Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Paul Juda v Amsterdame Čistý elektrický pohon!

Paul Juda v Amsterdame Čistý elektrický pohon!

Keď žijete v centre Amsterdamu, musíte mať pri riadení vozidla veľa času a trpezlivosti, pretože centrum mesta holandskej metropoly je kompaktné a úzke. Iba žeby ste jazdili v modelu e-up! - tak ako Paul Juda. Náhodou dostal príležitosť elektromobil otestovať a bolo rozhodnuté.

Láska
k elektromobilite na prvý pohľad.

Paul sa narodil v Amsterdame a stále v tejto metropole žije. Pre neho neexistuje lepšie vozidlo ako e-up! Holanďan sa do elektromobilu zamiloval na prvý pohľad - je tichý, lokálne s nulovými emisiami a ešte aj dobre vyzerá. Navyše, kompaktný e-up! sa v hustej premávke hlavného mesta dokáže dobre pohybovať.

"Je to trochu ako dovolenka. Žiadny hluk, žiadne výfukové plyny a skvelý dizajn - do tohto auta som sa okamžite zamiloval."

Kompaktné, úsporné, ohľaduplné k životnému prostrediu.
e-up má veľa predností.

Paul rozpráva, že jazda autom po Amsterdame môže byť nervy drásajúca záležitosť. Človek by si na to mal naplánovať veľa času. Pridajte k tomu výzvu, nájsť parkovacie miesto v centre Amsterdamu. Z tohto pohľadu je e-up! pre šoféra praktický rovno dvakrát - v hustej premávke a pri hľadaní parkovacieho miesta. Ďalšou výhodou je, ako hovorí Paul, že mesto Amsterdam podporuje alternatívne spôsoby prepravy. To znamená, že kto jazdí na elektrický pohon, dostane finančnú dotáciu a za svoj elektromobil neplatí žiadne dane. Pre ľudí žijúcich v Amsterdame je e-up! ideálnym vozidlom a v každom ohľade skvelou voľbou.

Paul sa stal majiteľom vozidla e-up!
doslova cez noc.

Medzi Paulovým apartmánom a advokátskou kanceláriou, v ktorej pracuje, sú presne tri kilometre. Zvyčajne jazdí tam a späť na bicykli. V hlavnom meste bicyklov Amsterdame tak robí takmer každý. Keď potom ide so svojím vozidlom e-up! na nákup, je zakaždým prekvapený, aký je jeho batožinový priestor v skutočnosti veľký. e-up! je jednoducho praktický aj pre športové aktivity. Kto by mal rád jazdu na bicykli, keď je spotený a s mokrými vlasmi po behaní alebo plávaní.

"Na druhý deň som sa v servise opýtal, či by som e-up! mohol vymeniť za môj Golf."

 

Bola to šťastná náhoda, vďaka ktorej si mohol vyskúšať elektromobil. Náhradné vozidlo e-up! mu ponúkli ako službu servisu. Jeho Golf musel ísť na servisnú prehliadku do servisu. A keďže Paul ešte nikdy nešoféroval elektromobil, rozhodol sa, že to raz vyskúša. A okamžite bol nadšený. Tak veľmi, že sa hneď na druhý deň rozhodol vymeniť svoj Golf za e-up!. Medzitým sa stal veľkým fanúšikom elektromobilov a svoje rozhodnutie vôbec neľutuje: "Golf je skvelé vozidlo, ale e-up! je pre mňa ako stvorený". 

Uvoľnite sa a vo vozidle e-up! naberiete novú energiu.

Uvoľnený pocit z jazdy vo vozidle e-up! je pre Paula jedinečný. Myslí si, že s elektromobilom sa dá jazdiť veľmi predvídavo. Možno aj preto, že prezieravou jazdou dokáže šetriť energiu. Nie je to zlý vedľajší efekt.

"S elektromobilom jazdíte pokojnejšie a ohľaduplnejšie."

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen