Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Vysokonapäťová batéria: záruka a údržba

Srdcom elektromobilu je vysokonapäťová batéria. Tu sa dozviete všetko dôležité o témach, ako je údržba batérie, manažment nabitia a záruka, aby ste si váš model ID. mohli užívať čo najdlhšie.

Vďaka správnej údržbe sa dostanete ďalej

Aj lítium-iónová batéria podlieha prirodzenému procesu starnutia a opotrebovania ako všetko ostatné na svete. Správne zaobchádzanie môže rozhodujúcim spôsobom prispieť k udržaniu jej dobrého stavu a zachovaniu vysokej využiteľnej kapacity. Preto sme pre vás pripravili niekoľko užitočných tipov, ako sa správne starať o vysokonapäťovú batériu vo vašom elektromobile. Vďaka ním budete môcť dlhodobo dosahovať väčší dojazd a zachováte vysokú hodnotu vášho vozidla Volkswagen.

Tri zlaté pravidlá pre väčší dojazd

Starostlivosť o vysokonapäťovú batériu je pomerne jednoduchá. To najdôležitejšie pre zachovanie veľkého dojazdu je dodržiavanie troch zlatých pravidiel:

  1. Pri každodennom používaní vozidla na krátke vzdialenosti nenabíjajte batériu v priemere na viac ako 80% jej kapacity.

  2. Ak bude vozidlo stáť dlhšie ako dvanásť hodín, mala by jeho batéria byť nabitá na 30 až 80% kapacity.

  3. Pri nabíjaní batérie na plnú kapacitu (100%) nastavte časovač v manažmente nabíjania na dobu odjazdu, a potom hneď vyrazte na cestu.

Uľahčí vám život: manažment nabíjania

Aby bola batéria pred jazdou vždy optimálne nabitá, odporúčame vám inteligentný manažment nabíjania modelu ID.3. Jednoduché ovládanie pomocou dotykového displeja infotainment systému vám uľahčí perfektné ovládanie vysokonapäťovej batérie, či už ide o nastavenie limitov nabíjania batérie, určenie miesta nabíjania a výber medzi okamžitým nabíjaním alebo časovo odloženým nabíjaním.

Rôzne štýly jazdy,
rôzne typy nabíjania


Pri správnom nabíjaní je zvlášť dôležitý jeden faktor: váš štýl jazdy. Pretože spôsob, akým používate váš elektromobil (denné jazdy na krátke vzdialenosti alebo dlhšie jazdy na diaľnici), ovplyvňuje optimálny limit, čas a intenzitu nabíjania.

Okamžité nabíjanie

ZVOĽTE SI ŠTÝL JAZDY
Nastavenia v manažmente nabíjania Krátke trasy
-každodenné dochádzanie do práce
-každodenné nakupovanie
-požadovaný krátky
dojazd
Dlhé trasy
-plánované dovolenky
-jazdy na dlhé vzdialenosti po diaľnici
-požadovaný maximálny dojazd
Horný nabíjací limit 80 % 100 % (vyhnite sa dobe, kedy je vozidlo odstavené)
Dolný nabíjací limit 20% v lete / 40% v zime 40%
Nabíjací prúd a. Obmedzený pri nabíjaní striedavým prúdom cez noc
b. Zvýšený pri nabíjaní striedavým prúdom a nedostatkom času
a. Obmedzený pri nabíjaní striedavým prúdom cez noc
b. Zvýšený pri nabíjaní striedavým prúdom a nedostatkom času
Rýchle nabíjanie Vyhnite sa každodennému nabíjaniu jednosmerným prúdom Počas jázd na dlhé vzdialenosti využívajte nabíjanie jednosmerným prúdom

Jedno je isté: Záruka a životnosť

Životnosť a výkon lítium-iónovej batérie závisí aj od vonkajších faktorov, napríklad od teploty okolia. V rámci rozsahu plnenia záruky a tu uvedených podmienok garantuje spoločnosť Volkswagen AG kupujúcemu nového vozidla s elektrickým pohonom BEV, pri správnom používaní, záruku osem rokov (alebo 160 000 kilometrov, podľa toho, ktorá udalosť nastane skôr) na to, že použiteľná kapacita batérie neklesne pod 70%. To vám dáva istotu do budúcnosti a ukazuje, aká dôležitá je pre nás mobilita budúcnosti.

Systém ochrany batérie


Aby sme zabránili nežiaducemu, škodlivému prebíjaniu a hlbokému vybitiu vašej batérie, zabudovali sme do systému dve bezpečnostné zóny vo forme núdzových rezerv. Vo výnimočných prípadoch tak nemusíte mať k dispozícii plnú kapacitu využiteľnej energie, ale takto zabezpečíme, aby nedošlo k poškodeniu vašej vysokonapäťovej batérie.

1. Celková kapacita
2. Využiteľná kapacita
3. Ochrana pred prebitím (4%)
4. Ochrana proti hlbokému vybitiu (6%)

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen