Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Modulárna platforma elektromobility (MEB)

Jeden modul. Veľa modelov

Mestské vozidlo, SUV alebo 7-miestny automobil, modulárna platforma elektromobilu – v skratke MEB - ponúka všetko, čo očakávate od elektromobility budúcnosti. Pretože táto novo vyvinutá platforma vozidla je špeciálne navrhnutá pre elektromobily. Výnimočné na tom je to, že s platformou MEB sa dajú optimálne využiť možnosti tejto technológie. Tešiť sa môžete na väčší priestor, flexibilitu, komfort a dynamiku. Alebo jednoducho: nový spôsob mobility.

Väčší priestor pre váš rozvoj

Volkswagen od základov nanovo premyslel elektromobilitu. V konečnom dôsledku nepotrebuje spaľovací motor ani prevodovku s tunelom kardanového hriadeľa alebo nádrž a výfukovú sústavu. Skutočné šťastie pre vás aj pre našich inžinierov a dizajnérov. Výsledok: rázvor sa zväčšil, previsy sú kratšie a malé elektromotory sú umiestnené priamo na nápravách. Nielen, že to vyzerá dynamicky, ale je tiež ideálnym základom pre všetky vozidlá od kompaktného automobilu až po dodávku. Vďaka tomu zažijete úplne nový priestor, ktorý ponúka viac miesta pre vás, vašich cestujúcich a batožinu.

Energia so systémom

Srdcom ID. rodiny je ich systém rýchlehonabíjacích batérií, ktorý je úsporným spôsobom integrovaný do podlahy vozidla a batérie sú dobre chránené. Ťažisko vozidla sa tým znížilo a hmotnosť sa lepšie rozložila. Vďaka tomu si môžete užiť vyvážené a dynamické jazdné vlastnosti. Okrem toho sa batéria dá prispôsobiť. Ak pre vás nie je dôležitý dojazd, pretože veľa jazdíte po meste, potom vám stačí menšia batéria. Vďaka čomu je auto ešte lacnejšie. Ak však potrebujete veľa energie na dlhé trasy, potom si vyberiete vozidlo s väčšou batériou.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen