Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Malgorzata Ross v Berlíne. Čistý elektrický pohon!

Malgorzata Ross v Berlíne. Čistý elektrický pohon!

Elektromobilita je veľmi užitočná hlavne vtedy, keď denne viackrát jazdíte na krátke vzdialenosti. Malgorzata, ktorá žije v Berlíne v obvode Treptow jazdí denne krížom krážom po Berlíne. S modelom e-up! nie sú rodinné nákupy žiadny problém - batožinový priestor je veľký, hovorí. Okrem toho je toto malé auto šetrné k životnému prostrediu.

Už ste na ceste a ani o tom neviete.

Malgorzata Ross riadila e-up! prvýkrát v roku 2014. Na tento zážitok tak skoro nezabudne a aj jej deti sa na tom dodnes zabávajú. S nákazlivým smiechom rozpráva, že po naštartovaní vozidla si vôbec nevšimla, že motor už nejakú chvíľu beží. Je totiž extrémne tichý.

"Naše deti rozprávajú svojim kamarátom, že naše auto je ekologické a veľmi tiché. Veľmi sa im to páči."

S elektromobilom
po Berlíne.

Od konca roka 2014 jazdí po uliciach Berlína s malým obratným vozidlom e-up!. Myslí si, že elektromobil je ideálnym vozidlom do veľkého mesta. Hlavne, keď každý deň viackrát jazdí na krátke vzdialenosti. Či už vezie deti do škôl alebo sa vezie do práce. A aj po práci používa e-up!, aby odviezla deti z bodu A do bodu B:

"A poobede to pokračuje ďalej: kurz plachtenia a hudobná výchova. e-up! je geniálne vozidlo do mesta - prvotriedny taxík pre deti."

Keď som doma, nabíjam ho,
a potom vyrazím na ďalšie cesty.

S myšlienkou, zabezpečiť si malé auto do mesta sa projektová manažérka a jej muž pohrávali už dlhšie. Ale muselo to byť auto ideálne na krátke trasy. Po predvádzacej jazde sa Malgorzata rozhodla pre e-up! Jej manžel Matthias sa rozhodol pre elektrický pohon: Ako riaditeľ podniku, ktorý vyrába batérie pre veľké ekologické elektrické siete po celom svete, chcel sám na vlastnej koži zažiť vozidlo tohto typu. "Chcel zistiť, čo mu môže elektromobilita ponúknuť" - hovorí o svojom mužovi. A je toho celkom dosť: Zistili sme, že batéria vozidla e-up! má dosť energie na celý náš každodenný rodinný program. A to je najdôležitejšia požiadavka pre kúpu elektromobilu. Malgorzata nabíja vozidlo doma jednoduchým napojením na zásuvku v garáži - hotovo!

"Vozidlo je obratné a kompaktné, batožinový priestor je oveľa väčší, ako by ste si mysleli."

Ideálny pre celú rodinu. A pre Berlín.

Rodina tento malý prírastok medzičasom ocenila a naučila sa ho mať rada. Malgorzata sa vždy teší z toho, koľko miesta je v batožinovom priestore jej elektromobilu. Toľko, že tam jednoducho vojdú nákupy na víkend vrátane bedničiek s nápojmi. A aj jej deti sa stali skutočnými fanúšikmi vozidla e-up!. Svojim kamarátom hrdo rozprávajú o tom, aké je vozidlo tiché a ekologické. A všetci si myslia, že je to skvelé. Environmentálne povedomie rodičov tak prejde na deti a formuje ich. Veľmi pekný kompliment pre e-up!.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen