Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

ID.R Challenge AcceptID

Urobte dojem. Bez následkov.

Volkswagen ID. R je výhľadom elektrickú mobilitu a jej nekompromisný výkonový potenciál. V roku 2018 bolo pretekárske vozidlo bez emisií schopné splniť tieto náročné normy tým, že v legendárnom Pikes Peak International Hill Climb Climbing dosiahlo nový rekord.

Ale to nie je všetko. Najlepší čas na elektromobily bol tiež porazený na najnáročnejšej pretekárskej dráhe na svete: 20,8 km dlhý Nordschleife na Nürburgringu. S časom iba 6:05,336 minút bol vodič Volkswagenu, Romain Dumas, o 40,56 sekundy rýchlejší ako predchádzajúci najlepší čas, ktorý dosiahol Peter Dumbreck.

Úspechy, ako sú tieto, sú najlepším dôkazom toho, že je možné urobiť dojem bez zanechania následkov. #challengeacceptID

Myslite na čas. A na budúcnosť.

Najdôležitejšou úlohou ID.R nie je lámať rekordy na najťažších tratiach sveta. Jeho najväčšou výzvou je byť vzorom a udávať tempo pre celú prichádzajúcu generáciu elektrických vozidiel.

Pretekajte najrýchlejšie. Myslite najďalej.

Keď potrebujete lámať rekordy, nepotrebujete len rýchle vozidlo. Potrebujete technický vývoj, ktorý je ešte rýchlejší. Sériové vozidlá vždy ťažili z myšlienok získaných v motoršporte. Zvlášť to platí v tak dynamickej oblasti ako je elektromobilita. Takže z každého kilometra, ktorý ID.R prejde, profitujú aj ostatné ID. modely.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen