcom a počas ktorých technik v rámci inšpekčnej prehliadky zistí, či je výmena potrebná alebo nie. Ako je to vo vašom vozidle Volkswagen, vie váš servisný partner Volkswagen.

Tip: Najlepšie je dať si ihneď skontrolovať aj svoje novonadobudnuté ojazdené vozidlo.

Môžem si rozvodový remeň vymeniť aj sám?

Nesprávne namontovaný ozubený remeň poškodzuje motor. Ozubené kolesá a vodiace klapky musia byť dokonale nastavené a ozubený remeň správne napnutý. Súčasne by mala byť vykonaná výmena vodného čerpadla, napínacej a vodiacej kladky. Okrem veľkého množstva odborných znalostí potrebujete aj špeciálne náradie. Najlepšie bude, keď výmenu prenecháte vášmu servisnému partnerovi Volkswagen.

Naše sady ozubených remeňov zabezpečujú mäkší chod motora, menšiu hlučnosť a spoľahlivý prenos sily. Sú vyrobené z pevných a odolných materiálov, no zároveň sú pružné a rozmerovo stále. Aj naše vodné čerpadlá presviedčajú svojou výkonnosťou. Zabezpečujú optimálnu funkciu chladenia, čím chránia blok motora a hlavu valcov pred prehriatím, pričom ich kvalita a životnosť sa rokmi neznižuje.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen