Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Kde môžem nabíjať?

Kde môžem nabíjať?

Elektromobilita bude čoraz viac určovať náš každodenný život. Možno čoskoro aj váš. Potom sa budete môcť odpútať od starých zvykov a zistíte, že veľa vecí sa zjednodušilo. Váš elektromobil môžete nabíjať vtedy, keď spíte, pracujete alebo nakupujete. Veľa nabíjacích staníc popri cestách alebo priamo pri vašom domove vám kedykoľvek dodá elektrickú energiu. A ak vaša energia pochádza z ekologického zdroja, jazdíte ekologicky a takmer s nulovými emisiami. Znie to dobre? Aj je.

Nabíjanie doma

Váš elektromobil sa nabíja, kým vy spíte.

Predstavte si, že ráno nastúpite do elektromobilu a do nového dňa vyrazíte s plne nabitým akumulátorom. Cez noc, kým vy ste odpočívali, vaše auto sa totiž nabíjalo. Všetko, čo potrebujete, je voliteľný nabíjací kábel. Umožní vám nabíjanie z akejkoľvek domácej elektrickej zásuvky/zásuvky Schuko.

Nabíjacia stanica vo vlastnom dome

Nabíjanie prostredníctvom elektrickej zásuvky:

Nabíjanie elektromobilu doma je jednoduchšie, ako si myslíte. Nabíjací kábel jednoducho zapojíte do elektrickej zásuvky a nabíjací konektor do vozidla. Kľúčom potom zamknete vozidlo a proces nabíjania sa okamžite spustí.

Nabíjanie prostredníctvom domácej nabíjacej stanice:

Ak máte vlastný dom s garážou alebo parkovacím miestom, najjednoduchšou možnosťou pre vás je nechať si nainštalovať voliteľnú domácu nabíjaciu stanicu "wallbox". Proces nabíjania je rovnako jednoduchý, ale oveľa pohodlnejší a rýchlejší ako nabíjanie prostredníctvom domácej elektrickej zásuvky/zásuvky Schuko: Jednoducho vytiahnite konektor, zapojíte ho, zamknete vozidlo, opäť odomknete - hotovo. Energia je samozrejme z domácej elektrickej siete a fakturovaná ako zvyčajne vaším dodávateľom elektriny. Pohodlnejšie a rýchlejšie, presne ako chcete.

Ak nemáte vlastný dom, ale ste nájomcom alebo súčasťou kondomíniového spoločenstva vlastníkov a parkujete na ulici pred domom, nabíjanie sa najprv zdá byť zložitejšie, pretože verejná nabíjacia infraštruktúra určite nie je vybudovaná vo všetkých obytných zónach. Preto je pre vás najjednoduchšie váš elektromobil nabíjať na parkovisku zamestnávateľa za predpokladu, že svojím zamestnancom zabezpečí zodpovedajúcu nabíjaciu infraštruktúra na parkovisku. Výhodou je, že ako priemerný dochádzajúci vodič (napríklad s celkovou trasou asi 50 km za deň) potrebujete vozidlo nabíjať len raz týždeň. Môžete tak robiť počas pracovnej doby doobeda alebo popoludní.

Patríte do spoločenstva vlastníkov s vlastnou garážou? Potom potrebujete súhlas všetkých vlastníkov, aby ste si mohli nechať nainštalovať domácu nabíjaciu stanicu. Ale aj tu je zmena zreteľná.

Nabíjanie elektromobilu v práci

Nabíjajte váš elektromobil počas pracovnej doby.

Čoraz viac zamestnávateľov sa zaoberá postupnou elektrifikáciou svojho vozového parku a firemných automobilov. Mnohí zamestnávatelia budujú nabíjacie infraštruktúry a svojim zamestnancom ponúkajú možnosť nabíjania elektromobilov alebo plug-in hybridných vozidiel prostredníctvom firemných nabíjacích staníc.

Mobilita sa tým mení. Poskytuje váš zamestnávateľ na firemnom parkovisku nabíjacie stanice? Ako každodenný dochádzajúci na krátke vzdialenosti cca. do 50 kilometrov musíte váš elektromobil nabíjať len raz do týždňa. A najlepšie počas pracovnej doby.

Nakupovanie počas nabíjania elektromobilu

Pokojne si vybavte nákupy. Vaše vozidlo sa nabíja.

Čas je dnes cenný. Prečo nepoužiť čas počas nabíjania vozidla napríklad na nákupy? Stále viac supermarketov, nákupných centier a predajní nábytku postupne budujú vlastnú nabíjaciu infraštruktúru. Takže s čiastočne bezplatným nabíjaním vozidla môžete pokryť nielen dennú potrebu dobytia akumulátora, ale aj efektívne využiť čas počas tohto procesu.

Nabíjanie na diaľnici

Ďalší výjazd na nabíjanie.

Ako vodič na dlhé vzdialenosti musíte elektromobil nabíjať na diaľnici. Dobrou správou je, že tu sa veľa zmení, najmä v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Infraštruktúra rýchlonabíjacích staníc sa rozvíja a rozširuje. Spoločnosť Volkswagen sa okrem iného podieľa na vývoji takejto nabíjacej infraštruktúry ako súčasť spoločného podniku IONITY, ktorý bol založený spolu s inými výrobcami automobilov. Dodávatelia elektriny tiež investujú viac do rozširovania rýchlonabíjacích staníc na diaľniciach, aby v blízkej budúcnosti na rôznych diaľničných úsekoch zabezpečili vhodné možnosti nabíjania.

Rozsiahla sieť odpočívadiel ponúka veľa slobody

Ste pripravený na elektromobilitu?

Ste majiteľom elektromobilu alebo uvažujete o jeho kúpe? Veľmi dobré. Pretože teraz viete, že existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako ho nabíjať. Či už súkromne u vás doma, v garáži alebo na parkovisku. Na cestách na diaľnici alebo pri nakupovaní na mestskom parkovisku. Ponuka verejných nabíjacích staníc rastie rovnako, ako aj záujem o ich budovanie. Pretože elektromobily predstavujú budúcnosť.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen