Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Ako môžem zaplatiť?

Jednoduchá platba

S elektromobilom máte niekoľko možností, ako jednoducho a pohodlne zaplatiť: prostredníctvom aplikácie, platobnej karty alebo kreditnej karty. A čoskoro budú vaše autentifikačné údaje uložené vo vašom aute. Potom sa stačí len pripojiť k nabíjacej stanici. Platobný proces sa zrealizuje automatický. Najlepšie na tom je, že sú verejné nabíjacie stanice, napríklad na parkoviskách supermarketov, kde je nabíjanie niekedy dokonca bezplatné.

Elektrická zásuvka a domáca nabíjacia stanica "Wallbox"

Ak svoj elektromobil nabíjate doma cez elektrickú zásuvku alebo domácu nabíjaciu stanicu "wallbox", zaplatíte poplatok za nabíjanie akumulátora v ďalšom účte za energie. Jednoduchšie sa to už nedá.

Verejné nabíjacie stanice

Aj platba na verejných nabíjacích staniciach v meste alebo odpočívadlách na diaľnici je veľmi jednoduchá: Ako vodič elektromobilu si vyberiete poskytovateľa, ktorý účtuje váš elektrický prúd počas nabíjania. Tento takzvaný poskytovateľ mobilných služieb (MSP) vám ponúkne fakturačnú tarifu, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám - rovnako ako mobilná tarifa pri telefonovaní: Aj tu si môžete prispôsobiť jednotlivé možnosti vašim individuálnym potrebám a spotrebe. Ak by váš poskytovateľ MSP nemal pripojenú nabíjaciu stanicu, napriek tomu ju môžete použiť prostredníctvom tzv. Ad-hoc nabíjania a zaplatíte ju kreditnou kartou priamo cez operátora nabíjacej stanice (CPO).

Spôsoby platby

Nabíjacia stanica potrebuje vedieť, kto ste, aby mohla byť elektrická energia vyfakturovaná. V závislosti od poskytovateľa sa môžete prihlásiť pomocou karty na nabíjanie alebo aplikácie (prostredníctvom komunikácie NFC alebo QR kódu). Stačí si vybrať, čo vám najviac vyhovuje. Fakturácia sa uskutoční prostredníctvom spôsobu platby, ktorý ste si zvolili (napr. Inkaso, PayPal alebo kreditná karta). Alebo môžete použiť nabíjanie ad hoc a platiť kreditnou kartou priamo pri CPO.

Tarify sú stále z veľkej časti fakturované za časovú jednotku a ešte nie sú účtované poplatky za množstvo elektriny. Dôvodom je skutočnosť, že len niekoľko nabíjacích staníc bolo certifikovaných v súlade s právnymi požiadavkami, aby sa presne zaznamenal objem elektriny. V blízkej budúcnosti to však bude čoraz častejší prípad, takže v budúcnosti sa bude s väčšou pravdepodobnosťou vychádzať z faktúry za objem elektriny.

Plug & Charge (ISO rozhanie)

Aby bolo nabíjanie ešte jednoduchšie, v budúcnosti bude stačiť zapojiť nabíjací kábel a elektromobil sa začne nabíjať. Pri tejto technológii, nazývanej aj Plug & Charge, sa vaše autentifikačné údaje uložia jeden raz do vozidla. Nabíjacia stanica potom automaticky identifikuje, kto ste. Celkom praktické.

Táto technológia príde na trh od roku 2020 a bude postupne zavádzaná s certifikátom podľa normy ISO, takže v budúcnosti budete môcť používať viac nabíjacích staníc Plug & Charge.

Bezplatné nabíjanie

Okrem spoplatnených nabíjacích staníc existuje aj veľa verejných nabíjacích staníc, kde môžete dobíjať akumulátory bezplatne. Napríklad na parkoviskách veľkých supermarketov alebo obchodov s nábytkom. V takom prípade je nakupovanie dvakrát príjemnejšie.

Batérie dobijete kdekoľvek -
so službou We Charge

So službou We Charge nabijete váš elektrický automobil Volkswagen ešte pohodlnejšie. Doma prostredníctvom domácej výkonnej nabíjacej stanice Wallbox a na cestách na viac ako 150 000 verejných nabíjacích staniciach v Európe. Jednoducho s jednou kartou. So všetkým v jednej aplikácii.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen