Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Alexandre Marie v Paríži Čistý elektrický pohon!

Alexandre Marie v Paríži Čistý elektrický pohon!

Alexandre Marie je otvorený a spoločenský človek. Keďže so svojim vozidlom e-up! dochádza denne asi 130 kilometrov, dostane sa s inými ľuďmi často do rozhovoru. Predovšetkým ich zaujíma to, aké to je, jazdiť s elektromobilom. Francúz na to nadšene odpovedá: "Vyskúšajte to, oplatí sa to."

Zvedavosť
je ten najlepší pohon.

Alexandre bol vlastne vždy zvedavý. Sám o sebe hovorí, že rád objavuje nové veci. A keďže správca systému žijúci v Montigny-le-Bretonneux na juhozápade Paríža, musí každý deň dochádzať za prácou, je pre neho dôležité mať ekonomicky výhodné auto. Denne totiž prejde 130 kilometrov, za jeden rok je to približne 35 000 kilometrov.

"Zmena bola pre mňa hlavne otázkou nákladov."

 

A teraz, keď Alexandre vymenil svoje auto za elektromobil, platí za jeho nabíjanie podstatne menej, ako predtým za benzínové vozidlo. A žiadne obavy nemá ani z dodávanie novej energie do batérií: Svoj e-up! nabíja, buď prostredníctvom domácej nabíjacej stanice "Wallbox" v podzemnej garáži alebo na parkovisku svojho zamestnávateľa.

Elektromobil podporuje komunikáciu

Pre tohto Francúza má elektromobil ešte jednu dôležitú výhodu: e-up! podporuje komunikáciu. Vďaka vozidlu sa neustále rozpráva s rôznymi ľuďmi o jeho radosti z elektromobilu. A počas jazdy sa môže pokojne porozprávať so svojou ženou.

"Často sa s ľuďmi rozprávam na tému elektromobility."

 

Ale aj na cestách je to oveľa tichšie. Elektromobily sú v skutočnosti také tiché, že chodci často prepočujú motor. Z tohto dôvodu musí Alexandre zastaviť, aby chodcom vysvetlil, ako je možné, že je jeho auto také tiché.

"Kratšie cesty do a okolo Paríža jazdíme moja žena a ja už len s našim vozidlom e-up!"

e-up! - skutočný model

Pre tohto Parížana existujú ale výnimky, kedy uprednostní jazdu s benzínovým vozidlom. Vlastne je to len jedna výnimka, keď musí cestovať na dlhšie vzdialenosti. Ak chce napríklad navštíviť svojich rodičov v Pyrenejach, vzdialených asi 900 kilometrov, použije benzínové auto.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen