Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Efektívny, účinný, ohľaduplný k životnému prostrediu: Brzdový systém modelu ID.3

V ID.3 si môžete užívať bezstarostnú radosť z jazdy pri každej ceste. Okrem iného k tomu prispieva jeho brzdový systém, ktorý na zadnej náprave používa moderné bubnové brzdy.

Brzdový systém modelu ID.3

Model ID.3 je postavený na modulárnej platforme pre elektromobily (MEB). Táto inovatívna konštrukčná základňa je navrhnutá špeciálne pre elektromobily a zaručuje mimoriadne efektívne využitie možností technológie elektrického pohonu. Jednou zo súčastí tohto pohonu je brzdový systém. Vďaka nemu môže  ID.3 pri spomaľovaní, na rozdiel od klasického brzdového systému, používaného v kombinácii so spaľovacím motorom, využívať okrem bŕzd prednej a zadnej nápravy aj brzdenie pomocou rekuperácie.

Brzdový systém modelu ID.3

Využívanie energie uvoľnenej pri brzdení šetrí brzdy

Pri rekuperácii je kinetická energia uvoľnená pri brzdení premenená na energiu elektrickú a táto sa následne ukladá do batérie, vďaka čomu sa významne predlžuje dojazd vozidla. Navyše, vďaka tomu, že značná časť brzdiacej energie nemusí byť vytvorená brzdovým systémom, sa znižuje aj opotrebenie jeho jednotlivých komponentov. Vďaka brzdeniu pomocou rekuperácie je zároveň možné využitie vysoko moderných bubnových bŕzd integrovaných na zadnej náprave. Predná náprava ID.3 je vybavená klasickými kotúčovými brzdami.

Využívanie energie uvoľnenej pri brzdení prostredníctvom rekuperácie

Forma sleduje funkciu:
Bubnová brzda

Bubnová brzda získala pomenovanie vďaka svojmu tvaru uzavretého valca, ktorý jej konštrukčné prvky veľmi dobre chráni pred chladom, vlhkosťou a koróziou. Navyše v tomto prípade nevzniká zbytkový brzdný moment (nežiadúce trenie medzi brzdovým obložením a brzdovým kotúčom aj vo chvíli, keď nie je zošliapnutý brzdový pedál), a je tak minimalizovaná spotreba energie. Bubnová brzda prispieva aj k ochrane životného prostredia, pretože vďaka uzavretému systému nemôže prach vznikajúci pri opotrebení brzdového obloženia unikať do okolitého priestoru a účinne tak znižuje emisie jemných prachových častíc.

11" bubnová brzda (28 x 52 cm) vrátane ľahkého brzdového bubna

Tri komponenty, štyri výhody

Brzdový systém modelu ID.3 je, vďaka úspore energie a ohľaduplnosti k životnému prostrediu, jednou z vecí, vďaka ktorej môžu byť intervaly pravidelných servisných prehliadok predĺžené až na dva roky. Najdôležitejšie však je, že jeho inovatívna konštrukcia zložená z troch základných komponentov umožňuje citlivé dávkovanie brzdnej sily a spomaľovanie s vysokou účinnosťou. Je tak veľkým prínosom pre efektivitu a mobilitu.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen