Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Golf IV

Classic Parts

Classic Parts

Golf IV

Classic Parts

Golf mnohých generácií:
nestarne ani po 25-tich rokoch

Golf IV je autom pre každého - či ako cenovo dostupné štartovacie auto, spoľahlivé druhé auto do domácnosti alebo starostlivo udržiavané vozidlo pre dôchodcov. Od roku 1997 si bez neho už naše ulice nevieme predstaviť a vďaka jeho nadčasovému dizajnu a solídnej technike to tak zrejme ešte dlho aj zostane.

Vo všeobecnosti je práve kvalita tým prvkom, ktorý hrá v modeli Golf IV hlavnú úlohu. Už pri uvedení na trh boli novinári a zákazníci ohromení jeho vysokokvalitným vzhľadom - od minimálnych rozmerov medzier až po veľmi vydarený vzhľad a dobrý dojem z interiéru. Dnes už je isté, že dlhodobá kvalita štvrtej generácie Golfu je rovnako pôsobivá. Na cestách sú stále státisíce vozidiel tohto modelu. Skutočnosť, že Golf IV bol uvedený na trh presne pred štvrťstoročím (!), je len ťažko uveriteľná pri tom množstve dobre udržiavaných exemplárov.

Kompletne pozinkovaná karoséria má stále dokonalý vzhľad. Mimochodom, 12-ročná záruka proti prehrdzaveniu bola v tom čase v Nemecku naozaj výnimočná. Vďaka predným a bočným airbagom, ABS a kotúčovým brzdám na všetkých kolesách, ako aj ESP bola, ktoré sú dnes už štandardom, je bezpečnostná výbava tohto modelu stále na aktuálnej úrovni. To isté platí aj pre dizajn, keďže Golf IV znalci dlho považovali za dizajnovú klasiku: prvky ako predné svetlomety z číreho skla a držiak poznávacej značky zapustený do zadného nárazníka slávili kedysi svoju premiéru a dnes sú už bežnou súčasťou DNA dizajnu značky Volkswagen. Aj motory boli veľmi moderné, pričom Golf IV okrem štandardných agregátov ponúkal aj osobitné lahôdky. Ako napríklad benzínový päťvalec V5 s charakteristickým zvukom, motor V6 s výkonom 150 kW (204 k) štandardne v kombinácii s pohonom všetkých kolies, motor FSI s inovatívnym priamym vstrekovaním benzínu a samozrejme "super-Golf" R32 s výkonom 177 kW (241 k). Ekonomický turbodiesel TDI, od roku 2000 vybavený technológiou vstrekovania pumpa-dýza - bol veľmi silným motorom, ktorý sa rozšíril vďaka štvrtej generácii Golfu.

Existuje teda veľa dôvodov, prečo má Golf IV dlhú životnosť. S náležitou starostlivosťou je to naozaj trvácne auto, ktoré aj dnes ponúka pohodlnú a finančné dostupnú mobilitu - pokiaľ však nešetríte na nesprávnom mieste, teda na servise a náhradných dieloch. Pretože ani tá najlepšia opravovňa nič nezmôže, keď musí pracovať s materiálom pochybnej kvality. Je dobré, že Classic Parts Volkswagen poskytujú sortiment aj pre youngtimer modely ako je Golf IV. Okrem bežných dielov podliehajúcich opotrebovaniu sú u partnerov Volkswagen dostupné aj diely karosérie - samozrejme, za konkurencieschopné ceny. A s originálnymi prvkami do interiéru sa budete opäť cítiť ako doma, takže váš Golf môže dozrieť a stať sa skutočným zberateľským kúskom.

Mimochodom, špeciálne modely ako R32 a GTI "25 years" už dávno získali spomínaný status. Originálne diely Classic Parts obsahujú aj mnoho dielov pre tieto modely - od emblému cez špeciálne dekoratívne prahové lišty až po kompletný nárazník. Samozrejme, v 100 % kvalite Volkswagen.

Hľadáte náhradné diely pre vášho veterána?


Obráťte sa na náš autorizovaný servis Volkswagen - tu si môžete zo sortimentu zahŕňajúceho viac ako 60 000 rôznych dielov objednať všetko od A do Z a tieto diely si následne vyzdvihnúť. Tešíme sa na vašu návštevu a radi vám poradíme.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen