Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Umývanie a čistenie

Na cestách vždy v top forme

Na cestách vždy v top forme

Umývanie a čistenie

Na cestách vždy v top forme

Váš Volkswagen je u nás v tých správnych rukách

Poznáme váš Volkswagen naozaj dokonale. Preto presne vieme, akým spôsobom ho ošetrovať, aby vyzeral stále ako nový. Naša ponuka je široká - od základného vyčistenia až po kompletné ošetrenie. Stačí si len vybrať.

Vonkajšie čistenie

Dôkladné vyčistenie nie je len vizuálnou, ale aj preventívnou záležitosťou. Ale len vtedy, keď viete ako na to. V opačnom prípade vzniknú škrabance už pri samotnom umývaní, a to určite nechceme.


Ošetrovanie a konzervovanie laku

Pravidelné ošetrovanie chráni lak vozidla. Najneskôr v momente, keď na čistom laku voda prestáva výrazne perliť, sa odporúča uskutočniť konzervovanie laku. Ochráni ho pred škodlivými vplyvmi prostredia a dokonca aj pred ľahkým mechanickým poškodením. Odporúčame, aby ste dvakrát za rok používali naše konzervovanie tvrdým voskom, a to aj v prípade, že so svojím vozidlom v automatickej umývacej linke pravidelne podstupujete obvyklé voskové konzervačné procedúry.

Odporúčania, aby sa lak vozidla nepoškodil:

- neošetrujte matne lakované a plastové diely leštiacimi prostriedkami či tvrdými voskami
- neleštite lak vozidla v piesčitom alebo prašnom prostredí


Stálosť farby

Lak vozidla je natoľko odolný, že sa vozidlo môže normálne bez problémov umývať v automatických umývacích linkách. To, ako je  v skutočnosti lak namáhaný závisí od konštrukcie umývacej linky a umývacích kief, od filtrácie vody a od druhu použitých umývacích a ošetrovacích prostriedkov. Ak váš lak po umytí pôsobí matne alebo má dokonca škrabance, mali by ste na to upozorniť prevádzkovateľa umývacej linky. Prípadne zmeňte umývaciu linku.

Pozor! Po umytí vozidla môže byť účinnosť brzdenia znížená kvôli vlhkým alebo v zime zľadovateným brzdovým kotúčom a brzdovým obloženiam. Po niekoľkých zabrzdeniach sa však normálna účinnosť bŕzd obnoví.

Ošetrovanie interiéru

Aj tu možno nesprávnym ošetrovaním narobiť škody. My však poznáme všetky "triky" a používame tie správne ošetrovacie prostriedky.


Originálne ošetrenie: Originálne príslušenstvo Volkswagen

Váš Volkswagen pozostáva zvonku aj zvnútra z mnohých rôznych vysoko hodnotných materiálov. Všetky vyžadujú individuálnu starostlivosť. Nesprávna metóda alebo nesprávne ošetrovacie prostriedky môžu spôsobiť nenapraviteľné škody, dokonca aj ohrozenie cestujúcich. Napríklad prostredníctvom čistiacich prostriedkov obsahujúcich rozpúšťadlá sa prístrojová doska a povrch modulov airbagu stávajú poréznymi. Pri aktivácii airbagov môže následne dôjsť k poraneniam v dôsledku uvoľňujúcich sa plastových čiastočiek.

Kontaktujte nás. Ochotne vám poradíme a máme pre vás v ponuke optimálne ošetrovacie prostriedky z kategórie Originálne príslušenstvo Volkswagen.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen