Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Gerhard Heinz vo Viedni Čistý elektrický pohon!

Gerhard Heinz vo Viedni Čistý elektrický pohon!

Elektromobily sú rovnako inteligentné a ekologické. A Je s nimi skutočne zábava. Rovnaký názor má aj Gerhard Heinz. Napriek svojmu vysokému veku je tento slávny skladateľ technicky mimoriadne zdatný, a pokiaľ ide o smartfóny a počítače, sám sa označuje ako "early adopter". Navštívili sme ho vo Viedni a sme nadšení flexibilitou a zvedavosťou tohto 89-ročného skladateľa.

Cestuje po Európe.
Vo Viedni je doma.

Gerhard Heinz sa cíti v uliciach Viedne ako doma. Slávny filmový skladateľ jazdí so svojim vozidlom e-up! všade, čo dokazuje, že elektromobily značky Volkswagen sa už dávno stali súčasťou mestského života. Spomalená mestská premávka alebo manévrovanie na malé parkovacie miesto - jeho auto je jednoducho ideálne pre jazdu v mestskej premávke.

Od 89-ročného skladateľa žijúceho vo Viedni sme chceli vedieť, aké to je jazdiť s elektromobilom. Samozrejme, že sme boli zvedaví na to, prečo sa rozhodol práve pre model up!. Jeho odpoveď dáva zmysel.

Na káve Mélange
v kaviarni Dommayer.

Vyjdeme von zo známej kaviarne Dommayer. Nastúpime do vozidla Volkswagen up!. Ticho a na elektrický pohon jazdíme po ulici Maxing v 13 obvode Viedne, popri zoologickej záhrade zámku Schönbrunn smerom k cieľu Perchtoldsdorf. Gerhard rád trávi popoludnie na malom malebnom mieste na južnom okraji Viedne. Či už so svojou ženou alebo sám: Cukráreň podľa jeho výberu je cukráreň Heiner, bývalého dvorného cukrára.

 

"Keď v lete stiahnem okná a otvorím strešné okno, potom sa cítim ako na lodi uprostred Jadranského mora!"

"Nechať auto plachtiť!", to je motto Gerharda Heinza. Nie je náhoda, že takmer deväťdesiatročný skladateľ je za volantom taký fit, že by sa mu ľahko dalo hádať o dvadsať rokov menej. Pre neho je ekologický faktor alebo životné prostredie mimoriadne dôležitým aspektom elektromobilov. Ale jeho hlavným zdrojom nadšenia pre elektromobilitu je jeho zvedavosť.

"Moja zvedavosť pre technológie je obrovská. Smartfóny, tablety, počítače, vždy musím mať tie najnovšie."

Je to úžasné, myslíte si. Ako môže byť niekto v tomto veku stále taký otvorený pre neustále zmeny moderných technológií? Možno to vysvetlí profesijná kariéra Gerarda Heinza: Po absolvovaní Viedenskej technickej univerzity sa síce nestál inžinierom, ale skutočnou svetovou hviezdou. Meno "Gerhard Heinz" je pre hudobných odborníkov a filmových fanúšikov pojmom po celom svete, pretože je najznámejším skladateľom hudobných skladieb v Európe.

Viac ako 130 filmov. Sprievodná hudba a piesne 60., 70.a 80. rokov. Komédie, drámy a horory. Gerhard Heinz je ešte aj dnes témou rozhovorov. Aj keď sa stiahol z verejného života, jeho popularita neklesla. Je to tým, že mladšie generácie znovu objavili jeho staré klasiky. V 50-tych rokoch bol jediný, ktorý vlastnil Hammondov organ a tento nástroj aj použil vo svojich kompozíciách. V tom čase mu to prinieslo veľa pracovných príležitostí v televízii a reklame.

 

"Aj v modeli e-up! mám často pocit, akoby som hral na elektronický nástroj. Aktivovanie rekuperácie pri brzdení vnímam ako zmenu registra pri hudobnom organe."

Nahrávky jeho filmovej hudby k asi 130 filmom vyplnia celý regál.

Vždy aktuálne informácie: Stav nabitia batérií svojho vozidla e-up! kontrolu prostredníctvom aplikácie Car-Net.

Gerhard Heinz chce nabíjaciu stanicu pred domom čoskoro napájať prostredníctvom solárnych článkov na streche. Prehľad má aj o narastajúcej ponuke aplikácií. Jediná vec, na ktorú nemá definitívny názor je hudba:

"Keď si pri šoférovaní naladím rádio Ö1 s klasickou hudbou, je to síce úžasné, ale skôr ako sa pri počúvaní začnem do hudby príliš ponárať, preladím radšej na správy."

Veľký skladateľ potom vytlačí pedál akcelerátora a odplachtí viedenským šoférom športových vozidiel.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen