Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Victoria Kippersund v Osle. Čistý elektrický pohon!

Victoria Kippersund v Osle. Čistý elektrický pohon!

Sociálne siete môžu byť zdrojom inšpirácie pre udržateľnosť a elektromobilitu. Na Victoriu Kippersund to v každom prípade malo vplyv. Kúpila si e-up! a rýchlo bola presvedčená o tom, že je to investícia do budúcnosti.

Facebook ako príčina
ekologického životného štýlu.

Keď sme sa Victórie Kippersund opýtali, čo ju prinútilo kúpiť si elektromobil, odpovedala: Facebook. Túto 34-ročnú Nórku inšpiroval článok o nápadoch na ekologický životný štýl. Bod dva znel: "jazdiť na elektromobile". Ale existovali aj ďalšie dôvody, ktoré hovorili v prospech elektromobility a Victóriu presvedčili o tom, aby si kúpila e-up!

"Jednoducho verím tomu, že v budúcnosti budeme jazdiť na elektromobiloch."

Už dnes byť súčasťou zajtrajška.

Myšlienka, že môžeme aktívne formovať budúcnosť, Victoriu okamžite inšpirovala. Preto pri výbere vozidla dlho neváhala. Od júna 2015 jazdí na vozidle e-up! - jej prvom vlastnom automobile. Jej rozhodnutie, už dnes byť súčasťou budúcnosti, podstatne súvisí tiež s nórskou vládou. Tá začala vytvárať ideálne podmienky pre elektromobilitu už v 90-tych rokoch dvadsiateho storočia: Okrem rôznych výhod odpustila kupujúcim dane, parkovacie miesta pre elektromobily v centre mesta sú čiastočne bezplatné a elektromobily môžu jazdiť dokonca v pruhu pre autobusy. Preto je pochopiteľné, že viac ako 20 percent nových registrácií v Nórsku sú elektromobily.

"Keď si kúpite elektromobil, investujete do budúcnosti."

Malé mestské vozidlo je perfektné pre krátke trasy.

Jazda od školy jej šesťročnej dcéry k fitness štúdiu trvá len 20 minút. Victoria tu pracuje ako asistentka manažéra. Túto trasu jazdí nielen dvakrát denne, ale so svojím vozidlom e-up! si spontánne odskočí aj do centra mesta Oslo. Pretože to je veľmi príjemné - pre elektromobily je tu dosť voľných parkovacích miest.

Perfektný obrázok: Victoria a jej e-up!.

Victoria, ktorá žije v Røa na predmestí Osla si vie pomôcť aj v zime: Podmienky pre elektromobilitu sú v Nórsku výhodnejšie ako nikde inde. Zima je tu však chladná a dlhá. A vtedy musíte jazdiť úspornejšie, hovorí pragmatická Nórka. V zime si preto oblečie hrubú vetrovku a radšej si nezapne kúrenie.

"V Osle je ťažké nájsť mestskú časť, ktorá má MALÉ nabíjacie stanice. Ak si nie som istá, kde je najbližšia nabíjacia stanica, skontrolujem aplikáciu v mojom smartfóne."

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen