Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Výhodnejšia, ako ste si mysleli: Elektromobilita

Elektromobily dnes už nie sú produktom len pre úzku skupinu ľudí . Veľa ľudí napriek tomu stále verí tomu, že sú drahé. Prečo to už nie je pravda, a ako v budúcnosti budete cestovať ešte lacnejšie, zistíte tu.

Elektromobilita za atraktívnu uvádzaciu cenu

Napriek veľkému pokroku v posledných rokoch je batéria stále najdrahším komponentom elektromobilu. S modulárnou stavebnicou elektromobility sme vyvinuli jednotnú platformu pre celú našu ID.rodinu, vďaka čomu môžeme efektívne produkovať veľké množstvá. Znižuje to výrobné náklady a umožňuje atraktívne ceny už od 30 000 eur. Naším cieľom je: elektromobilita pre masy.

Nižšie náklady na údržbu. Výhoda pre vás

Súčet prevádzkových nákladov - pozostávajúcich zo spotreby, dane z vozidla, údržby, opotrebenia a poistenia - môže byť elektromobil lacnejší ako porovnateľné vozidlo so spaľovacím motorom. Rozdiel je zvlášť zreteľný pri porovnaní spotreby, pretože elektrina je zvyčajne lacnejšia ako palivo. V prípade spaľovacích motorov môže cenu navýšiť daň za vozidlo zohľadňujúca emisie CO2, v prípade, že bude vláda vyvíjať čoraz väčší tlak na ochranu klímy.

Náklady na údržbu modelu ID.3 môžu byť približne o 30 - 40% nižšie ako pri porovnateľnom vozidle so spaľovacím motorom. Dôvodom je to, že pri elektromobiloch už nie je potrebná výmena oleja.

Viac informácií o údržbe, servisnej kontrole a intervaloch kontroly elektromobilov nájdete tu.

Pri poistení sa tiež neočakávajú žiadne nevýhody. Poistenie pre model ID.3 by malo byť podobné ako pri porovnateľnom bežnom vozidle so spaľovacím motorom.

Náklady na opotrebenie dielov ID. rodiny zahŕňajú hlavne veľké pneumatiky so zníženým valivým odporom. Zabezpečujú optimálny dojazd, bývajú však o niečo drahšie ako pneumatiky pre vozidlá so spaľovacími motormi.

Porovnanie prevádzkových nákladov pri vozidle so spaľovacím motorom*
a elektromobilom (zhora nadol): spotreba, daň z vozidla**, náklady na údržbu, náklady na opotrebenie a poistenie¹⁾

*Vozidlo so spaľovacím motorom: segment A, hatchback, benzín
**neplatí pre elektromobily

Predvídavá trvalá udržateľnosť

Zachovanie ceny elektromobilu v podstate závisí od dvoch faktorov: konkurencieschopného dojazdu a životnosti batérie. sa Pri modeli ID.3 môžete byť v oboch prípadoch bez obáv.

V porovnaní s predchádzajúcimi elektromobilmi ponúka ID.3 na jednej strane výrazne väčší dojazd pre zabezpečenie každodenných povinností a v nasledujúcich rokoch bude plne konkurencieschopný. Na druhej strane všetky ID. modely dostanú 8 ročnú záruku na batériu²⁾ alebo 160 000 km.

V budúcnosti predpokladáme, že zostatková hodnota modelu ID.3 bude na úrovni porovnateľného vozidla so spaľovacím motorom.

Zostatková hodnota vozidla so spaľovacím motorom* a modelu ID.3 po 3 rokoch (15 000 km/rok): približne 50% kúpnej ceny.

*Vozidlo so spaľovacím motorom: trieda A, hatchback

Predovšetkým trvalo udržateľná mobilita pri porovnateľných nákladoch

Predpokladá sa, že celkové náklady na model ID.3 budú na úrovni porovnateľného vozidla so spaľovacím motorom - alebo dokonca nižšie. Vďaka atraktívnym cenám a ponukám leasingových spoločností, štátnym dotáciám, vysokej zostatkovej hodnote a nižším prevádzkovým nákladom.

K tomu sa pridá dobrý pocit, že ste rozhodujúcim spôsobom prispeli k ochrane životného prostredia, čo prinesie radosť nielen vám, ale predovšetkým budúcim generáciám.

Cena/leasing - prevádzkové náklady - štátna podpora

Vozidlo so spaľovacím motorom: trieda A, krátky hatchback

2) Podľa záručných podmienok spoločnosti Volkswagen AG. V rámci rozsahu plnenia záruky a tu uvedených podmienok garantuje spoločnosť Volkswagen AG kupujúcemu nového vozidla s elektrickým pohonom BEV, pri správnom používaní, záruku osem rokov (alebo 160 000 kilometrov, podľa toho, ktorá udalosť nastane skôr) na to, že použiteľná kapacita batérie neklesne pod 70%.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen